Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Word, Excel i PowerPoint otrzymują nowy design na iOS

Word, Excel i PowerPoint otrzymują nowy design na iOS

Microsoft nie przestaje wprowadzać nowego designu do swoich aplikacji. Tym razem przyszła kolej na trzy najpopularniejsze aplikacje pakietu Office 365: Word, Excel i PowerPoint.

Nowy wygląd Office 365 na iOS

Już w grudniu Microsoft ogłosił, że wprowadzi duże zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu swoich aplikacji na iPhone’y oraz iPady. Pierwszy w kolejce był Outlook na system iOS, który otrzymał nową ikonę i wygląd zgodny z filozofią Fluent Desing.

Tym razem nowy interfejs otrzymują trzy najpopularniejsze aplikacje Office 365 na iPhone. Na stronie AppStore widnieje informacja, że wygląd został „zaprojektowany od zera”. W historii zmian aplikacji można przeczytać, że dzięki odświeżeniu designu aplikacje będą „prostsze, szybsze i piękniejsze” w porównaniu do poprzedniego wyglądu.

Word na iPhone pobierz

Office na iPhone odświeży też funkcje

Nowy design nie oznacza tylko odświeżonej szaty graficznej, ale także poprawki działania aplikacji. W celu poprawienia doświadczenia użytkowników, Microsoft zdecydował się dostosować niektóre elementy interfejsu. Jedną z bardziej zauważalnych zmian jest uproszczenie menu znajdującego się u dołu ekranu.

Teraz znajdziemy tam trzy przyciski zamiast pięciu, jak przed aktualizacją: opcje Ostatnio używane i Udostępnione zostały połączone w jedno menu, przycisk nowego dokumentu przeniósł się na środek, a otwieranie dokumentów pozostało na swoim miejscu. Ustawienia aplikacji dostępne jest w nowym menu znajdującym się na boku aplikacji.

Nowy design wypuszczany jest stopniowo i wkrótce trafi do wszystkich użytkowników. Odnowiony interfejs z pewnością poprawi użyteczność aplikacji Office 365 na iOS i przyzwyczai użytkowników do wyglądu przed wprowadzeniem aplikacji Office, łączącej Word, Excel i PowerPoint pod jedną ikoną aplikacji dla iPhone i iPad.