Wiadomości

Ignite 2019: Office dla iOS i Android łączy Word, Excel, PowerPoint w jednej aplikacji

Microsoft podczas konferencji Ignite 2019 zaprezentował nową aplikację na smartfony. iOS i Android otrzymają aplikację Office, dzięki której uzyskamy dostęp do trzech flagowych aplikacji pakietu klikając w jedną ikonę. Ma ona być mobilnym centrum pracy z pakietem Office.

Jedna aplikacja do mobilnej pracy

Microsoft obecnie posiada oddzielne aplikacje pakietu Office 365 na systemach iOS i Android, jednak zdecydował się na utworzenie jednej aplikacji, która połączy funkcjonalność wszystkich trzech pod jedną ikonką. Otwierając Office na smartfonie będziesz mógł wybrać, z którego programu chcesz skorzystać.

Oczywiście, cała aplikacja jest zintegrowana z resztą pakietu biurowego, przez co masz dostęp do swoich ostatnio używanych dokumentów oraz plików przechowywanych w chmurze. Możesz także korzystać z wbudowanych narzędzi jak Office Lens oraz łatwiej udostępniać dokumenty.

Nowe logo pakietu Office

Wraz z nową aplikacją Microsoft przedstawił także odświeżone logo pakietu Office, zaprojektowane w stylu Fluent Desing. Kształt ikony nie zmienił się znacznie, jednak krawędzie zostały zaokrąglone oraz dodano więcej głębi w nowej grafice. Ikona na razie będzie dostępna tylko w nowej aplikacji, lecz z czasem trafi do wszystkich wersji pakietu aplikacji biurowych.

Podobny zabieg otrzymała przeglądarka Edge, która razem z nową ikoną przechodzi dość spore zmiany.

Dlaczego warto będzie korzystać z jednej aplikacji Office?

Gigant z Redmond wprowadza wiele zmian do swoich aplikacji, mające na celu poprawienie wydajności pracy i współpracy zespołów. Korzystanie z trzech oddzielnych aplikacji zajmowało więcej zasobów smartfonu, niż jedna, bardziej kompaktowa, łącząca ich wszystkie funkcje. Nowa aplikacja Office będzie lepiej zoptymalizowana i przystosowana do działania na urządzeniach mobilnych.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm