Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak działa Tinder Gold? Sprawdź czy warto kupić subskrypcję aplikacji randkowej

Jak działa Tinder Gold? Sprawdź czy warto kupić subskrypcję aplikacji randkowej

Tinder jest wiodącym serwisem na rynku portali randkowych. Od lat używany jest przez singli na całym świecie w celu poznania nowych ludzi i znalezienia swojej drugiej połówki. Osobom, które regularnie korzystają z opcji „swipe’owania” użytkowników przyda się z pewnością funkcja Tinder Gold. Jakie benefity zapewnia rozszerzona wersja aplikacji?

Czym jest Tinder?

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych, z której korzysta aż 75 milionów użytkowników miesięcznie. Wiele osób przed rozpoczęciem swojej randkowej przygody w aplikacji zadaje sobie kilka pytań m.in. w kwestii potencjalnych kosztów oraz mechanizmów działania. W tym artykule przedstawiamy kluczowe zagadnienia, które przydadzą się początkującym użytkownikom Tindera.

Czy Tinder jest darmowy?

Na sam początek poruszmy temat kosztów. Pobranie aplikacji i korzystanie z niej by poznawać nowych ludzi jest w pełni darmowe. Wiąże się to jednak z kilkoma limitami na start. Jeżeli uruchomisz i założyć konto na Tinderze, wówczas musisz się liczyć z ograniczeniami:

  1. Głównym limitem jest ograniczona liczba „lajków”, które przydzielisz w ciagu dnia. Po ich wykorzystaniu musisz odczekać 12 godzin, aby móc ponownie przeglądać profile. Liczba przyznawanych lajków na jeden dzień nie jest stała i zależy od lokalizacji, zachowania użytkowników oraz innych parametrów, o których Tinder nie mówi publicznie.
  2. Tinder w darmowej wersji pokazuje użytkownikom liczbę oczekujących na nich polubień, lecz profile osób, które wysłały lajki są zamazane. Aby je wyświetlić wymagany jest płatny abonament.
  3. Z darmowej aplikacji została także niedawno usunięta funkcja Superlajków, które pomagały w zwiększaniu widoczności profilu.
  4. Darmowa aplikacja nie posiada funkcji takich jak Paszport, Boost czy Top Wybory. Te i inne funkcje dostępne są po zakupieniu subskrypcji lub karty podarunkowej Tinder Gold.
Tinder - aplikacja randkowa na Androida

Czy można korzystać z Tindera taniej?

Tinder posiada w aplikacji płatne plany subskrypcji, które rozszerzają funkcjonalności i możliwości poszukiwania drugiej połówki. Warto przy tym dodać, że koszty takiej subskrypcji są o wiele wyższe, aniżeli zakup karty podarunkowej. Na przykład Tinder w wersji Gold kosztuje w aplikacji 97,13 zł miesięcznie. Jeśli skorzystasz z karty przedpłaconej Tinder Gold, wówczas zapłacisz tylko 54 zł brutto.

Oszczędność jest więc spora. Oczywiście musisz się liczyć z faktem, że karta podarunkowa jest jednorazowego użytku, więc po miesiącu – jeśli zajdzie taka potrzeba – trzeba kupić ją ponownie i zasilić konto w aplikacji. Można jednak zamówić takich kart więcej na wszelki wypadek.

Jakie korzyści daje Tinder Gold?

Jeżeli Tinder jest za darmo, to możesz się zastanawiać czy warto kupić Tinder Gold? Jak zwykle jest to kwestia wyboru. Jeżeli zależy Ci na użyciu wszystkich funkcji aplikacji bez nałożonych limitów, to Tinder Gold jest dobrym rozwiązaniem. Prześledźmy jednak poszczególne funkcje indywidualnie. Co tak naprawdę zawiera Tinder Gold.

Nielimitowane polubienia

Posiadacze abonamentu Tinder Gold nie posiadają żadnych ograniczeń w liczbie lajków, które mogą wysłać. Dzięki temu masz dostęp do większej liczby profili, bez konieczności czekania kolejnych 12 godzin na zniesienie limitu.

Superlajki

Kupując abonament Tinder Gold otrzymujesz 5 Superlajków tygodniowo. Kiedy wyślesz super-polubienie, osoba przeglądająca Tindera, zobaczy niebieską poświatę na Twoim profilu, dając jej znać, że została przez Ciebie obdarzona Superlikiem. Dzięki temu, Twoje szanse na dopasowanie zwiększają się 3-krotnie (według danych Tindera).

Superlajk wysłany w Tinder
Widok profilu, który wysłał Tobie Superlajk.

Wyświetlanie polubień

Darmowy Tinder informuje Cię, ile osób polubiło Twój profil, aczkolwiek nie ujawnia kto wysłał zielone serduszko. Dzięki Tinder Gold przestaje to być tajemnicą. Przejdź do zakładki polubień i wyświetl wszystkie osoby, które przesunęły Twój profil w prawo. Z tego miejsca odwzajemnisz również polubienie lub przesuniesz profil w lewo.

Druga Szansa w Tinder Gold

Jeśli podejmiesz złą decyzję o wysłaniu polubienia, to posiadając subskrypcję Tinder Plus lub Tinder Gold cofniesz ostatni lajk lub głos na nie, używając żółtego przycisku z ikoną zaokrąglonej strzałki. Druga Szansa także działa w przypadku wysłania Superlajka – po cofnięciu jego wysłania powróci on do puli Superlajków do wykorzystania.

Lokalizacja z Tinder Paszport

Funkcja Paszport jest dostępna w abonamentach Tinder Plus oraz Tinder Gold i pozwala na zmianę lokalizacji, w której wyświetla się Twój profil. Jest to przydatne np. gdy mieszkasz poza miastem i brakuje profili do przeglądania lub wybierasz się do nowego miejsca i chcesz poznać kogoś zanim tam pojedziesz.

Paszport w Tinder Gold
Wybierz swoją lokalizację w Tinder Paszport.

Zwiększanie widoczności z Boost

Boost to funkcja, która przez 30 minut zwiększa widoczność Twojego profilu. Kiedy Boost jest aktywny, masz większe szanse, że profil pojawi się w kolejce osób właśnie przeglądających Tindera. To poprawia Twoje szanse na otrzymanie lajka i dopasowanie. Subskrypcja Tinder Gold zapewnia jeden Boost na miesiąc.

Tinder Boost w subskrypcji Tinder Gold
Aktywacja funkcji Boost na Tinderze.

Przeglądaj Top Wybory w Tinder Gold

Top Wybory to lista osób, które zostały dobrane według różnych parametrów i są oznaczeni jako potencjalni kandydaci lub kandydatki na dopasowanie. Darmowi użytkownicy i abonenci Tinder Plus mają dostęp do jednego Top Wyboru dziennie, natomiast posiadacze Tinder Gold lub Platinum codziennie otrzymują zestaw potencjalnych par.

Brak reklam między profilami

Przeglądając profile Tinder z darmowym kontem zobaczysz reklamy różnych firm. Posiadając Tinder Plus lub Tinder Gold zostają one ukryte, dzięki czemu możesz wysyłać polubienia bez przerw na swipe dla reklam.

Gdzie kupić Tinder Gold?

Jak widać, Tinder Gold zapewnia wiele benefitów i funkcji niedostępnych w darmowej wersji portalu. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy wykupić subskrypcję wewnątrz aplikacji, co z kolei wymaga podania danych do karty płatniczej.

Jeżeli nie chcesz „wiązać” się z płatnym Tinderem na długo to rozważ zakup karty podarunkowej Tinder Gold lub kodu Tinder Plus, które dostępne są w sklepie internetowym home.pl.