Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Na czym zagrać w Elden Ring? (PC, PS4, PS5, Xbox?)

Na czym zagrać w Elden Ring? (PC, PS4, PS5, Xbox?)

Premiera Elden Ring (25.02.2022) była jedną z najbardziej wyczekiwanych w 2022 roku. Soulslike z otwartym światem i wysokim poziomem trudności został wypuszczony na wiele platform. Dlatego większość graczy zaznajomionych z tematem oraz tych nowych, może z powodzeniem pozwolić sobie na tę inwestycję, owocującą dziesiątkami godzin wyzwań i dobrej zabawy. Sprawdź najważniejsze informacje i dowiedz się, na czym zagrać w Elden Ring.

Fabuła i Gameplay

Główny wątek fabularny przez długi czas nie będzie graczowi znany. Dopiero w trakcie pokonywania kolejnych etapów i wyzwań otrzymujemy porcje informacji, które w przyszłości pomogą poskładać fabułę w całość.

Akcja gry toczy się w krainie The Lands Between, podzielonej na sześć królestw. Każdym z nich rządzą pojedynczy półbogowie, których przyjdzie nam pokonać i odebrać fragmenty tytułowego Elden Ring.

Rozgrywka w Elden Ring – zręcznościowy RPG?

Studio FromSoftware wprowadziło do Elden Ring wyraźne elementy RPG, dzięki którym na samym początku tworzymy protagonistę nadając płeć i szczegółowy wygląd. W trakcie rozgrywki mamy dużą swobodę w zakresie rozwoju postaci dzięki szerokiemu arsenałowi broni oraz zaklęć: od rycerza po fachowego maga.

FromSoftware słynie z wymagających i złożonych systemów walki w swoich produkcjach (Demon’s Souls, Dark Souls, Bloodborne), dlatego na pasma wyzwań powinniśmy przygotować się również w Elden Ring. Każdy pojedynek, nie tylko z głównymi bossami, ale również z tymi pobocznymi, powinniśmy traktować na poważnie i nie lekceważyć żadnego starcia. Przesadna wręcz rozwaga pozwoli nam na uniknięcie śmierci, której konsekwencje w Elden Ring są bezwzględne.

Efektowną zmianą w Elden Ring w stosunku do poprzednich tytułów wydawcy jest otwarty świat. Rozległe i zapierające dech w piersiach lokacje pozwalają eksplorować mapę długimi godzinami. Co najlepsze (lub najgorsze) – gra nie powie nam dokąd konkretnie pójść, by podążyć za głównym wątkiem fabularnym. Dzięki temu z pełną swobodą przemierzymy świat w indywidualny sposób. Nauczymy się gry wyciągając wnioski z popełnionych błędów i czerpiąc satysfakcję z osiągniętych sukcesów.

Sprawdź gry w Game Pass dostępne w marcu 2022.

Technicznie o Elden Ring – wymagania sprzętowe i platformy

W kolejnego soulslika zagramy na większości popularnych platformach: PC oraz konsolach.

  • PC Windows:
    • Minimalne wymagania: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 3 3300X 3.8 GHz 12 GB RAM karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza 60 GB HDD Windows 10
    • Zalecane wymagania: Intel Core i7-8700K 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz 16 GB RAM karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza 60 GB HDD Windows 10/11
  • PS 4, PS 5
  • Xbox One, Series X/S

Gdzie kupić Elden Ring?

W związku z ogromną popularnością gry, aktualnie fizyczna wersja może być trudno dostępna w sklepach. Jeśli nie chcesz czekać na dostawę do sklepów stacjonarnych, Elden Ring kupisz w wersji elektronicznej na:

  • Steam (PC Windows)
  • PlayStation Store (PS4, PS5)
  • Xbox Game Store (Xbox One, Series X/S)

Aby zasilić swoje fundusze na koncie PS lub Xbox, skorzystaj z doładowań portfela na zakup gier: