Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czym różni się darmowy TeamViewer od płatnego?

Czym różni się darmowy TeamViewer od płatnego?

Czy TeamViewer w wersji darmowej jest wystarczającym rozwiązaniem do zdalnej pomocy lub pracy na home office? Z pewnością użytkownikom prywatnym licencja „free” jawi się jako atrakcyjna i wystarczająca. W końcu łączą się oni zazwyczaj z jednym komputerem lub urządzeniem mobilnym i pomagają w prostych zadaniach tj. aktualizacja antywirusa lub zmiana konkretnej opcji w systemie. Trochę inaczej wygląda kwestia użycia TeamViewer w firmie i tutaj warto sprawdzić, jaką przewagę daje wersje komercyjna.

TeamViewer jest popularnym oprogramowaniem, wybieranym do konkretnego celu – zdalnej kontroli innych komputerów i urządzeń. Bezprzewodowe połączenie odbywa się za pomocą internetu i przy spełnieniu określonych warunków.

Więcej na temat zdalnego pulpitu przeczytasz w naszym poradniku: 5 funkcji w TeamViewer, które zwiększą bezpieczeństwo Twojej pracy.

TeamViewer darmowy czy płatny? – kluczowe różnice

Skoro TeamViewer jest udostępniany jako bezpłatna aplikacja do zdalnego pulpitu, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie – po co w ogóle zaprzątać sobie głowę płatną licencją? Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, ponieważ między wersjami występują pewne różnice, które determinują w jakich warunkach i w jaki sposób skorzystasz z oprogramowania.

Jak używać TeamViewera w domu?

Bezpłatny TeamViewer przeznaczony jest wyłącznie do użytku prywatnego. Producent aplikacji starannie monitoruje sposób wykorzystania swojego oprogramowania za pomocą odpowiednich algorytmów. Dlatego też przy nadmiernym użyciu pojawią się konkretne ograniczenia tj. limit czasu sesji (do 5 minut) lub nawet wyłączenie obsługi aplikacji i zamrożenie licencji. Bezpłatny TeamViewer powinien być uruchamiany sporadycznie, a sesje z danym urządzeniem sprowadzone do najprostszych operacji.

Jak w takim razie bezpiecznie używać TeamViewera w domu? Najlepiej nieregularnie, z jak najmniejszą liczbą obsługiwanych komputerów. Na przykład:

 • pobranie i instalacja antywirusa na komputerze rodziców/dziadków,
 • aktualizacja systemu lub innego oprogramowania,
 • czyszczenie przeglądarki, deinstalacje, inne problemy techniczne.

Pamiętaj, że pomoc swoim bliskim powinna ograniczać się do rodziny i przyjaciół. Skorzystanie ze zdalnego dostępu jest szybsze i prostsze niż nawigowanie rodziców przez telefon, co i gdzie mają kliknąć. Używaj TeamViewera w celach prywatnych, gdy faktycznie zachodzi taka konieczność.

TeamViewer - aplikacja do zdalnego dostępu
TeamViewer wspiera różne systemy operacyjne, również Android i iOS.

Przewaga TeamViewera dla firm – co zawiera wersja komercyjna?

Powód, dla którego warto rozważyć zakup oprogramowania do zdalnego pulpitu, jest przynajmniej jeden. Ten najważniejszy to oczywiście format samej licencji – płatny TeamViewer przeznaczony jest do użytku w firmie.

Posiadając biznesową licencję masz pewność, że zachowasz ciągłość działania aplikacji przez cały czas trwania subskrypcji. Nie będą wówczas obowiązywać Cię ograniczenia, które występują w darmowej wersji. Dodatkowo, komercyjny TeamViewer posiada rozszerzone funkcjonalności, co w dłuższej perspektywie da Tobie (lub informatykom w firmie) więcej możliwości oraz ułatwi zarządzanie bezpieczeństwem sesji.

W zależności od wybranego wariantu, skorzystasz z takich opcji jak:

 • tworzenie stałych użytkowników w ramach licencji,
 • umieszczenie logo firmy w aplikacji,
 • grupowanie zapisanych urządzeń,
 • raportowanie połączeń przychodzących,
 • prowadzenie spotkań online,
 • zdalne drukowanie,
 • wsparcie do obsługi urządzeń mobilnych,
 • opcja zakupu dodatkowych sesji.

W dużym skrócie – płatny TeamViewer to większe bezpieczeństwo i przejrzystość w organizacji.

Kto skorzysta z płatnej wersji TeamViewer?

Używanie aplikacji zdalnego pulpitu nie ogranicza się tylko do pomocy ze strony helpdesku lub serwisów komputerowych i naprawiania problemów. Z takich rozwiązań korzysta wielu pracowników biurowych, niezwiązanych z branżą informatyczną np. pracownicy kadrowi, urzędnicy, księgowi czy inżynierowie.

TeamViewera użyjesz również po prostu do pracy z domu. Wówczas połączysz się ze swoim służbowym komputerem, pozostawionym w biurze, za pomocą prywatnego urządzenia. To dobry pomysł w momencie, gdy nie możesz zabrać ze sobą firmowego laptopa do domu. Jeśli ta sytuacja Cię dotyczy – rozważ zakup TeamViewera.

Sprawdź, jak łatwo połączysz się z innym komputerem za pomocą aplikacji.

Gdzie kupić TeamViewer dla biznesu?

Jeśli prowadzisz firmę i szukasz oprogramowania do zdalnej kontroli urządzeń, sprawdź ofertę home.pl i wybierz licencję, która spełni Twoje oczekiwania.