Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Spotify udostępni playlisty użytkowników? Nowa funkcja dla społeczności

Spotify udostępni playlisty użytkowników? Nowa funkcja dla społeczności

Spotify ogłosiło rozpoczęcie testów nowej funkcji dla społeczności korzystającej ze Spotify. Ma ona na celu zwiększyć widoczność playlist tworzonych przez użytkowników i ułatwić znajdowanie nowej muzyki. Sprawdź, jak ma wyglądać nowy program testowy w Spotify.

Wyróżnione playlisty społeczności w Spotify

Spotify słynie z ogromnego katalogu muzyki oraz playlist, które zbierają największe hity czy najnowsze odkrycia w danym gatunku. Dostępna jest także opcja Radio utworu/playlisty, automatycznie generująca listę podobnych piosenek, lecz mimo to, użytkownicy wciąż tworzą własne playlisty na każdy humor, okazję czy porę dnia. Ze względu na to, Spotify zdecydowało się wyróżnić najpopularniejsze z nich w nowym programie testowym.

Szukasz usługi do strumieniowania muzyki? Zobacz porównanie Spotify vs. Tidal.

Głównym celem, przyświecającym wyróżnianiu playlist ma być ułatwienie znalezienia nowej muzyki. Spotify wyznaczyło specjalnych kuratorów, którzy są miłośnikami muzyki i posiadają własne, popularne playlisty. Abonenci Spotify w wybranych rejonach zaczną znajdywać playlisty Wyróżnionych Kuratorów w swoich aplikacjach mobilnych i na komputerach. Firma zapowiada, że działanie nowej funkcji będzie monitorowane i modyfikowane podczas trwania okresu testowego.

Spotify - odkryj co nowego

W poście na blogu Spotify możemy przeczytać:

„Naszym celem jest zawsze dbać, by Spotify było miejscem numer jeden dla najlepszych doświadczeń z muzyką i dzięki temu programowi pilotażowemu dajemy użytkownikom nowy sposób odkrywania muzyki. […] Cały czas testujemy różne i unikatowe funkcje oraz programy dla naszych fanów, wiec jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli zobaczyć jak ten program się rozwinie.”

Niestety Spotify nie podało konkretnych informacji na temat rynków, w których zostanie uruchomiona nowa funkcja ani kiedy dokładnie będzie ona dostępna. Dobrą wiadomością jest jednak, że korzystanie z wyróżnionych playlist prawdopodobnie nie będzie wymagało posiadania aktywnej subskrypcji Spotify Premium.

Chcesz słuchać muzyki bez limitów lub podzielić się nią z innymi?
Skorzystaj z kodu podarunkowego Spotify Premium.