Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Summer Game Fest 2022: lista nowych gier na PC, Xbox i PlayStation

Summer Game Fest 2022: lista nowych gier na PC, Xbox i PlayStation

Summer Game Fest 2022 to wydarzenie, podczas którego wielcy i mali producenci gier mają okazję zaprezentować swoje najnowsze tytuły. Festiwal jest dużą gratką dla graczy, niezależnie od preferowanej platformy do gier. Zobacz co ważnego pojawiło się na tegorocznej edycji.

Festiwal gier Summer Game Fest 2022

Geoff Keighley, organizator i prowadzący letni festiwal gier, starał się nieco uspokoić oczekiwania graczy. Wydarzenie odbyło się kilka dni po czerwcowej edycji prezentacji State of Play, organizowanej przez Sony, podczas której padło wiele dużych i małych ogłoszeń. Ze względu na to, zestaw gier prezentowanych na Summer Game Fest 2022 nie był aż tak obfity, jednak nie obyło się od dużych newsów i niespodzianek, nawet od producentów konsoli PlayStation.

Poniżej znajdziesz zwiastuny oraz informacje o największych i najważniejszych grach, które zostały ogłoszone podczas Summer Game Fest 2022.

Remake The Last of Us na PS5 i komputery PC

Pierwsza część The Last of Us otrzymuje „facelift” dla właścicieli konsol PlayStation 5 i otrzyma zmieniony tytuł: The Last of Us Part 1. Ten news jednak wyciekł przed rozpoczęciem transmisji, co trochę zepsuło niespodziankę. Podczas wydarzenia, na scenie pojawił się wiceprezes Naughty Dog, Neil Druckman, oraz dwójka głównych aktorów – Troy Baker i Ashley Johnson, by potwierdzić informacje znane z wycieku.

Poznaj nowe PlayStation Plus i benefity, które zapewnia.

Remake będzie tą samą grą, lecz z poprawioną grafiką i animacjami, zachowaniem sztucznej inteligencji z TLOU 2, wyświetlanie 60 klatek na sekundę oraz nowe możliwości walki. Potwierdzili też, że studio Naughty Dog pracuje nad pecetowym portem remake’u.

The Last of Us Part 1 trafi do sklepów 2 września 2022 roku.

Nowa gra multiplayer w świecie The Last of Us

Remake i pecetowy port TLOU 1 to nie jedyna nowość, którą podzielili się twórcy ikonicznej dla PlayStation serii. Naughty Dog ujawnił, że pracuje nad nową, samodzielną grą w serii The Last of Us, której głównym zamysłem jest rozgrywka wieloosobowa. Ma ona być „tak samo duża” jak poprzednie gry, posiadać kompletnie nową obsadę oraz- wnioskując po grafice koncepcyjnej – przynajmniej częściowo dziać się w San Francisco.

Nie wiemy jednak, czy Naughty Dog spróbuje swoich sił w gatunku Battle Royale, „extraction royale” na modłę Escape from Tarkov, czy może stworzy współdzielony świat, jak w Destiny. Wiemy jednak, że możemy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ twórcy potwierdzili, że w tym roku nie zobaczymy już nic więcej na temat tej gry.

Nowa gra Last of Us
Grafika koncepcyjna nowej gry The Last of Us

Prezentacja kampnii Call of Duty: Modern Warfare 2

Activision kontynuuje fabułę rebootu Modern Warfare z 2019 roku. Podczas wydarzenia Summer Game Fest 2022 Infinity Ward zaprezentowało część misji z nowej części legendarnej franczyzy. Demo przypomina nieco pierwszą misję z pierwszego Call of Duty 4: Modern Warfare, lecz odświeżona grafika i nowe efekty dźwiękowe robią bardzo duże wrażenie.

Call of Duty: Modern Warfare 2 dostępne będzie na wszystkie największe platformy 27 października 2022 roku.

Callisto Protocol będzie najstraszniejszą grą?

W zeszłym roku, były twórca serii Dead Space, Glen Schofield, powiedział: „Nie mogę się doczekać zrobienia najstraszniejszej gry na konsolach nowej generacji”. Widzieliśmy już zwiastun ogłaszający grę, lecz podczas Summer Game Fest 2022, twórcy pokazali nagranie z rozgrywki, które przedstawia niezwykle brutalną i straszną grę. Widać także odrobinę DNA z Dead Space, ponieważ gracze będą mogli odstrzeliwać kończyny wrogów, by ich unicestwić lub zyskać przewagę w walce.

Callisto Protocol trafi na konsole nowej generacji i komputery PC 2 grudnia 2022 roku.

Aliens: Dark Descent – twarzą w twarz z Ksenomorfami

Nowa gra umiejscowiona w uniwersum Obcych pojawi się w 2023 roku. Pozwoli ona graczom ponownie zmierzyć się z Ksenomorfami, jednak nie wiemy jaki rodzaj rozgrywki będzie oferować. W krótkim zwiastunie możemy zobaczyć komandosów walczących z Obcymi, którzy przedstawieni są z lotu ptaka. Może to wskazywać na grę action-RPG w stylu Diablo lub strategię z rozgrywką na tury.

Psychodeliczny horror Layers of Fears – Summer Game Fest

Pozostając w klimacie horrorów, polski deweloper Bloober Team ogłosił, że pracują nad nową grą – Layers of Fears. Jest to nowy tytuł, który spełnia rolę remasteru oraz sequelu dla poprzednich części w serii. Stworzona w silniku Unreal 5, gra ma na celu zbudować nowe doświadczenia na znanych fundamentach oraz wprowadzić nowe wątki fabularne.

Summer Game Fest – zwiastun Street Fighter 6 z Guilem w roli głównej

Nowy zwiastun Street Fightera 6 zawiera dużą dawkę gameplayu i przedstawia jednego z uwielbianych bohaterów serii – Guile’a. Powraca on w najnowszej edycji klasycznej bijatyki, która rozpoczęła swoje życie na automatach. Na nowych nagraniach widać nie tylko Guile’a, ale także Luke’a i Ryu.

Superbohaterski XCOM – Marvel’s Midnight Suns

Marvel’s Midnight Suns to tytuł, który jest już znany od dłuższego czasu, lecz wciąż nieznana była data premiery taktycznej strategii. Nowy zwiastun, który pojawił się podczas Summer Game Fest 2022 ujawnił nie tylko, że do zespołu superbohaterów dołącza Spiderman, ale także oficjalną datę premiery gry. W zwiastunie możemy także zobaczyć główną antagonistkę, Lilith, oraz nowe wersje Venoma, Scarlet Witch, Hulka i Sabertooth.

Marvel’s Midnight Suns dostępne będzie 7 października 2022 roku.

Zobacz Nightwinga w nowym zwiastunie Gotham Knights

Gotham Knights to długo oczekiwany tytuł twórców serii Arkham. Nowy tytuł stawia na otwarty świat, podobnie jak poprzednie gry. Rozgrywka została urozmaicona przez możliwość rozgrywki w trybie kooperacji oraz nowe umiejętności głównych postaci. Zobacz, jak wygląda Nightwing, jedna z grywalnych postaci w Gotham Knights.