Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

FIFA 23 – wszystko co musisz wiedzieć o najnowszej grze EA Sports i punktach FIFA

FIFA 23 – wszystko co musisz wiedzieć o najnowszej grze EA Sports i punktach FIFA

FIFA 23 to najnowsza produkcja z gatunku symulatorów piłki nożnej. EA Sports dodało wiele nowości, by sprawić, że będzie to najlepsza gra w całej serii. Zobacz, co nowego w FIFA 23 i sprawdź jak działają, ile kosztują i co możesz kupić za FIFA Points.

Co nowego w FIFA 23?

FIFA jest jedną z dłużej trwających serii produktów rozrywkowych, a FIFA 23 jest ostatnią produkcją EA Sport pod marką międzynarodowej organizacji futbolowej. Ze względu na to, EA Sports zadbało o bogaty wachlarz funkcji i możliwości rozgrywki w swojej najnowszej produkcji.

FIFA jest serią, którą fani znają jak własną dłoń, dlatego w tym artykule skoncentrujemy się na nowościach. W FIFA 23 znajdziesz między innymi:

Rozgrywka międzyplatformowa

FIFA 23 to pierwsza gra w serii, która pozwala na rozrywkę online z graczami z innych platform. Trzeba jednak zaznaczyć, że tzw. „crossplay” możliwy jest tylko między platformami tej samej generacji. Posiadacze PlayStation 5, Xbox Series X|S i komputerów PC są w jednej puli graczy, w drugiej puli natomiast są konsole starszej generacji – PlayStation 4 i Xbox One. Nintendo Switch nie wspiera rozgrywki międzyplatformowej.

Tryb Mistrzostw Świata

W FIFA 23 dostępny będzie tryb rozgrywki Mistrzostw Świata, trwający w tym samym czasie co Mistrzostwa Świata w Katarze. Obecnie nie są znane detale tego trybu, lecz z wycieków wiemy, że rozpocznie się 9 listopada i dostępne będą rozgrywki mężczyzn oraz kobiet.

Puchar mistrzostw FIFA 23
Źródło: FIFA

„Zgranie” w zespołach Ultimate Team

Wcześniejsze części FIFA posiadają parament „Zgranie”, który wpływa na efektywność zawodników grających na bliskich sobie pozycjach w zespole FUT. FIFA 23 rozszerza ten system na całą drużynę, budując „Zgranie” zawodników na podstawie ich klubu, ligi i pochodzenia, niezależnie do tego, gdzie znajdują się na boisku. Dodatkowo, nowa część oferuję większą wolność zmieniania pozycji zawodnika, jeśli wybrany piłkarz gra na kilku pozycjach.

Piłka nożna kobiet

Jednym z większych dodatków jest wprowadzenie do gry zespołów z francuskich i angielskich lig piłki nożnej kobiet. Warto wspomnieć, że ta nowość reklamowana jest przez pierwszą w historii kobietę na okładce serii FIFA – Sam Kerr, napastniczkę żeńskiego składu Chelsea FC.

FIFA 23 - okładka gry z Sam Kerr

Nowe ligi i drużyny

EA Sports nie zawsze może uzyskać prawa do wszystkich nazw zespołów czy wizerunków zawodników. W tym roku, w FIFA 23 znalazło się kilka zespołów, które nieobecne były we wcześniejszych odsłonach serii.

Fani włoskiej piłki z pewnością ucieszą się z powrotu Juventusu Turyn (wcześniej znanego jako Piemonte Calcio) do serii, a miłośnicy brytyjskiego futbolu zagrają drużynami z National League. Ze względu na integrację z Mistrzostwami Świata, gracze mogą spodziewać się wszystkich reprezentacji, które zakwalifikowały się do turnieju.

Technologia HyperMotion 2

HyperMotion to technologia związana z animacjami ruchu wirtualnych zawodników. EA Sports chwali się, że dzięki HyperMotion 2, w FIFA 23 znalazło się 6 tysięcy unikatowych animacji, dbających o realizm na boisku. Zobacz system HyperMotion 2 w akcji:

Film zawiera polskie napisy – zmień język klikając w ikonę koła zębatego, w prawym dolnym rogu.

FIFA Points – czym są i co można kupić?

FIFA od kilku odsłon posiada dwie waluty – monety i punkty FIFA, za które można kupować przedmioty w sklepie gry oraz budować swoją wymarzoną drużynę Ultimate Team.

Monety zdobywane są przez rozgrywkę w dowolnym trybie, wykonywanie zadań oraz, sprzedawanie przedmiotów na Rynku Transferowym. Służą one do zakupów paczek kart, nowych zawodników czy innych przedmiotów na wcześniej wspomnianym Rynku Transferowym.

Jeśli nie chcesz jednak spędzać czasu na zbieranie monet lub chcesz zrobić komuś prezent, możesz skorzystać z FIFA Points. Punkty są odpowiednikiem monet, z dwiema różnicami: punkty FIFA można kupić za pieniądze, a monety tylko zdobyć oraz są pewne rzeczy, które można kupić tylko za punkty FIFA, np. paczki zawodników czy dostęp do trybu Draft

Jak kupić FIFA Points do FIFA 23?

UWAGA: w sieci reklamują się strony sprzedające monety FIFA. Kupowanie monet jest zabronione przez EA Sports, a wykonanie takiej transakcji zakończy się zbanowaniem Twojego konta.

Gdzie kupić FIFA 23 i FIFA Points?

FIFA 23 jest najnowszą produkcją EA Sports, dostępną na wszystkich najpopularniejszych platformach. Możesz kupić fizyczny egzemplarz gry na płycie lub skorzystać ze sklepu internetowego, by otrzymać kod aktywacji FIFA 23 na komputery, Xbox czy PlayStation.

Podobnie wygląda zakup punktów FIFA Points – punkty kupisz bezpośrednio w grze lub u jednego z autoryzowanych partnerów, sprzedających karty podarunkowe FIFA Points. Karty podarunkowe z dostępne są w nominałach od 500 do 12000 punktów FIFA.

Dlaczego warto kupić punkty w sklepie, a nie w grze? Zaletą jest możliwość przekazania kodu w ramach prezentu lub skorzystania z preferowanej metody płatności, jak BLIK czy PayU, bez potrzeby podawania karty płatniczej.