Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Gdzie oglądać sport na żywo? – programy TV i aplikacje dla kibiców

Gdzie oglądać sport na żywo? – programy TV i aplikacje dla kibiców

Transmisje na żywo z zawodów sportowych to dobry sposób, aby „wkręcić” się w nową dyscyplinę. Oglądanie wyczynów profesjonalistów na dowolnym urządzeniu i praktycznie każdego dnia nie jest dzisiaj czymś niezwykłym. Sport jest bowiem dostępny w szerokim zakresie. Dzięki poniższej liście poznasz większość opcji, dzięki którym obejrzysz najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach na świecie.

Gdzie jest dostępny sport na żywo?

Rynek praw do transmisji konkretnych dyscyplin jest podzielony. Bardzo często zdarza się, że relacje z jednego wydarzenia są dostępne w 2-3 stacjach jednocześnie. Z drugiej strony bywa i tak, że 99% transmisji z wybranej ligi piłkarskiej jest zarezerwowana dla 1 kanału, ale już krajowy puchar jest zakupiony przez konkurencję.

Poniższa lista jest bardzo ogólna, ale skupia w sobie najważniejsze informacje pochodzące od samych stacji. Staraliśmy się, aby była jak najprostsza (aczkolwiek nie było to łatwe).

Lista stacji transmitujących wydarzenia sportowe:

  • telewizja publiczna (TVP 1, TVP2, TVP Sport) – najważniejsze wydarzenia np. igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy/Świata w piłce nożnej, wybrane mecze Ligi Mistrzów, występy polskiej reprezentacji i polskich drużyn w europejskich pucharach
  • Canal+ (wraz z Canal+ Online) – polska ekstraklasa, ligi zagraniczne (francuska, hiszpańska), wybrane mecze Premier League, speedway (żuzel), koszykówka (NBA), tenis
  • Eurosport – ponad 60 różnych dyscyplin m.in. tenis, kolarstwo (wszystkie zawody z cyklu Tour), Formuła E, skoki narciarskie, lekkoatletyka i inne.
  • Viaplay – liga niemiecka, Premier League, Liga Konferencji, Liga Europy, Rugby, Golf (US Open) Formuła 1 (od sezonu 2023) i inne,
  • Eleven Sports – mecze ligi włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej oraz portugalskiej. Do tego mecze Pucharu Anglii oraz wyścigi F1 (tylko do sezonu 2022). Na Eleven znajdą coś dla siebie także miłośnicy żużla – są tam transmitowane mecze PGE Ekstraligi.
  • Polsat Sport (wraz z Polsat Sport Premium) – Liga Mistrzów UEFA oraz Liga Europy, Fortuna 1 Liga, Liga holenderska, boks, siatkówka (liga polska mężczyzn i kobiet), sporty walki MMA, wyścigi samochodowe (Porsche Supercup)

Stream na żywo na smartfonie – jak oglądać sport na urządzeniu mobilnym?

Dzięki smartfonom możesz oglądać ulubiony sport tam, gdzie chcesz. Wystarczy dostęp do internetu, odpowiednia aplikacja i gotowe.

Wybór odpowiedniej stacji do streamów na żywo oczywiście pokrywa się z powyższą listą usług. Dlatego też rozważ instalację na swoim telefonie aplikacje:

Jak skorzystać z pakietu Eurosport w Player.pl i oglądać sport na żywo?

Jeżeli posiadasz konto na Player.pl to w łatwy sposób wzbogacisz swoją platformę VOD o 2 dodatkowe kanały sportowe – Eurosport 1 HD oraz Eurosport 2 HD. Wystarczy zamówić usługę Player.pl + Eurosport i aktywować ją na swoim profilu w aplikacji.

Pakiet Player.pl z Eurosport zamówisz w formie karty podarunkowej. Po opłaceniu otrzymasz voucher, który dodasz do konta w aplikacji na smartfonie lub na stronie player.pl/kod. Kod wydłuży ważność konta z dostępem do obu kanałów sportowych o 12 miesięcy.

Na jakich innych urządzeniach są dostępne transmisje?

Najważniejsze wydarzenia sportowe są transmitowane w TV oraz za pomocą specjalnych aplikacji. Dzięki temu kibice mogą śledzić swoich ulubionych zawodników za pomocą urządzeń:

  • z systemem Android
  • z systemem iOS
  • z przeglądarką internetową (np. smartfon, tablet)
  • na telewizorach Smart TV (o ile producent przewidział daną aplikację)

Większość aplikacji do streamów na żywo umożliwia śledzenie zmagań na kilku urządzeniach jednocześnie np. na jednym smartfonie oraz w przeglądarce na laptopie. Jest tak np. w usłudze Player.pl + Eurosport, ale także na Viaplay czy Polsat Box Go.