Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepszy antywirus dla firmy? Microsoft Defender – dlaczego sektor MŚP powinien się nim zainteresować?

Najlepszy antywirus dla firmy? Microsoft Defender – dlaczego sektor MŚP powinien się nim zainteresować?

Microsoft Defender (znany wcześniej jako Windows Defender) od dłuższego czasu towarzyszy wielu z nas na prywatnych i służbowych komputerach. Zapewnienie bezpieczeństwa naszych urządzeń i danych w internecie staje się coraz ważniejszym obowiązkiem, dlatego konieczne jest korzystanie tylko ze sprawdzonych i skutecznych narzędzi. Jak w tej kwestii sprawdzi się nowy, biznesowy Microsoft Defender? W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego małe i średnie firmy powinny rozważyć zakup tego taniego antywirusa.

Bezpieczeństwo w sieci małych i średnich firm

Niektórzy użytkownicy internetu twierdzą, iż celem ataków hakerskich zazwyczaj są większe firmy i korporacje. Z kolei przedstawiciele sektora MŚP nie muszą w takim samym stopniu obawiać się zagrożeń z sieci. Nic bardziej mylnego. W 2021 roku liczba ataków ransomware wzrosła o ponad 300%, a poszkodowanymi były również mniejsze przedsiębiorstwa.

Jeśli taki atak, choćby w małej części, zostanie skutecznie przeprowadzony, firmy muszą poświęcać dodatkowy czas i pieniądze na ratowanie swojej sytuacji.

Ochrona biznesu z Microsoft Defender

Microsoft Defender dla Firm zapewnia małym i średnim przedsiębiorstwom zabezpieczenia klasy korporacyjnej. Skoro firmy każdej wielkości w równym stopniu narażone są na ataki cyberprzestępców, to poziom zabezpieczeń powinien spełniać najwyższe wymagania.

Najlepszy antywirus dla firm - Microsoft Defender.

Biznesowy antywirus od Microsoft również stale zdobywa najwyższe noty wśród wszystkich produktów do ochrony punktów końcowych.

Dlaczego Microsoft Defender dla Firm?

Aktualnie coraz częściej pracujemy na różnych urządzeniach i w różnych lokalizacjach. Antywirus od Microsoft 365 zapewnia kompleksowe zabezpieczenia i wychodzi poza tradycyjne antywirusy z konsolą do zarządzania punktami końcowymi (endpoint).

Działa w oparciu o połączoną z chmurą usługę, powiązaną ze sztuczną inteligencją. AI jest wspierana przez miliony wysokiej jakości sygnałów klasy korporacyjnej, które w czasie rzeczywistym identyfikują potencjalne zagrożenia, np. złośliwe oprogramowanie czy ataki typu zero-day.

Microsoft Defender dla Firm jest narzędziem do ochrony organizacji, który wykrywa, bada i reaguje na zdarzenia w:

 • punktach końcowych (urządzeniach: komputery, smartfony itd.),
 • tożsamościach (kontach użytkowników),
 • pocztach e-mail,
 • programach i aplikacjach.

Centralna konsola do zarządzania bezpieczeństwem firmy

Microsoft Defender jest częścią rozbudowanego systemu Microsoft 365 Defender, który pomaga zarządzać bezpieczeństwem całej organizacji.

W prosty sposób określisz, jaki jest aktualny poziom zabezpieczeń Twojej firmy i zweryfikujesz elementy, które możesz poprawić poprzez sekcję Rekomendowanych akcji. A jeśli będziesz mieć wątpliwości co do interpretacji niektórych danych, do dyspozycji masz Centrum nauki z samouczkami oraz kanał na Twitterze z aktualnościami dotyczącymi Defendera.

Centrum Administracyjne Microsoft Defender dla Firm. Antywirus dla MŚP i korporacji.
Widok Centrum Administracyjnego Microsoft 365 Defender.

Zadbaj o firmę, jak o swój dom – ważne funkcje Defendera

Skoro pilnujesz kluczy do domu czy mieszkania i nie przekazujesz ich obcym osobom, sprawdź czy stosujesz podobne praktyki w swojej firmie. Przez analogię wyjaśniamy najważniejsze funkcje Microsoft Defender:

 • Zarządzanie Zagrożeniami i Podatnością (Threat and Vulnerability Management) – to aktywna ocena aktualnych zabezpieczeń – sprawdzenie drzwi i okien pod kątem potencjalnych słabości. Jest to podejście do zapobiegania ryzyku w zarządzaniu podatnościami, które zmniejsza zagrożenia, zanim przerodzą się w poważne problemy.
 • Redukcja Zakresu Ataku (Attack Surface Reduction) – polega na upewnieniu się, że okna są zamknięte, a klucze do drzwi mają tylko wyznaczone osoby. Pomaga to zminimalizować ryzyko, zmniejszając przestrzenie narażone na ataki.
 • Ochrona Nowej Generacji (Next Generation Protection) – działa jak zamek do drzwi wejściowych. Pomaga wydzielić przestrzenie, które mają być niedostępne dla np. złośliwego oprogramowania czy oprogramowania szpiegującego.
 • Wykrywanie i Reagowanie w Punkcie końcowym (Endpoint Detection and Response) – to system kamer bezpieczeństwa, który pomaga zobaczyć i zapamiętać działania przestępcy w budynku. Zaawansowane narzędzia Microsoft Defender uruchamiają alarmy, umożliwiając bezpośrednią reakcję na problem.
 • Automatyczne Dochodzenie i Naprawa (Auto Investigation and Remediation) – jest jak inteligentny system alarmowy, który automatycznie wzywa policję, aresztującą przestępcę. Defender dla Firm automatycznie bada alerty i pomaga eliminować złożone zagrożenia, działając jako „osobisty analityk”, który pracuje 24 godziny na dobę, aby chronić Twoją firmę.

Firmowy Microsoft Defender analizuje Twoje środowisko: czynności, urządzenia i użytkowników, a następnie łączy alerty w jeden incydent, ułatwiając Ci (lub technikom IT z helpdesku) zarządzanie zagrożeniami i reagowanie na nie, zanim zaczną one oddziaływać na Twój biznes.

Gdzie kupić antywirus Microsoft Defender dla Firm?

Microsoft Defender dla Firm kupisz u oficjalnego partnera Microsoft na rynku polskim – home.pl.

Subskrybując biznesowego antywirusa Microsoft w home.pl, zyskujesz:

 • wygodne metody płatności (bez podpinania karty płatniczej),
 • faktury VAT w polskiej walucie,
 • polskie wsparcie techniczne i sprzedażowe.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym specjalistą: +48 91 432 55 72, info@home.pl.