Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki pakiet Microsoft 365 wybrać w 2023? Porównanie wersji aplikacji Office dla firm

Jaki pakiet Microsoft 365 wybrać w 2023? Porównanie wersji aplikacji Office dla firm

Microsoft 365 to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla biznesu. Wiele firm korzysta z nowego roku, jako okazji do wprowadzania mniejszych i większych zmian w firmie. Jeśli w 2023 roku planujesz zmienić lub kupić nowe licencje Microsoft 365, ten artykuł przedstawi Ci obecny stan oferty aplikacji dla firm.

Jakie korzyści przynosi firmowy Microsoft 365?

Małe i średnie firmy (SMB) na całym świecie zdają sobie sprawę z potencjału inwestowania w platformę Microsoft 365 w celu poprawienia ich codziennej działalności. Ta oparta na chmurze platforma oferuje bogactwo opcji i zintegrowanych aplikacji, które pomagają firmom usprawnić procesy i osiągnąć pożądane wyniki.

Nowe funkcje współpracy Office 365 i Windows 10
Wizualizacja działania pakietu Microsoft 365

Microsoft 365 zapewnia wszystkim użytkownikom dostęp do najbardziej aktualnych wersji aplikacji, w tym Word, Outlook i Excel. Jednocześnie zapewnia bezpieczną platformę do przechowywania danych i współpracy na wielu urządzeniach.

Platforma oferuje również szereg funkcji, które pozwalają firmom dostosować sposób pracy, takich jak automatyzacja zadań, tworzenie przepływów pracy i zarządzanie prawami dostępu. Ponadto firmy mogą cieszyć się zwiększonym bezpieczeństwem dzięki usłudze Microsoft Defender for Business, która zapewnia ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami.

Porównanie licencji pakietu Microsoft Office 365

Dysk OneDrive, chmurowa poczta Exchange czy komunikator Teams to tylko kilka elementów pakietu Microsoft 365. Jeśli w nowym roku planujesz przejść na Office, chcesz zwiększyć zasoby licencji lub rozwinąć ją dodatkami, biznesowa oferta Microsoft 365 w 2023 wygląda następująco:

Biznesowe aplikacje Microsoft 365 dla MŚP

Rdzeniem oferty biznesowych aplikacji Giganta z Redmond są pakiety aplikacji Microsoft 365, przeznaczone dla małych i średnich firm. Zawierają one w sobie pełny wachlarz aplikacji do edytowania dokumentów, komunikacji i zarządzania organizacją. Dostępne są w kilku wariantach, które pozwalają dobrać pakiet do wymogów firmy:

Microsoft 365Business BasicAplikacje dla firmBusiness Standard
Aplikacje online
Aplikacje klasyczne*
Microsoft Teams
Dysk OneDrive**1 TB1 TB1 TB
Poczta Exchange**50 GB50 GB
SharePoint Online
Access/Publisher
Poznaj ofertę:WYBIERAMWYBIERAMWYBIERAM
* Aplikacje jak Word, Excel i PowerPoint, które można zainstalować na komputerze
** Przestrzeń w usługach OneDrive i Exchange dla jednego pracownika

Pakiet Microsoft 365 z dodatkowymi zabezpieczeniami

Standardowe pakiety Microsoft 365 zawierają w sobie pełny zestaw narzędzi Office i funkcji chmurowych. Są jednak organizacje, które np. przetwarzają dużo danych klientów, przez co niezwykle ważny jest wysoki poziom zabezpieczeń w firmie.

Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa jest skorzystanie skorzystanie z pakietu Office 365 Enterprise, który zawiera bardziej zaawansowaną kontrolę nad bezpieczeństwem i szyfrowaniem danych w firmie. Dzięki temu Twoja firma będzie mniej narażona na ataki phishingowe, wirusy z sieci czy wycieki danych.

Jeśli nie chcesz jednak zmieniać pakietu lub pakiet Enterprise nie spełnia Twoich wymogów, Microsoft wypuścił na rynek aplikację antywirusową. Microsoft Defender dla Firm to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku, ponieważ jest ono zintegrowane z kontem użytkownika organizacji Microsoft 365 i systemem operacyjnym komputera.

Microsoft Defender dla Firm z pakietem Microsoft 365

Zobacz jak działa Microsoft Defender dla Firm oraz jakie
korzyści może przynieść antywirus stworzony dla biznesu.

Oznacza to, że administrator może wyświetlać alerty i kontrolować ustawienia zabezpieczeń bezpośrednio z panelu zarządzania Microsoft 365. Antywirus Defender dla Firm dostępny jako dodatek do dowolnego pakietu Microsoft 365 lub wolnostojąca aplikacja antywirusowa. Z zabezpieczeń możesz także korzystać w ramach licencji Microsoft 365 Business Premium, pakietu zawierającego Windows 11.

Aplikacje Microsoft w licencji ESD dla biznesu

Licencje ESD to te same pakiety, które znasz, dostępne w formie elektronicznego kodu aktywacyjnego. W tej formie dystrybucji możesz zakupić kilka wariantów pakietu aplikacji Office – zawierające funkcje chmurowe (Microsoft 365) oraz te bez nich (Office 2021).

Jeśli Twoja firma nie wymaga funkcji i usług zawartych w chmurze pakietów Microsoft 365, wciąż dostępne są pakiety klasycznych aplikacji Office. Najnowszą wersją jest Office 2021 Professional, dostępny w home.pl jako licencja wieczysta, za którą płacisz tylko raz. Zawiera w sobie klasyczne aplikacje pakietu (Word, Excel, PowerPoint), klienta poczty Outlook oraz Microsoft Publisher 2021 i Access 2021.

Pakiety aplikacji Microsoft:365 Aplikacje dla firm365 Business Standard2021 Home
& Business
2021
Professional
Aplikacje online
Aplikacje klasyczne*
KomunikatorTeams
Dysk OneDrive**1 TB1 TB
Poczta Exchange**50 GB
Publisher/Access
LicencjaRocznaRocznaWieczystaWieczysta
System operacyjnyWindows/MacWindows/MacWindows/MacWindows/Mac
Poznaj ofertę:WYBIERAMWYBIERAMWYBIERAMWYBIERAM
* Aplikacje jak Word, Excel i PowerPoint, które można zainstalować na komputerze
** Przestrzeń w usługach OneDrive i Exchange dla jednego pracownika

Zobacz porównanie: czym różnią się biznesowe i domowe licencje Office 2021 od Microsoft 365?

Narzędzia Office i Microsoft 365 dla domu

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji Office w domu, dostępne są również pakiety do użytku niekomercyjnego. Podobnie jak w przypadku biznesowych aplikacji Microsoft, możesz wybrać, czy chcesz korzystać z funkcji chmurowych, jak współtworzenie dokumentów, czy nie.

Pakiety aplikacji Microsoft:365 Personal365 Family2021 Home
& Student
Aplikacje online
Aplikacje klasyczne*
KomunikatorTeamsTeams
Dysk OneDrive**1 TB1 TB
Microsoft Defender
Liczba użytkowników161
Urządzenia na 1 użytkownika551
LicencjaRocznaRocznaWieczysta
System operacyjnyWindows/MacOSWindows/MacOSWindows/MacOS
Poznaj ofertę:WYBIERAMWYBIERAMWYBIERAM
* Aplikacje jak Word, Excel i PowerPoint, które można zainstalować na komputerze
** Przestrzeń w usługach OneDrive dla jednego pracownika

Gdzie najlepiej kupić licencje Office i Microsoft 365?

Małe i średnie firmy czerpią niezliczone korzyści z inwestycji w platformę Microsoft 365. Kompleksowy pakiet zaprojektowany został z myślą o płynniejszym, łatwiejszym i wydajniejszym prowadzeniu firmy. Pakiet Microsoft 365 jest ekonomiczny i zapewnia spokój ducha, wiedząc, że dane firmy są bezpiecznie przechowywane w chmurze.

Wybierając aplikacje Microsoft dla firm w home.pl otrzymujesz m.in.:

  • Profesjonalne wsparcie techniczne
  • Licencja od oficjalnego partnera Microsoft
  • Natychmiastowa realizacja
  • Polska faktura VAT

Poznaj pełną ofertę Microsoft 365 w home.pl i skorzystaj z czatu lub dedykowanej infolinii (+48 91 432 55 72). Wybierz pakiet aplikacji, który pomoże Twojej firmie zrobić kolejny, biznesowy krok do przodu.