Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki pakiet Microsoft 365 wybrać w 2023? Porównanie wersji aplikacji Office dla firm

Jaki pakiet Microsoft 365 wybrać w 2023? Porównanie wersji aplikacji Office dla firm

Microsoft 365 to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla biznesu. Wiele firm korzysta z nowego roku, jako okazji do wprowadzania mniejszych i większych zmian w firmie. Jeśli w 2023 roku planujesz zmienić lub kupić nowe licencje Microsoft 365, ten artykuł przedstawi Ci obecny stan oferty aplikacji dla firm.

Jakie korzyści przynosi firmowy Microsoft 365?

Małe i średnie firmy (SMB) na całym świecie zdają sobie sprawę z potencjału inwestowania w platformę Microsoft 365 w celu poprawienia ich codziennej działalności. Ta oparta na chmurze platforma oferuje bogactwo opcji i zintegrowanych aplikacji, które pomagają firmom usprawnić procesy i osiągnąć pożądane wyniki.

Microsoft 365 zapewnia wszystkim użytkownikom dostęp do najbardziej aktualnych wersji aplikacji, w tym Word, Outlook i Excel. Jednocześnie zapewnia bezpieczną platformę do przechowywania danych i współpracy na wielu urządzeniach.

Platforma oferuje również szereg funkcji, które pozwalają firmom dostosować sposób pracy, takich jak automatyzacja zadań, tworzenie przepływów pracy i zarządzanie prawami dostępu. Ponadto firmy mogą cieszyć się zwiększonym bezpieczeństwem dzięki usłudze Microsoft Defender for Business, która zapewnia ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami.

Darmowe szkolenie (e-book) Microsoft 365. Odbierz bezpłatnie!
Źródło: Microsoft

Jakie są wersje pakietu Microsoft 365?

Dysk OneDrive, chmurowa poczta Exchange czy komunikator Teams to tylko kilka elementów pakietu Microsoft 365. Jeśli w nowym roku planujesz przejść na Office, chcesz zwiększyć zasoby licencji lub rozwinąć ją dodatkami, biznesowa oferta Microsoft 365 w 2023 wygląda następująco:

Biznesowe aplikacje Microsoft 365 dla MŚP

Rdzeniem oferty biznesowych aplikacji Giganta z Redmond są pakiety aplikacji Microsoft 365, przeznaczone dla małych i średnich firm. Zawierają one w sobie pełny wachlarz aplikacji do edytowania dokumentów, komunikacji i zarządzania organizacją. Dostępne są w kilku wariantach, które pozwalają dobrać pakiet do wymogów firmy:

Pakiet Microsoft 365 z dodatkowymi zabezpieczeniami

Standardowe pakiety Microsoft 365 zawierają w sobie pełny zestaw narzędzi Office i funkcji chmurowych. Są jednak organizacje, które np. przetwarzają dużo danych klientów, przez co niezwykle ważny jest wysoki poziom zabezpieczeń w firmie.

Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa jest skorzystanie skorzystanie z pakietu Office 365 Enterprise, który zawiera bardziej zaawansowaną kontrolę nad bezpieczeństwem i szyfrowaniem danych w firmie. Dzięki temu Twoja firma będzie mniej narażona na ataki phishingowe, wirusy z sieci czy wycieki danych.

Nowe funkcje współpracy Office 365 i Windows 10
Źródło: Microsoft

Jeśli nie chcesz jednak zmieniać pakietu lub pakiet Enterprise nie spełnia Twoich wymogów, Microsoft wypuścił na rynek aplikację antywirusową. Microsoft Defender dla Firm to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku, ponieważ jest ono zintegrowane z kontem użytkownika organizacji Microsoft 365 i systemem operacyjnym komputera.

Oznacza to, że administrator może wyświetlać alerty i kontrolować ustawienia zabezpieczeń bezpośrednio z panelu zarządzania Microsoft 365. Antywirus Defender dla Firm dostępny jako dodatek do dowolnego pakietu Microsoft 365 lub wolnostojąca aplikacja antywirusowa. Z zabezpieczeń możesz także korzystać w ramach licencji Microsoft 365 Business Premium, pakietu zawierającego Windows 11.

Microsoft Defender dla Firm z pakietem Microsoft 365
Źródło: Microsoft

Sprawdź jak działa Microsoft Defender dla Firm
i jakie korzyści może przynieść antywirus stworzony dla biznesu.

Aplikacje Office bez funkcjonalności chmury

Jeśli Twoja firma nie wymaga funkcji i usług zawartych w chmurze pakietów Microsoft 365, wciąż dostępne są pakiety klasycznych aplikacji Office. Najnowszą wersją jest Office 2021 Professional, dostępny w home.pl jako licencja elektroniczna.

Office 2021 Professional to licencja wieczysta, za którą płacisz tylko raz i zawiera w sobie klasyczne aplikacje pakietu (Word, Excel, PowerPoint), klienta poczty Outlook oraz Microsoft Publisher 2021 i Access 2021.

Zobacz porównanie Office 2021 a Microsoft 365.

Gdzie najlepiej kupić licencje Microsoft 365?

Małe i średnie firmy czerpią niezliczone korzyści z inwestycji w platformę Microsoft 365. Kompleksowy pakiet zaprojektowany został z myślą o płynniejszym, łatwiejszym i wydajniejszym prowadzeniu firmy. Pakiet Microsoft 365 jest ekonomiczny i zapewnia spokój ducha, wiedząc, że dane firmy są bezpiecznie przechowywane w chmurze.

Poznaj pełną ofertę Microsoft 365 w home.pl i skorzystaj z czatu lub dedykowanej infolinii (+48 91 432 55 72). Wybierz pakiet aplikacji, który pomoże Twojej firmie zrobić kolejny, biznesowy krok do przodu.