Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Defender dla Firm – antywirus dla firm w ekosystemie aplikacji Office 365

Microsoft Defender dla Firm – antywirus dla firm w ekosystemie aplikacji Office 365

Microsoft wprowadził do swojej oferty nową usługę – Microsoft Defender dla Firm. Mimo, że dzieli ona część swojej nazwy z antywirusem dostępnym w systemie Windows, usługa dla firm pomaga zadbać o bezpieczeństwo chmury Microsoft 365. Zobacz, jakie zabezpieczenia oferuje antywirus zintegrowany z pakietem aplikacji Office.

Dla kogo przeznaczony jest płatny Microsoft Defender?

Microsoft kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo danych, ponieważ ich narzędzia (jak pakiet Office 365) używane są na całym świecie przez użytkowników domowych, małe i wielkie firmy oraz jednostki na wszelkich szczeblach administracji. Oznacza to, że Microsoft jest pod stałą presją, aby ich usługi spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zaletą dla przedsiębiorców jest to, że funkcje i zabezpieczenia tworzone przez giganta z Redmond zostają także dodane do biznesowych i domowych pakietów aplikacji. Dlatego Microsoft Defender dla Firm zawiera wiodące w branży rozwiązania oraz funkcje dla przedsiębiorstw i administratorów IT. Dzięki temu, małe oraz średnie przedsiębiorstwa szybko wprowadzą zaawansowane zabezpieczenia cyfrowe w swoich strukturach.

Przed czym chroni Microsoft defender dla Firm?
Źródło: Microsoft

Czym różni się Microsoft Defender od zwykłego antywirusa w Windows?

Klasyczne aplikacje antywirusowe chronią urządzenia i dane użytkowników od wielu lat. Jak wiemy, po zainstalowaniu na komputerze, antywirus skanuje dyski oraz połączenie z internetem, aby wykryć zagrożenia. Dla użytkowników domowych, którzy przechowują własne dane jak zdjęcia czy muzykę, jest to w pełni wystarczające rozwiązanie.

Microsoft Defender dla Firm wieloma cechami różni się od zwykłych antywirusów, jednak kluczową z nich jest lokalizacja działania usługi. Defender dla Firm działa w środowisku Microsoft 365 Twojej firmy i oferuje nie tylko ochronę urządzeń końcowych (np. służbowy laptop), ale także nadzoruje bezpieczeństwo danych online. Usługa zawiera w sobie przeglądarkowy panel zarządzania, w którym ustawisz niemal każdy aspekt bezpieczeństwa swojej firmy.

Do zasobów Microsoft Defender została także dodane sztuczna inteligencja, która w czasie rzeczywistym przetwarza sygnały i analizuje sygnały o zagrożeniach. Wspomaga ona zespół ekspertów, stale dostosowujących zabezpieczenia do dzisiejszych potrzeb firm na całym świecie.

Microsoft Defender dla Firm - zagrożenia

Zostając w temacie klasycznych antywirusów, warto wspomnieć, że Microsoft ostrzega o potencjalnych błędach w działaniu aplikacji antywirusowej oraz usługi Microsoft Defender. Jest to o tyle ważne, że w systemie mogą działać kolidujące ze sobą procesy, podczas gdy w Defenderze uruchomiona jest ochrona w czasie rzeczywistym.

Jak działa Microsoft Defender dla firm?

Podobnie jak zwykłe antywirusy, Defender dla Firm dba o bezpieczeństwo tzw. „punktów końcowych”, czyli urządzeń pracowników – komputery, telefony i tablety. Administrator organizacji może zarządzać ustawieniami tj. częstotliwość skanowania dysków lub wymuszać korzystanie z wieloskładnikowej autoryzacji logowania.

Po zakupie usługi zostaje ona dodana do zasobów Twojej organizacji. Do pełnej aktywacji Microsoft Defender dla firm w Twojej organizacji należy przypisać licencję do konta użytkownika odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w firmie. Administrator następnie powinien zalogować się pod adresem https://security.microsoft.com/, aby rozpocząć konfigurację usługi. Wiążę się to z wyznaczeniem podstawowych ról oraz uruchomieniem domyślnych zabezpieczeń.

Microsoft Defender - pierwsza konfiguracja

Po aktywacji, administrator może zająć się wieloma aspektami bezpieczeństwa. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest lista rekomendowanych zabezpieczeń, widocznych w panelu Wskaźnik bezpieczeństwa > Recommended Actions. Wśród z nich znajdziesz takie opcje jak zarządzanie zaporą ogniową firmy, filtrowanie treści w sieci czy ustawienia wykrywania i reagowania na zagrożenia punktów końcowych.

Microsoft Defender - rekomendacje

Role i uprawnienia w Microsoft Defender

Wprowadzenie i praca z Microsoft Defender dla Firm w Twojej organizacji, oznacza potrzebę analizowania raportów, alertów i stałe rozwiązywanie problemów pracowników. By ułatwić zadanie administratorom i usprawnić proces zarządzania danymi, Microsoft Defender posiada możliwość przypisania ról i uprawnień poszczególnym użytkownikom.

Ról w środowisku Azure AD i Microsoft Defender jest zdecydowanie zbyt wiele, aby wymienić je i opisać wszystkie w jednym artykule. Spośród nich warto jednak wymienić kilka, które obrazują jak uprawnienia wpływają na dostęp oraz obowiązki użytkownika:

  • Administrator globalny – ma dostęp do i zarządza ustawieniami organizacji przez m.in. konsole administracyjne Microsoft Defender czy Azure AD. Kontroluje wszystkie aspekty środowiska Microsoft 365, w tym zabezpieczenia.
  • Czytelnik globalny – może wyświetlać wszystko, co administrator, lecz nie może zmieniać ustawień.
  • Administrator zabezpieczeń – może odczytywać raporty i alerty oraz zmieniać konfigurację zabezpieczeń organizacji.
  • Czytelnik zabezpieczeń – do jego obowiązków należy odczytywanie informacji o zabezpieczeniach oraz raportów z Azure AD oraz Microsoft Defender.
  • Operator zdarzeń – użytkownik z tą rolą może konfigurować zdarzenia oraz reagować, kiedy określone parametry zdarzenia zostaną spełnione.

Dowiedz się więcej o dodawaniu ról – odwiedź pomoc.home.pl

Dodawanie roli userowi w MS Defender

Gdzie kupić antywirus Microsoft Defender dla Firm?

Microsoft Defender dla Firm kupisz u oficjalnego partnera Microsoft na rynku polskim – home.pl.

Kupując biznesowego antywirusa Microsoft w home.pl, zyskujesz nie tylko najwyższy poziom ochrony, ale także:

  • wygodne metody płatności (bez podpinania karty płatniczej),
  • faktury VAT w polskiej walucie,
  • polskie wsparcie techniczne i sprzedażowe.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym specjalistą: +48 91 432 55 72, info@home.pl.

Defender jako pierwszy trafił do użytkowników domowych licencji Microsoft 365