Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Game Pass w kwietniu 2023 – nowe gry na Xbox, komputery PC i w chmurze

Game Pass w kwietniu 2023 – nowe gry na Xbox, komputery PC i w chmurze

Początek kwietnia już za pasem, co oznacza kolejną dawkę gier w katalogu Game Pass. Wczesno-wiosenna pogoda nie zachęca jeszcze do spędzania czasu na zewnątrz, dlatego warto sprawdzić, co nowego zostało dodane do biblioteki w tym miesiącu.

Nowości Game Pass w tym miesiącu

Microsoft ponownie zaktualizował bibliotekę gier Game Pass na PC i konsole Xbox oraz do strumieniowania z chmury. W tym miesiącu, do biblioteki Game Pass zostają dodane następujące gry:

 • Loop Hero (04.04) na Xbox i PC
 • Goat Simulator (04.04) na Xbox, PC i w chmurze
 • Iron Brigade (06.04) na Xbox i w chmurze
 • Ghostwire: Tokyo (12.04) na Xbox Series X|S, PC i w chmurze
 • NHL 23 (13.04) na Xbox z EA Play
 • Minecraft Legends (18.04) na Xbox, PC i w chmurze – Premiera Game Pass

Jeśli chcesz skorzystać z dostępu do pełnej biblioteki Game Pass, możesz kupić abonament na wybrany okres i zapłacić BLIKiem:

Minecraft Legends – co to jest?

„Pigliny grożą pochłonięciem Nadświata. Czy jesteś bohaterem, którego potrzebuje ta łagodna kraina? Eksploruj bujne biomy, zawieraj sojusze z nowymi przyjaciółmi i znanymi mobami, a następnie zmierz się z piglinami w epickich bitwach.” – możemy przeczytać w jednym z opisów gry. Ale co on oznacza?

Minecraft Legends wprowadza znany, bloczkowy świat do gatunku strategicznych gier akcji. Jednak w tej odsłonie nie kontrolujesz swoich jednostek z lotu ptaka. Zamiast tego, ruszasz razem z nimi na pole bitwy. Podobnie jak w innych grach „action-RTS„, w Legends musisz zbierać, kontrolować i używać zasoby, by zbudować swoją bazę oraz armię.

Bitwy polegają głównie na zadawaniu obrażeń swoim bohaterem i zarządzanie sojusznikami, by pokonać złą armię Piglinów. Otwarty świat, atakowanie i obrona baz czy najazdy na Otchłań zapewnią wiele emocji, niezależnie czy grasz samemu, ze znajomymi lub przeciwko innym graczom.

Minecraft jest dostępny w Game Pass na PC oraz konsole Xbox

Zobacz oficjalny zwiastun z rozgrywką w Minecraft Legends:

Co zostaje usunięte z Game Pass w tym miesiacu?

Microsoft przy każdej aktualizacji biblioteki Game Pass także informuje o zbliżających się wycofaniach gier. Dlatego, jeśli grasz w jedną z poniższych gier, dokończ ją przed wycofaniem lub skorzystaj z eksluzywnych zniżek dla abonentów.

W kwietniu 2023, z Game Pass zostają usunięte następujące tytuły:

 • Life is Strange: True Colors (15.04) na Xbox, PC i w chmurze
 • Moonglow Bay (15.04) na Xbox, PC i w chmurze
 • Panzer Corps II (15.04) na PC
 • Rainbow Six Extraction (15.04) na Xbox, PC i w chmurze
 • The Dungeon of Naheulbeuk (15.04) na Xbox, PC i w chmurze
 • The Long Dark (15.04) na Xbox, PC i w chmurze
 • The Riftbreaker (15.04) na Xbox, PC i w chmurze

Czy korzystanie z Game Pass się opłaca?

Game Pass to usługa subskrypcyjna, która daje dostęp do katalogu gier na konsolę Xbox i komputer PC. Za niewielką opłatą miesięczną można grać w najpopularniejsze i najnowsze tytuły, takie jak Halo Infinite, Forza Horizon 5 czy Psychonauts 2. Koszt zakupu jednej z tych gier pokrywa cenę abonamentu na nawet kilka miesięcy.

Game Pass to także świetny sposób na odkrywanie nowych gier i gatunków, dzięki rekomendacjom i recenzjom innych użytkowników. Game Pass to idealna oferta dla każdego fana gier wideo, który chce mieć nieograniczone możliwości rozrywki.

Nie chcesz dodawać karty płatniczej do konta? Kup kod podarunkowy Game Pass płacąc BLIKiem i ciesz się roz(g)rywką już dziś.