Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Minecraft w Game Pass na PC! Java i Bedrock Edition razem w Minecraft: PC Bundle

Minecraft w Game Pass na PC! Java i Bedrock Edition razem w Minecraft: PC Bundle

Microsoft ogłosił, że jedna z najpopularniejszych gier na świecie – Minecraft – w końcu trafi do przepustki Game Pass na PC. Obie edycje zostaną dodane w tym samym momencie, dzięki czemu gracze będą mogli zdecydować, w którą wersję zagrają.

Czy Minecraft jest dostępny w Game Pass?

Microsoft od dłuższego czasu rozwija swoją usługę Game Pass, dzięki której gracze mają dostęp do ogromnej biblioteki gier na konsolach Xbox oraz komputerach Windows. Od dłuższego czasu Minecraft Bedrock Edition, pozwalającej na granie z innymi platformami, dostępny był w przepustce Game Pass na konsole Xbox, lecz nie na PC. Żeby grać w Minecraft na PC, trzeba było kupić go oddzielnie. Na początku listopada ma się to jednak zmienić.

Minecraft to globalny fenomen, który od lat stoi na drugim miejscu listy najczęściej sprzedawanych gier w historii. Swoją prostą grafiką i prawie nieograniczonymi możliwościami rozgrywki chwycił za serca nie tylko młodych graczy, ale także weteranów gier.

Jest to gra, w której każdy znajdzie coś dla siebie: od budowania ładnych domków w trybie kreatywnym, przez walczenie o przetrwanie w klasycznym trybie, po stworzone przez graczy gry wieloosobowe, np. tory przeszkód parkour. Kiedy Minecraft rozwijał swoje skrzydła, jego potencjał zauważył Microsoft, który w 2014 roku kupił grę za 2,5 miliardia dolarów.

Minecraft Java Bedrock Edition. Twórcy łączą gry w jeden pakiet.

Jak działa Minecraft: PC Bundle w Game Pass?

Podczas Minecraft Live 2021 Microsoft ogłosił, że już 2 listopada do biblioteki Game Pass na PC zostanie dodany Minecraft: PC Bundle, który zawiera obie wersje: Java i Bedrock Edition. Jest to pierwszy raz, kiedy obie wersje gry dostępne są w tym samym miejscu, w jednej cenie.

Między edycjami gry będzie można szybko i wygodnie się przełączać, by móc korzystać z ich funkcji. Dodanie gry do usługi teraz, a nie później, może być związane z nadchodzącą drugą częścią aktualizacji Jaskinie i Klify, która ma pojawić się przed końcem tego roku.

Jak zagrać w Minecrafta przez Game Pass? Dostęp do Minecraft: PC Bundle otrzymasz po zakupie Game Pass na PC lub Game Pass Ultimate. By kupować skórki, zestawy tekstur i mapy w Bedrock Edition, możesz skorzystać z doładowania Minecoins.

Ogłoszenie zostało okraszone uroczym filmikiem o wspólnocie i pracy zespołowej w Minecrafcie:

Zobacz pełną listę gier dostępnych w Game Pass na Xbox, PC i w chmurze.