Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Pokemon Scarlet and Violet – czego dowiadujemy się z najnowszego zwiastuna?

Pokemon Scarlet and Violet – czego dowiadujemy się z najnowszego zwiastuna?

Każdy fan gier Pokemon z niecierpliwością oczekuje kolejnych nowinek dotyczących najnowszej odsłony gier od Nintendo – Pokemon Scarlet and Violet. Oficjalny kanał na YouTube opublikował właśnie nowy zwiastun, który daje cenne odpowiedzi na wiele pytań. Czego dokładnie dowiadujemy się o nadchodzących Pokemon Scarlet i Violet?

Pokemon Scarlet & Violet – kiedy premiera?

Jeśli już planujesz swój gamingowy grafik w związku z nadchodzącą premierą Pokemon Scarlet and Violet, zaplanuj sobie wolne od 18 listopada 2022 roku. Tego dnia nastąpi premiera najnowszej – 9 generacji Pokemon.

Tryb rozgrywki – pierwszy w serii RPG z otwartym światem

Jeśli jeszcze nie widziałeś/aś najnowszego zwiastuna, nadrób tę zaległość, a potem czytaj dalej, by uzyskać odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia dotyczące gry.

Ostatnia gra, Pokemon Legends: Arceus, wypróbowała nowatorską jak na Pokemony mechanikę. Stworzenie pół-otwartego świata i dodanie wielu elementów zręcznościowych zdało egzamin i wielu fanów serii nie wyobraża sobie powrotu do klasycznego stylu poprzednich generacji. Za materiał „testowy” można uznać Dzikie Tereny (Wild Areas) w Pokemon Sword & Shield.

Najnowsze Pokemon Scarlet & Violet podtrzymają trend grania w coraz to bardziej otwartym świecie, co potwierdza post, opublikowany na Twitterze 1 czerwca 2022.

Oprócz otwartego świata i wielu innych odważnych zmian, w grach pozostaną jednak też te stare i uwielbiane rozwiązania. Np. walki z trenerami i dzikimi Pokemonami pozostaną utrzymane w rozgrywce turowej. Warto mimo wszystko pochwalić twórców franczyzy Pokemon za próbowanie nowych rzeczy i tym samym chęć rozwoju – jak na razie efekty są godne pochwały.

Założenia samych wersji gry również będą się różniły. Ze zwiastuna dowiadujemy się, że w zależności od wybranego wariantu – Scarlet lub Violet – będziemy mieć do czynienia z różnymi Profesorami Pokemon. Wybierając Pokemon Scarlet, spotkamy się z Professor Sada, a w opcji Violet – Professor Turo.

Tryb kooperacji dla 4 graczy

Po raz pierwszy w historii oficjalnej serii będziemy mieli również do czynienia z prawdziwą rozgrywką wieloosobową. Kto grał w Let’s Go: Pikatchu lub Eevee, mógł już posmakować kooperacji z drugim graczem podczas eksploracji otoczenia i łapania Pokemonów. Nie było to jednak mocno dopracowane środowisko.

W Pokemon Scarlet and Violet wspólna gra będzie obejmować całą zabawę: walkę, wymiany i eksplorację. A co jest rewolucyjne w serii – jak na otwarty świat przystało – każdy zakątek mapy będzie dla Was dostępny od samego początku.

Nowe Pokemony ujawnione w zwiastunie

Ile Pokemonów będzie zawierał Pokedex nowego regionu, inspirowanego Hiszpanią? Tego jeszcze nie wiemy, jednak zwiastun podrzucił nam kilka stworków, których nazwy i typy są już wiadome:

  • Sprigatito (starter) – typ trawiasty (Grass)
Pokemon Scarlet and Violet - kiedy premiera, jaka cena?
  • Fuecoco (starter) – typ ognisty (Fire)
Pokemon Scarlet and Violet - gdzie kupić? Nowe Pokemony
  • Quaxly (starter) – typ wodny (Water)
Nowy zwiastun Pokemon Scarlet and Violet!
  • Pawmi – typ elektryczny (Electric)
Nowe Pokemony na Nintendo Switch - Pokemon Scarlet & Violet.
  • Lechonk – typ normalny (Normal)
Lista nowych Pokemonów.
  • Smoliv – typ normalno-trawiasty (Normal/Grass)
Pokemony z otwartym światem i kooperacją.

Kto został ulubieńcem Internetu? – Lechonk!

W zwiastunie pokazano kilka nieznanych dotąd Pokemonów, a jednym z nich był, inspirowany świnką, Lechonk, który od razu skradł serca internautów i stał się prawdziwą gwiazdą. Posypały się posty i memy.

Koraidon i Miraidon – nowe legendy

Zwiastun zaprezentował nam również sylwetki okładkowych legend, które spotkamy w zależności od wybranej wersji gry. Nasuwają się dwa skojarzenia: smoki i maszyny.

Od lewej: Koraidon (legenda w wersji Scarlet) i Miraidon (wersja Violet).

Typy okładkowych legend nie są jeszcze znane. Rozsądek i to, jak się prezentują podpowiadają, że będą rodzaju smoczego (Dragon). Na podstawie wyglądu samych Pokemonów można spekulować dalej. Miraidon z pewnością zasługuje na dodatkowy typ elektryczny (Electric), a Koraidon na typ walczący (Fight) lub ognisty (Fire).

Ciekawostką, różnicującą gry, jest również fakt, że imiona legendarnych Pokemonów z języka japońskiego oznaczają konkretne zakresy na osi czasu. Imię Koraidona nawiązuje do przeszłości, a Miraidona – do przyszłości. Potwierdzają to choćby wyglądy samych Pokemonów, jak i stroje Professorów, którzy poprowadzą nas przez przygodę.

Pokemon Scarlet and Violet – jaka cena i gdzie kupić?

Od 1 czerwca mamy dostęp do pre-ordera cyfrowej wersji Pokemon Scarlet oraz Violet. Standardowa cena w Nintendo eShop, to 249,80 zł. Wiele sklepów z grami i elektroniką z pewnością też uruchomi przedsprzedaż. W większości przypadków gra w pudełku trafi do Ciebie już w dniu premiery, jednak miej na uwadze, że mimo wszystko mogą pojawić się opóźnienia. Kupno gry na Nintendo Switch w wersji cyfrowej zagwarantuje Ci dostęp dokładnie od 18 listopada.

Przeczytaj również: