Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Gry z Game Boy Advance już na Nintendo Switch Online?

Gry z Game Boy Advance już na Nintendo Switch Online?

Emulowanie gier z Game Boy Advance na Nintendo Switch byłoby niezłą gratką dla miłośników retro klasyków. Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się nowej platformy w ramach abonamentu Nintendo Switch Online. Niedawno do sieci trafiły zrzuty ekranu przedstawiające interfejs emulatora i związane z nim prace.

AKTUALIZACJA 10.02.2023
W dniu 9.02.2023, na prezentacji Nintendo Direct ogłoszono premierę rozszerzeń do abonamentu Nintendo Switch Online – gry z Game Boy i Game Boy Advance SĄ JUŻ DOSTĘPNE.

Jest to co prawda dopiero po kilka tytułów z każdej platformy, jednak gracze otrzymali zapewnienie, że usługa będzie regularnie wzbogacana nowymi klasykami. Obejrzyj fragment transmisji Nintendo Direct poniżej.

Gry retro ze starych konsol na Nintendo Switch

Posiadacze Nintendo Switch Online od dawna mogą cieszyć się darmowym dostępem do szerokiej biblioteki klasycznych gier z NES-a i Super NES-a. Wyższy plan subskrypcji upoważnia dodatkowo do grania w pozycje wypuszczone na Nintendo 64 oraz SEGA Mega Drive.

Magazyn gier retro, które ogramy w ramach NS Online, stale się powiększa. Wielu fanów miało nadzieję, że skoro Nintendo dodało gry wypuszczone w 3D, wdrożenie emulatorów przenośnych konsolek będzie tylko kwestią czasu.

Game Boy Advance na Nintendo Switch

Pogłoski na ten temat pojawiły się już w zeszłym roku i miały dotyczyć wprowadzenia gier z Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance.

To, co jest niemal pewne, to start oficjalnego emulatora GBA w niedalekiej przyszłości. Na Twitterze został opublikowany wpis ze screenami przedstawiającymi testowane gry na Switchu.

Użytkownik MondoMega udostępnił również listę niektórych tytułów, które znajdą się w bazie gier na GBA. Widać, że Nintendo od razu stawia na klasyki gatunków i fani Mario, Zeldy czy Pokemonów będą zadowoleni.

Oficjalnego oświadczenia Nintendo w sprawie wyżej wymienionych przecieków jeszcze nie ma. Niemniej gracze prawdopodobnie niedługo otrzymają informację zwrotną. Kto wie, może pojawią się konkretne daty?

Klasyczne gry dla posiadaczy NS Online

Bez względu na to, kiedy gry z Game Boy Advance pojawią się na Switchu, jedno jest pewne – będą dostępne w ramach abonamentu Nintendo Switch Online. Jeśli nie wiesz, na czym polega subskrypcja NSO, sprawdź szczegóły w tym artykule:

Nintendo Switch Online – wszystko co musisz wiedzieć o subskrypcji