Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Filmy z Liamem Neesonem – jakie produkcje warto obejrzeć?

Filmy z Liamem Neesonem – jakie produkcje warto obejrzeć?

Liam Neeson dał się poznać jako aktor, który nie tylko doskonale odnajduje się w dramatach, ale również stał się jedną z ikon kina akcji ostatnich kilkunastu lat. Filmy z irlandzkim gwiazdorem w roli głównej są okraszone rozrywką oraz lekką i nie wymagającą większej analizy fabułą. Czy obraz sygnowany jego nazwiskiem to idealny przepis na udany wieczór filmowy? Zdecydowanie tak! W tym artykule przedstawię 10 propozycji dobrych filmów, które warto obejrzeć ze względu na formę Neesona.

Kim jest Liam Neeson?

Liam Neeson to urodzony 7 czerwca 1952 roku irlandzki aktor, który zasłynął z ról w takich filmach jak Lista Schindlera, Batman: Początek, czy Gwiezdne Wojny: Mroczne widmo. Jego filmografia liczy już ponad 140 pozycji (stan na wrzesień 2023 roku), w których nie brakuje wielkich, kinowych hitów. Przywołana wyżej „Lista Schindlera” dała mu jedyną do tej pory nominację do Oskara za główną rolę męską.

Jego kariera rozpoczęła się już w latach 70. XX wieku w teatrze, gdzie zwrócił na siebie uwagę reżyserów i krytyków. Po kilku występach na deskach przeniósł się do Hollywood. Na przestrzeni kolejnych lat został laureatem wielu nagród i nominacji, w tym do Złotego Globu (trzykrotnie), BAFTA oraz Behind The Voice (dla aktorów dubbingu). Jest ojcem dwóch synów.

W życiu Liama Neesona nie brakuje polskich wątków. Nagrał on spot w którym opowiada o Bitwie Warszawskiej. Materiał powstał z okazji 98 rocznicy tego wydarzenia. Oprócz tego jednym z jego ulubionych filmów jest Ida Pawła Pawlikowskiego.

Gdzie obejrzeć filmy z Liamem Neesonem?

Jak mawia popularny komentarz pod zwiastunami jego filmów: Liam Neeson to nie aktor. To gatunek filmowy. I coś w tym jest, ponieważ Irlandczyk skupił się w ostatnich latach na produkcji filmów z gatunku akcji i sensacji, w czym pomaga mu aparycja oraz głęboki, ochrypły głos.

Filmy z Neesonem znajdziesz na praktycznie wszystkich, popularnych serwisach streamingowych, zarówno w wersji od razu dostępnej do obejrzenia, jak i wypożyczalniach VOD:

Chcesz obejrzeć polecane tytuły bez limitów? Skorzystaj z komfortowego i łatwego w użyciu doładowania konta na CDA Premium. Kod dostępu zamówisz m.in. tutaj, dzięki czemu wykupisz abonament bez długich zobowiązań oraz bez konieczności podpinania karty płatniczej.

Polecane filmy z Liamem Neesonem w roli głównej

Wieczorne kino akcji na domowym ekranie, a może dramat do obejrzenia we dwoje? Wolisz strzelaniny, czy mocne dialogi? Liam Neeson gwarantuje rozrywkę na wielu obszarach, dlatego na poniższej liście znajdziesz propozycje okraszone nie tylko pościgami.

Przetrwanie

Jeden z najlepszych filmów w dorobku Neesona! Przetrwanie w reżyserii Joe Carnahana opowiada historię ośmiu mężczyzn, którzy po katastrofie lotniczej w sercu Alaski muszą stawić czoła surowym warunkom i ekstremalnym sytuacjom, by przeżyć. Na lodowatym terenie, pozbawieni kontaktu ze światem, ciepłej odzieży i jedzenia, każdy z nich musi zmierzyć się z własnymi słabościami i zagrożeniem nie tylko ze strony sił natury, ale przede wszystkim wygłodniałych wilków. W wyniku zagrożenia grupa bohaterów systematycznie zmniejsza się, a jeden z nich – targany dramatyczną przeszłością i rozstaniem z żoną Ottway (w tej roli Liam Neeson) – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uratować pozostałych.

Uprowadzona

Można śmiało stwierdzić, że od tego tytułu zaczęła się na nowo kariera Liama Neesona w kinie akcji. Uprowadzona to kapitalny thriller, w którym ojciec – emerytowany agent CIA – postanawia wyjechać do Paryża, aby uratować córkę uprowadzoną przez handlarzy ludźmi. W samym sercu Europy bohater urządza soczystą zemstę, w czym pomagają mu nabyte podczas kariery specjalne umiejętności.

Jeśli jeszcze nie znasz tego filmu, obejrzyj go bez puszczania powyższego zwiastuna. A jeśli chcesz przypomnieć sobie ten rewelacyjny tytuł – każda pora roku będzie idealna. Również jesień!

Obejrzyj Uprowadzoną dzięki karcie przedpłaconej CDA Premium.

Uprowadzona 2

Kontynuacja wielkiego hitu, która poradziła sobie na światowych rynkach jeszcze lepiej i zgarnęła ponad 300 milionów dolarów. Po incydentach w Paryżu Bryan Mills postanawia wyjechać z rodziną na wakacje do Stambułu. Tam jednak natrafia na rodzinę porywaczy z pierwszej części, którzy chcą dokładnie tego samego co główny bohater w pierwszej części – zemsty. Tym razem uprowadzony zostaje także Bryan. Czy uda mu się wyjść z opresji i odzyskać kontrolę nad losem bliskich?

Non-Stop

Ochrona lotów to fucha, która wymaga często błyskawicznych reakcji w stosunku do pasażerów. A co jeśli, jako podniebny stróż prawa, otrzymasz na telefonie tajemniczą wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów z obietnicą zabicia kolejnych osób co 20 minut? Główny bohater będzie musiał dokonać trudnych wyborów i odszukać potencjalnego mordercę kilka kilometrów nad ziemią. I ma na to coraz mniej czasu.

Ice Road (Lodowy szlak)

W podbiegunowej części Kanady dochodzi do katastrofy w kopalni diamentów. Uwięzieni w zasypanym tunelu górnicy mają coraz mniejsze szanse na przeżycie. Uratować może ich tylko brawurowa akcja ratownicza, która wymaga przywiezienia specjalnych części do obsługi maszyn wiertniczych. Na jej czele staje Mike – doświadczony kierowca tira, który ma za zadanie przewieźć ładunek przez trudne i mroźne obszary pokryte lodem. Problem w tym, że warunki na drogach stają się coraz trudniejsze.

Film Lodowy Szlak z Liamem Neesonem obejrzysz na Netflixie, a także CDA Premium m.in. zamawiając kod dostępu na 30 dni bez karty płatnicznej.

Pasażer

Podróż pociągiem do pracy dla agenta ubezpieczeniowego Michaela to codzienność. Ci sami kompani w przedziale, te same widoki za oknem oraz punktualne przyjazdy i odjazdy stają się rutyną, która kończy się w momencie, gdy do bohatera przysiada się tajemnicza kobieta. Ta wciąga bohatera w intrygę, która polega na wskazaniu osoby, która nie powinna znaleźć się w jadącym pociągu. Jeśli Michael nie wykona zadania – ucierpi na tym jego rodzina oraz inni pasażerowie. Z biegiem czasu okazuje się, że ta zagadka może posiadać drugie dno. To czwarta i ostatnia jak do tej pory współpraca Liama Neesona z hiszpańskim specjalistą od kina akcji – Jaume Collet-Serrą.

Włoskie wakacje

Nie samą sensacją człowiek żyje. Na naszej liście musieliśmy umieścić mały wyjątek od reguły, jaka rządzi filmografią irlandzkiego gwiazdora. Ten dramat z Liamem Neesonem sprawi, że poczujesz chęć odwiedzenia uroczych zakątków włoskiej Toskanii. To właśnie do tego malowniczego rejonu przyjeżdża Robert wraz ze swoim synem. Obaj chcą sfinalizować sprzedaż starej willi. Na miejscu okazuje się jednak, że dom przypomina ruinę, a remont przywracający mu dawien blask może potrwać długo. To sprawia, że ich przygoda na włoskiej ziemi będzie długa, a ich relacja – poturbowana przez dotychczasowe życie – może rozkwitnąć na nowo.

Krocząc wśród cieni

Rasowy kryminał ze świetną obsadą. Emerytowany policjant Matt zarabia na życie jako prywatny detektyw na zlecenie. Pewnego dnia zgłasza się do niego handlarz narkotyków, który prosi go o rozwikłanie zagadki morderstwa jego żony. Tropy prowadzą do seryjnych zabójców, planujących kolejne przestępstwa. Matt ma niewiele czasu, aby powstrzymać grupę i uratować kolejne ofiary. W „Krocząc wśród cieni” zobaczymy nie tylko Liama Neesona, ale także Davida Harboura (znanego z serialu The Stranger Things), Boyda Holbrooka (Narcos) oraz Dana Stevensa.

Uczciwy Złodziej

Główny bohater Tom to legendarny złodziej, który wykradł z prowincjonalnych banków 9 milionów dolarów. Kiedy na swojej drodze spotyka ukochaną kobietę, postanawia zerwać ze swoich fachem i pójść na układ ze stróżami prawa – odda zagrabione pieniądze w zamian za współpracę i ochronę. Kiedy jednak Ci zwietrzają szansę na łatwy zarobek, wrabiają Toma w morderstwo wysoko postawionego agenta federalnego i zgarniają schowane miliony. Od tego momentu rozpoczyna się obława na Toma, a on sam poprzysięga zemstę na niemoralnych śledczych.

Uczciwego złodzieja z Liamem Neesonem obejrzysz na Player.pl, a także na CDA Premium.

Przykładny obywatel

Nels to wzorowy przedstawiciel społeczności zamieszkującej pewne miasteczko w Górach Skalistych. Jako ciężko pracujący operator pługa śnieżnego odpowiada za przejezdność dróg i szlaków prowadzących do turystycznych miejscowości. Za swoje działania zostaje nagrodzony tytułem „Obywatela roku”. Jego spokój przerywa wiadomość o nagłej śmierci syna, za którą winni są lokalni handlarze narkotyków. Nels postanawia wypowiedzieć im wojnę i zaczyna polowanie na gangsterów odpowiedzialnych za śmierć bliskiej mu osoby. Przykładny obywatel to kino sensacyjne, w którym Liam Neeson pociąga nie tylko za spust pistoletu, ale także daje gaz do dechy w swoim pługu oraz… rzuca raz na jakiś czas dowcipem.