Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowy cennik Spotify. Jak można zachować stare ceny abonamentu?

Nowy cennik Spotify. Jak można zachować stare ceny abonamentu?

Spotify poinformowało, że od kwietnia zmieni się cennik abonamentów. Jest to jednocześnie pierwsza od dawna zmiana cen, która – jak sam przyznaje dostawca – wynika z wyższych kosztów obsługi. Ile będą kosztować plany i w jaki sposób zmniejszyć – choćby tymczasowo – koszty abonamentu Spotify?

Nowe ceny Spotify – sprawdź ile będzie kosztować abonament

Informację o zmianach w cenniku platforma wysłała mailem do swoich użytkowników 8 stycznia. Warto przy tym dodać, że jego treść będzie minimalnie różnić się w zależności od tego z jakiego pakietu korzystasz.

Zapoznaj się z pełną treścią maila dla użytkownika z planem Premium Indyvidual:

8 stycznia 2024 wprowadzamy zmianę wysokości miesięcznej opłaty za subskrypcję Premium Individual z 19,99 zł na 23,99 zł. Jest to pierwsza w historii aktualizacja ceny tego planu i jest ona konieczna, ponieważ wzrosły ponoszone przez nas koszty operacyjne.

Cenimy sobie wszystkich użytkowników Premium, dlatego przesuwamy o dwa miesiące (do kwietnia) moment, od którego zaczniemy Ci naliczać opłatę za subskrypcję w wysokości 19,99 zł.

Prosimy uprzejmie o zaakceptowanie nowej ceny do 31 marca 2024. W przeciwnym razie stracisz dostęp do wszystkich korzyści Premium. To szybkie i proste. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Akceptuję” poniżej. Przekierujemy Cię wtedy do aplikacji Spotify, w której możesz nadal cieszyć się muzyką.

Aby zaakceptować nową cenę za pomocą przycisku „Akceptuję”, musisz mieć zainstalowaną na swoim urządzeniu wersję 8.8.74 lub wyższą aplikacji mobilnej Spotify, a także zalogować się wcześniej na swoje konto. Jeśli akceptacja przebiegnie pomyślnie, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Jeśli nie zrobisz tego do 31 marca 2024, Spotify automatycznie anuluje Twój plan, a konto zostanie przeniesione do bezpłatnej wersji Spotify z reklamami po kolejnej dacie rozliczenia (kwietnia).

Dziękujemy, że korzystasz ze Spotify. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na długo.
Treść maila do użytkowników Spotify, w którym pojawia się informacja o zmianie ceny pakietów Spotify od kwietnia 2024 roku
Pełna treść maila od Spotify do użytkownika planu indywidualnego.

Ile miesięcznie będzie kosztował Spotify po 31 marca 2024 roku?

Nowe ceny dotyczą wszystkich pakietów Spotify i od kwietnia 2024 roku będą prezentować się następująco:

  • Pakiet Premium Indyvidual – zmiana z 19,99 zł na 23,99 zł
  • Pakiet Premium Duo (dla 2 osób) – zmiana z 24,99 zł na 30,99 zł
  • Pakiet Family – zmiana z 29,99 zł na 37,99 zł
  • Pakiet Student – zmiana z 9,99 zł na 12,99 zł

Jak widać, największa podwyżka dotyczy pakietu rodzinnego Family i wynosi 8 zł. Najmniej powinni odczuć tę zmianę studenci i uczniowie, bo abonament będzie droższy tylko o 3 zł.

Warto przy tym pamiętać, że zmiana ceny na swoim koncie wymaga akceptacji – musisz to zrobić klikając w przycisk „Akceptuję” w powyższej wiadomości email lub po zalogowaniu na konto (okno z przyciskiem pojawi się po uruchomieniu aplikacji na telefonie).

Powiadomienie w aplikacji Spotify dotyczące zmiany cen po 31 marca 2024
Powiadomienie w aplikacji Spotify w sprawie zmiany cen.

Brak zatwierdzenia nowych warunków sprawi, że po 31 marca Twoje konto automatycznie przełączy się na darmowe z reklamami.

Sposób na tańszy abonament Spotify w 2024 roku

Co ciekawe, istnieje szansa, aby ta podwyżka nie uderzyła w Ciebie w tym roku. Jest bowiem sposób, który umożliwi Ci zachowanie dotychczasowych przywilejów z zachowaniem starej ceny. Warunki, aby uzyskać niższą cenę (po podwyżce) za Spotify są następujące:

  • musisz korzystać z planu Premium Individual (pozostałe plany nie są ujęte w tej metodzie)
  • wiesz, że będziesz korzystać ze Spotify przez kolejny rok

Jak uzyskać pakiet Spotify taniej i w dodatku na rok? Wystarczy, że zakupisz kod (kupon) przedpłacony na kwotę 120 zł, który uprawnia do przedłużenia konta na 6 miesięcy – w tym przypadku musisz zaopatrzyć się w 2 takie kody.

Tani abonament Spotify

Jak uzyskać Spotify taniej – instrukcja krok po kroku:

  • Zamów kod Spotify na 6 miesięcy – kupisz go np. tutaj.
  • Opłać go szybko BLIKiem lub e-przelewem. Specjalny kod zostanie wysłany po chwili na skrzynkę email.
  • Przejdź na stronę https://www.spotify.com/pl/redeem/ i zaloguj się do swojego konta Spotify.
  • Skopiuj z maila kod przedpłacony i zatwierdź go. Do Twojego konta zostanie dodane 6 miesięcy abonamentu.

Warto to zrobić jak najszybciej, a następnie wykorzystać drugi kod na kolejne 6 miesięcy np. na początku marca 2024 roku.

Aktywacja kuponu na 6 miesięcy przesunie okres rozliczeniowy konta na później. Tak wygląda status konta po akceptacji nowego cennika i aktywacji kuponu Spotify na 6 miesięcy:

Spotify Premium - tani abonament Spotify, historia konta

WSKAZÓWKA – ta metoda działa także w przypadku kodów na 1 miesiąc. Nie mniej jeśli chcesz maksymalnie zaoszczędzić, a jesteś fanem streamingu audio, to lepiej zaopatrzyć się w kod Spotify o wartości 120 zł.

Biorąc pod uwagę, że zmiany wejdą w życie 1 kwietnia możesz już dzisiaj aktywować na koncie kod przedpłacony i zaoszczędzić do końca 2024 roku ponad 30 złotych!

Pamiętaj, aby kody Spotify zamówić u autoryzowanego dystrybutora. Oferty na portalach aukcyjnych lub serwisach ogłoszeniowych mogą dotyczyć elektronicznych kodów już wykorzystanych lub „kart fizycznych” bez wartości. Zamówienie kodu Spotify np. w home.pl to gwarancja, że kupon pochodzi z legalnego źródła.

Przeczytaj również:

TAGI: / /