Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak korzystać z Playstation Plus przez rok bez karty płatniczej?

Jak korzystać z Playstation Plus przez rok bez karty płatniczej?

Posiadacze konsol Sony mogą od kilku lat czerpać korzyści z abonamentu Playstation Plus, dzięki czemu zyskują dostęp do nowych funkcji oraz benefitów – te ostatnie zależne są od wybranego pakietu. Niektórzy są przywiązani do gier i sprzętu tak mocno, że chcą mieć aktywny abonament przez cały rok. I tutaj warto wiedzieć, że 12-miesięczna subskrypcja jest dla graczy bardzo korzystna. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedź się, jak uzyskać abonament PS Plus na rok bez karty płatniczej oraz ile dzięki temu zaoszczędzisz.

Ile kosztuje abonament Playstation Plus na rok?

Abonament PS Plus jest sprzedawany w 3 wariantach czasowych: miesięcznym, kwartalnym i rocznym. Przy wersji na rok ceny kształtują się następująco dla poszczególnych pakietów:

  • PS Plus Essential na rok – 295 złotych
  • PS Plus Extra na rok – 520 złotych
  • PS Plus Premium na rok – 630 złotych

Czy kupując dowolny pakiet od razu na 12 miesięcy można liczyć na oszczędności w porównaniu do miesięcznej subskrypcji? Zdecydowanie tak!

Przy założeniu, że chciałbyś odnawiać daną subskrypcję co miesiąc przez okres roku, to zamówienie z góry rocznego abonamentu sprawi, że w Twoim portfelu zostanie 149 zł w przypadku PS Plus Essential, 176 zł dla PS Plus Extra oraz 210 zł dla PS Plus Premium.

Jak kupić PS Plus na rok bez karty płatniczej?

Domyślnie, sklep Sony oferuje zakup abonamentu za pomocą karty płatniczej, aczkolwiek nie wszyscy czują się komfortowo z dodawaniem numeru i kodu CVC w aplikacji na konsoli. Część graczy chce ponadto mieć pewność, że subskrypcja nie odnowi się automatycznie i nie pobierze środków z konta bankowego. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Najlepszą metodą jest zasilenie konta Playstation Network poprzez kartę podarunkową. Karta podarunkowa o wybranym nominale uzupełni wirtualny portfel na koncie, z którego później wykonasz zakup abonamentu lub gier.

Jak kupić PS Plus na 12 miesięcy bez karty płatniczej? Zapoznaj się z prostą instrukcją:

  1. Zamów kod przedpłacony do uzupełnienia wirtualnego portfela na koncie Playstation Network. Kod zamówisz m.in. w home.pl. Możesz kupić odpowiedni nominał vouchera, który pokryje cenę rocznego abonamentu tj. 650 zł lub 300 zł.
  2. Aktywuj kod na swoim koncie Playstation Network. Posłuży Ci do tego opcja Redeem Codes w głównym menu na konsoli.
  3. Po aktywacji kodu zamów roczny abonament PS Plus i jako metodę płatności wybierz środki na koncie Playstation Network.

Playstation Plus Extra czy Premium – co warto kupić na rok?

Największe różnice w dostępności funkcji oraz korzyści pojawiają się między pakietem Essential oraz Extra. Ten drugi wprowadza bowiem opcję katalogu z setkami gier do pobrania i uruchomienia, a jest to zaleta, którą trudno zignorować jeśli jest się nałogowym graczem na konsoli. Niewątpliwie różnica w cenie jest tutaj adekwatna w stosunku do zawartości.

Z kolei pakiet PS Premium wprowadza dostęp do kolekcji starych gier, wersji demo oraz funkcji streamingu w chmurze. Jeżeli jednak nie jesteś fanem klasyki, a przestrzeń na dysku konsoli wolisz przeznaczyć na dobrą, pełną wersję gry, to Twój wybór powinien paść na Playstation Plus Extra.