Chcesz samodzielnie stworzyć stronę internetową, ale nie umiesz kodować? To nie znaczy, że pozostaje Ci jedynie kreator WWW. W tym artykule pokażemy Ci alternatywę, z którą szybko stworzysz funkcjonalną stronę z potencjałem na jej dalszy rozwój.
Dlaczego kreator stron to nie zawsze dobry wybór?
Kreatory stron internetowych są chętnie wybierane przez osoby, które chcą samodzielnie stworzyć własną witrynę, ale nie mają wiedzy technicznej. Prosta i intuicyjna obsługa oraz budowanie stron poprzez przeciąganie w pożądane miejsca wybranych elementów sprawiają, że tworzenie stron internetowych jest dostępne naprawdę dla każdego.
Jednak te narzędzia mają też swoje ograniczenia: pula ich funkcjonalności może okazać się niewystarczająca względem potrzeb konkretnego użytkownika, brak dostępu do plików sprawia, że przeniesienie strony na własny hosting może być bardzo trudne, a możliwości uruchomienia sklepu internetowego są albo znikome albo nie ma ich wcale.
Alternatywą dla kreatora nie musi być jednak zatrudnienie informatyka, który zbuduje dla Ciebie witrynę, nauczy Cię ją obsługiwać, a w miarę rozwoju Twoich potrzeb, będzie dokładał do niej kolejne funkcjonalności. Więcej o różnych usługach pisaliśmy w poradniku, który przedstawia najszybsze sposoby na budowę strony WWW.
Z powodzeniem możesz stworzyć witrynę samodzielnie – bez kreatora, za to z Asystentem AI dostępnym razem z Hostingiem WordPress SSD w home.pl.
Jak stworzyć stronę w WordPressie z Asystentem AI?
WordPress jest jednym z najczęściej wybieranych CMS-ów, a swoją popularność zawdzięcza prostej i intuicyjnej obsłudze. Choć w pierwszym kontakcie może wydawać się nieco przytłaczający – zwłaszcza, jeśli trzeba skonfigurować witrynę od zera – ze wsparciem sztucznej inteligencji gładko przejdziesz przez kolejne kroki i zbudujesz funkcjonalną stronę internetową.

Nie musisz umieć kodować ani nawet mieć doświadczenia w pracy z WordPressem – po zakupie hostingu, sam CMS zainstalujesz na serwerze za pomocą autoinstalatora zaledwie kilkoma kliknięciami. Równie niewiele trzeba, by zacząć tworzyć stronę – wystarczą 4 proste kroki, by Asystent AI zrobił ją dla Ciebie:
- Opisz siebie lub swoją firmę i wybierz ton, w jakim mają być utrzymane treści na stronie. Im dokładniejszy opis podasz, tym lepsze efekty możesz uzyskać.
- Określ, jakie cele chcesz osiągnąć za pomocą swojej strony internetowej.
- Wybierz strukturę strony – wolisz witrynę typu onepage czy klasyczną stronę z podstronami?
- Wybierz szablon z proponowanych – później możesz dostosować go do siebie.
Po chwili Twoja strona jest już gotowa do dalszej edycji. Korzystając z podglądu, możesz zobaczyć, jak się prezentuje. Przewodnik po stronie przeprowadzi Cię przez akcje, które warto wykonać, a w Centrum Pomocy zasilanym przez AI możesz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące pracy z WordPressem.

Jak edytować stronę w WordPressie?
Jeśli chcesz dostosować wygląd strony do swoich preferencji, skorzystaj z szybkiego odnośnika Styl strony lub w bocznym menu wybierz Wygląd – Edytor, a następnie Style. W tym miejscu możesz wybrać inną kombinację palety kolorystycznej i typografii.
Asystent AI stworzy dla Ciebie stronę razem z przykładowymi tekstami (a jeśli wybierzesz witrynę wielostronicową – utworzy również wybrane przez Ciebie podstrony). Zawartość swojej witryny zobaczysz w zakładce Strony. Możesz przejść do edycji wybranej strony, najeżdżając na nią kursorem i klikając Edytuj.
Czy obsługa edytora w WordPressie jest trudna? Dzisiaj już nie jest to dużym wyzwaniem! Strony w WordPressie składają się z bloków, które możesz wypełniać różnymi treściami. Pomyśl o bloku, jak o klocku, który wstawiasz w wybranym miejscu strony i decydujesz, czy ma być nagłówkiem, zdjęciem, przyciskiem itd.
Przykładowa strona, którą zbudował dla Ciebie Asystent AI ma już wiele bloków – klikając dowolny z nich, możesz dostosować jego zawartość (np. edytować tekst, nałożyć filtr na zdjęcie, zmienić rodzaj bloku) lub usunąć go. Jeśli natomiast chcesz dodać blok, możesz:
- najechać kursorem w miejscu pomiędzy dwoma blokami aż ukaże się niebieska linia ze znakiem + i kliknąć ją
- zaznaczyć (kliknąć) grupę i kliknąć znak +, który pojawi się w jej prawym dolnym rogu
- kliknąć miejsce, pod którym chcesz dodać blok, a następnie kliknąć znak + w lewym górnym rogu (obok logo WordPressa)
Następnie musisz wybrać, jakiego rodzaju blok chcesz dodać.
Możesz także skorzystać z Biblioteki projektów, by od razu dodać do strony większą, prekonfigurowaną sekcję, którą potem dostosujesz do swoich potrzeb. W ten sposób oszczędzasz czas – zamiast samodzielnie budować układ, wybierasz jedną z gotowych propozycji i edytujesz jej zawartość.
Jeśli w dowolnym momencie nasunie Ci się pytanie dotyczące obsługi WordPressa, kliknij Centrum pomocy w lewym dolnym rogu – znajdziesz tam cenne wskazówki oraz chatbota AI, który rozwieje Twoje wątpliwości i da Ci proste instrukcje wykonania danej akcji.
Czy Hosting WordPress SSD z Asystentem AI to naprawdę dobra alternatywa dla kreatora?
Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci łatwo stworzyć funkcjonalną stronę internetową, ale będzie dawało więcej możliwości niż kreatory WWW, warto rozważyć Hosting WordPress SSD z Asystentem AI. Z jednej strony możesz korzystać z wszystkich zalet WordPressa, zwłaszcza z prostej obsługi i dostępu do wielu wtyczek pozwalających rozwijać stronę.
Z drugiej strony, Asystent AI konkretnie wesprze Cię w tworzeniu strony, dzięki czemu zbudujesz ją samodzielnie, nawet jeśli nie umiesz kodować i nie masz doświadczenia w pracy z WordPressem. A jeśli nabierzesz gotowości i chęci na więcej – możesz dalej uczyć się WordPressa, by miał przed Tobą coraz mniej tajemnic.
Koszty związane z Hostingiem WordPress z Asystentem AI są porównywalne do kosztów rozbudowanych pakietów kreatorów, a biorąc pod uwagę dodatkowe możliwości, jakie daje WordPress, inwestycja w niego jest opłacalna. Warto również zauważyć, że kreatory nie oferują poczty e-mail – korzystanie z niej wymaga wykupienia osobnej usługi. W przypadku Hostingu WordPress, część przestrzeni serwera możesz przeznaczyć na pocztę, a liczba kont e-mail jest nieograniczona.
Reasumując, Hosting WordPress z Asystentem AI to dobra alternatywa dla kreatora, jeżeli szukasz bardziej elastycznego rozwiązania, dającego więcej możliwości rozwijania strony i zarządzania nią.