Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Poznaj nowe możliwości Poczty home.pl

Poznaj nowe możliwości Poczty home.pl

Miło nam poinformować, że z dniem 5 lipca 2014 r. uaktualniliśmy dla Ciebie pocztę home.pl. Nowa wersja aplikacji OX App Suite to wiele zmian interfejsu pozwalających na łatwiejszą i bardziej przejrzystą obsługę Poczty. Poniżej przedstawiamy zakres zmian wprowadzonych w nowej wersji Poczty.

Przede wszystkim zmianie uległ pasek narzędzi na podstronach (Poczta, Książka adresowa, Kalendarz itd.), jest on teraz umiejscowiony na górze zamiast z lewej strony. Dzięki temu przyciski znajdują się bliżej głównych elementów Poczty i pozostałych zakładek.

Poczta

Najczęściej używana zakładka otrzymała najwięcej usprawnień. Najbardziej oczekiwaną przez użytkowników była możliwość zmiany położenia listy e-maili i podglądu wiadomości (menu Widok). Możesz teraz ustawić m.in. podgląd e-mail pod ich listą. Wielkość poszczególnych sekcji może być także dodatkowo definiowana, aby np. zwiększyć widok wyświetlanej wiadomości.

Wiadomości e-mail mogą być otwierane w osobnej zakładce po podwójnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy.
Poprawiony został także widok wątków (Konwersacje). Jest on teraz bardziej przejrzysty, starsze wiadomości w wątku są automatycznie zwijane. Przejście do wątku otwiera ostatniego przeczytanego e-maila, aby w łatwy sposób móc zapoznać się z dalszą częścią konwersacji.

Na liście wiadomości można włączyć wyświetlanie awatarów adresatów, dzięki czemu odnalezienie wiadomości e-mail od konkretnej osobny stało się bardziej naturalne.

Poprawki obejmują także:

  • możliwość zaznaczania wszystkich widocznych e-maili dzięki opcji „Wybierz wszystko”,
  • automatyczne zwijanie cytatów w treści samych wiadomości, dzięki temu skraca się czas potrzebny na ich przewijanie, szczególnie przy długich wiadomościach,
  • podgląd obrazków i dokumentów w załącznikach i możliwość ich wyświetlenia w formie pokazu slajdów,
  • rozwinięte opcje sortowania wiadomości.

Kalendarz

Wprowadzone zmiany upraszczają zarządzanie bardziej złożonymi i częstszymi spotkaniami. Jeżeli spotkanie ma większą liczbę osób, nad uczestnikami pojawia się podsumowanie ilu z nich zatwierdziło, odrzuciło lub wstępnie przyjęło spotkanie.

Zmianie uległo przyjmowanie spotkań cyklicznych, teraz masz możliwość wyboru potwierdzenia wszystkich spotkań w serii lub konkretnych.
Zmodyfikowany został także schemat kolorów na czytelniejszy.

Zmiany w aplikacji kalendarza
Zmiany w aplikacji kalendarza
Skorzystaj z aktualnych kalendarzy pracowniczych, aby łatwiej planować pracę swojego zespołu:

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka została przebudowana i znajduje się obecnie z prawej strony, na pasku głównym aplikacji. Wyszukiwanie odbywa się w osobnej zakładce i tam umożliwia wybór sekcji wyszukiwania.

Wyszukiwanie dynamicznie pokazuje wyniki wraz z pisaniem szukanego ciągu. Nowe wyszukiwanie pozwala na szybki wybór dodatkowych parametrów jak np. czas otrzymania wiadomości, status spotkania/zadania itp.

Wyszukiwanie w kalendarzu
Wyszukiwanie w kalendarzu

Drive

Użytkownicy licencji Cloud Email Xchange otrzymali dodatkową formę zabezpieczenia plików w postaci folderu „Usunięte pliki”. Dzięki folderowi „Usunięte pliki’ omyłkowo usunięte pozycje nie są bezpowrotnie kasowane i można je odzyskać w prosty sposób przenosząc je z „kosza” z powrotem do wybranego folderu.

W przypadku przechowywania plików graficznych, istnieje możliwość szybkiego uruchomienia pokazu slajdów przez przycisk znajdujący się na nowym pasku narzędzi.

Wygląd i działanie

Oprócz wskazanych wyżej zmian wprowadzona została możliwość ukrycia zaawansowanych opcji w menu Ustawienia, dzięki czemu pozycje rzadko używane nie są wyświetlane zwiększając przejrzystość pozostałych ustawień.

W kalendarzu, zadaniach i książce adresowej pojawiła się możliwość ukrycia folderów publicznych i współdzielonych.

Poprawa systemu wyświetlania e-maili pozwala obecnie na jeszcze szybsze działanie aplikacji, szczególnie dla folderów z dużą ilością wiadomości.

Zachęcamy do korzystania z uaktualnionej wersji Poczty home.pl
Zespół home.pl