Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Hosting – najważniejsze zmiany z 2014 roku

Hosting – najważniejsze zmiany z 2014 roku

PHP w wersji 5.5 i 5.6, dodanie triggerów, CalDAV w poczcie – to tylko część funkcjonalności w hostingu, jakie wprowadziliśmy w 2014 roku. Dzięki sugestiom klientów udaje nam się dostosowywać produkty do realnych potrzeb prywatnych użytkowników jak i przedsiębiorców. Na kolejny rok mamy już nowe pomysły, tymczasem przedstawiamy najważniejsze zmiany, które już teraz wpływają na jakość hostingu.

Nowości i zmiany w ofercie

W 2014 roku staraliśmy się wdrażać zmiany niemal na każdym polu działania usług hostingowych – od poczty, po zaawansowane, dedykowane rozwiązania dla specjalistów w branży IT. Dzięki takiemu podziałowi udało się usprawnić wiele funkcji i dodać do oferty nowe usługi. Które z drożeń uważamy na najważniejsze?

Cloud Email Xchange to pozwala na współdzielenie niezbędnych elementów.
Cloud Email Xchange to pozwala na współdzielenie niezbędnych elementów.

1. Wprowadzenie Cloud Email Xchange. Zamiast standardowej poczty elektronicznej otrzymujemy wielofunkcyjne narzędzie biurowe. Dzięki temu użytkownicy mogą skorzystać z współdzielenia dokumentów poprzez wymianę kontaktów, zadań oraz danych z kalendarzy pomiędzy użytkownikami skrzynek e-mail.

2. Active Sync dla kont pocztowych OX. Użytkownik korzystający z ActiveSync otrzyma wiadomość e-mail natychmiast po pojawieniu się jej na serwerze pocztowym. Synchronizacja ta obejmuje dostęp do poczty e-mail, kontaktów, kalendarzy oraz zadań pomiędzy serwerem pocztowym, a urządzeniami, które odbierają pocztę.

3. Wtyczka do MS Outlook dla Cloud Email Xchange. Wygodny sposób na poprawienie efektywności w pracy podczas korzystania z poczty na oprogramowaniu firmy Microsoft. Serwery home.pl zostały dostosowane do pracy ze wspomnianym pluginem.

4. Aktualizacja poczty OX do wersji 7.6. Wprowadzone zmiany to m.in.: wygodniejsze zarządzanie złożonymi spotkaniami, przebudowanie i usprawnienie wyszukiwarki kontaktów/plików/e-maili, szybsze działanie aplikacji dla folderów.

5. Obsługa triggerów w ramach MySQL na hostingu współdzielonym. Wyzwalacze mogą ograniczać dostęp do pewnych danych lub nadzorować ich modyfikację przy wykonywaniu danej operacji w bazie.

6. CalDAV i CardDAV w nowej poczcie. Protokoły usprawniają korzystanie z kalendarza i kontaktów na urządzeniach: iPhone, iPad, iPod touch, Mac. Wszelkie zmiany mogą być wprowadzane na bieżąco przez kilka osób.Co ważne, CalDAV i CardDaV działają zarówno na standardowych skrzynkach pocztowych, jak i na Cloud Email Xchange.

7.  Profesjonale Usługi IT. Rozbudowa naszych usług wsparcia była od dawna oczekiwana przez abonentów. Od 2014 roku klienci mogą nie tylko przywracać pliki, bazy danych, maile, a także same usługi wraz z zachowanymi danymi. Nasi administratorzy służą również pomocą przy analizie i optymalizacji serwisów oraz generowania raportów błędów aplikacji, które działają na hostingu.

8. Pro Cloud – czyli chmura, która może więcej. Użytkownicy są rozliczani za faktycznie wykorzystane zasoby, które dodatkowo można modyfikować w panelu. Dostępny autoskaler daje możliwość skonfigurowania indywidualnych parametrów serwera przy danym obciążeniu. Wprowadzenie nowej usługi zainspirowało nas do odświeżenia strony homecloud.pl

cena
Możesz sprawdzić cenę Pro Clouda przy wybranych parametrach na https://homecloud.pl/

9. Kompresja w locie, czyli gzip. Ta funkcjonalność wpłynie na szybsze wyświetlanie stron internetowych. Jak to działa? Dane pobierane są mniejsze niż w rzeczywistości, a to wpływa czas ładowania strony. W home.pl gzip obsługuje kompresję takich formatów jak text/html text/plain text/css text/javascript.

10. Wyłączenie  m.poczta.home.pl i zastąpienie jej w pełni responsywną opartą na OX. – Jedna aplikacja pocztowa dla wszystkich urządzeń? Już nie musisz instalować dodatków do przeglądarki oraz korzystać z poczty na jednym urządzeniu. Nowa poczta to elastyczne rozwiązane, które działa na dowolnym urządzeniu – smartfonie, tablecie, laptopie. Bez względu gdzie jesteś, masz dostęp do swojej poczty poprzez jeden, uniwersalny adres http://webmail.home.pl.

11. PHP 5.5 i 5.6 – nowe wersje PHP to świetna wiadomość dla programistów piszących własne aplikacje oraz szereg nowych funkcji, niedostępnych w PHP 5.2 i 5.3. Dodatkowo w home.pl wdrożyliśmy wsparcie dla wersji 5.4, w związku z czym zakres możliwości jest jeszcze szerszy!

To główne zmiany, które pojawiły się w home.pl. O kolejnych będziemy informować w aktualnościach oraz w kanałach social media. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem kolejnych produktów i usług. Dziękujemy za  sugestie i czekamy na więcej! Jakie marzenia związane z IT chcielibyście spełnić? Z nami jest to prostsze 🙂