Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki hosting wybrać?

Jaki hosting wybrać?

Kluczowe znaczenie przy wyborze hostingu ma jego przeznaczenie. Łatwo pogubić się wśród rozmaitych opcji, dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy różnice w działaniu oraz wyjaśniamy jakie znaczenie mają najważniejsze funkcjonalności. Hosting warto dostosować do właściwości strony www nie tylko na początku swojej działalności, ale również wybiegając nieco w przyszłość.

Decyzję o wyborze konkretnego hostingu łatwiej podjąć, odpowiadając na kilka pytań: Do czego serwer będzie używany? Czy strona będzie korzystać z tzw. „aplikacji na 1 klik” typu Joomla lub WordPress? Czy będzie wiele podstron? Czy będą tworzone skrzynki pocztowe?  Jeśli celem jest strona www najłatwiej będzie oszacować pojemność serwera wykonując jej projekt graficzny. Może być nawet ołówkiem na papierze, ale niekoniecznie – niektóre pomysły zostają w głowach. W ten sposób można wyobrazić sobie niezbędne funkcjonalności strony. Przy projektowaniu prawdopodobnie okaże się, że podstron jest więcej niż zaplanowało się wcześniej. Taki sposób działania wyzwala kreatywność, co samo w sobie jest tylko zaletą – docelowa strona internetowa będzie znacznie ciekawsza.

Hosting ekonomiczny

Po wykonaniu planu strona nadal wygląda dość prosto? W takiej sytuacji wystarczy wybrać hosting Business Cloud Basic lub Business Cloud Starter . To warianty ekonomiczne, o pojemności wystarczającej na utrzymanie kilku skrzynek pocztowych, nieskomplikowanej strony www i jeszcze miejsca na dodatkowe pliki (np. dokumenty, archiwa, zdjęcia – nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń poza samą powierzchnią serwera).  W przypadku pakietu Cloud Starter istnieje dostęp do 20 baz danych MySQL, bez ograniczania ich pojemności, a to pozwala na stworzenie i utrzymaniu stron o dodatkowych funkcjonalnościach. Świetnie się sprawdza jako baza pod bloga, prosty sklep internetowy, stronę z ofertą Twojej firmy oraz portfolio.

liniaekonomiczna

Każdy z pakietów posiada osobne parametry. Przed wyborem sprawdź koniecznie, ile na początek potrzebujesz skrzynek email, jaka jest powinna być ich pojemność, a także ile zajmują pliki strony www.

Gdy stronę będzie odwiedzało dużo klientów, a serwer ma być używany do takich funkcjonalności jak projekty np. programistyczne, aplikacyjne warto wybierać pomiędzy hostingami Business Cloud Starter Business Cloud Server.

Hosting dla wymagających

Gdy istotna jest bardzo duża pojemność i dostępność do baz PostgreSQL i MSSQL, warto zdecydować się właśnie na hosting Business Cloud Server. Do czego przydają się takie bazy?  To podstawa funkcjonowania stron www o dynamicznych charakterze. Jeżeli twoja witryna to coś więcej niż opis firmy oraz adres do kontaktu – obecnośc bazy MySQL na pewno się przyda. Z tej funkcjonalności korzystają znane aplikacje do zarządzania treścią np. WordPress lub Joomla. Pamiętaj również, że większość operacji na bazach (dodawanie, edycja tabel) możliwa jest poprzez udostępniany przez nas panel – phpMyAdmin. Gdy wiele osób bierze udział w projekcie idealny okazuje się także system kontroli wersji SVN. Pomaga w zarządzaniu i monitorowaniu zmian przez danych użytkowników. Przed ostatecznym wyborem warto sprawdzić oferowany pakiet dodatków. W home.pl nie otrzymasz „gołej” usługi. Abonent nie będzie musiał się martwić o łatwiejszy start swojej witryny. Certyfikaty SSL, kupony na promocję serwisu w wyszukiwarce Google czy ochrona antywirusowa to dodatki przemyślane specjalnie dla osób uruchamiających swój e-biznes.

Bardzo pomocne na początku działalności są dodatki tj. certyfikat SSL, pakiet antywirusowy czy kupony na reklamę w Google.

Bardzo pomocne na początku działalności są dodatki tj. certyfikat SSL, pakiet antywirusowy czy kupony na reklamę w Google.

Hosting marzeń

Pojemność konta i bazy danych MSQ/PostgreSQL bez limitu? Dla najbardziej wymagających administratorów przygotowaliśmy pakiet Business Cloud Unlimited. Przy zarządzaniu tak dużą pojemnością istnieje możliwość konfigurowania dostępu do katalogów na FTP, tak aby każdy właściciel strony mógł dokonywać ewentualnych modyfikacji we własnym zakresie nie ingerując w treści innych serwisów. Dostępną w ramach serwera przestrzeń możesz wykorzystać pomiędzy usługi związane z WWW, FTP, SQL oraz pocztę elektroniczną (w przypadku poczty jest to 200 GB).

Na co zwracać uwagę kupując hosting: ilość baz, pojemność, limity transferu.