Hosting

Ile maili jest wysyłanych codziennie z poczty home.pl?

Lubisz statystyki?  My bardzo! Postanowiliśmy przeanalizować skalę wykorzystania* skrzynek pocztowych w home.pl przez naszych klientów. Jak myślisz – czy w porównaniu do innych wysyłasz dużo wiadomości? Korzystasz z większej przestrzeni na pocztę? A może Twoje załączniki przekraczają “średnią”? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej

Jaki jest najpopularniejszy rozmiar skrzynki email w home.pl?

Klienci najchętniej korzystają z pojemności 500 MB – to nieco ponad 27% wszystkich skrzynek pocztowych. Co ciekawe, na drugim miejscu w tym zestawieniu znajduje się…najmniejsza pojemność, czyli 50 MB (około 19%).

Ile maili jest wysyłanych codziennie z serwerów home.pl?

Ponad 12 800 000 wiadomości, co przez miesiąc daje 400 000 000. To ponad 10 razy więcej niż wynosi ludność Polski. Przeciętnie każdy użytkownik poczty w home.pl wysyła więcej niż 6 wiadomości na dzień.

Jaki jest przeciętny rozmiar wysyłanej wiadomości?

Na początku obstawialiśmy, że będzie to nieco ponad 1 MB, ale…jest to znacznie mniej, bo 214 KB.

Ile wiadomości wysyłanych na konta home.pl zostało zablokowanych ze względu na spam lub występowanie wirusa w załączniku?

Dzięki współpracy z firmą VadeRetro Technology blokujemy co miesiąc ponad  1,5 mld szkodliwych maili.

Jaki jest najczęstszy powód odrzucenia wiadomości?

“User not found”, czyli brak adresu email odbiorcy.

Ile wiadomości nie jest wysyłanych ze względu na brak domeny w adresie odbiorcy?

Prawie 200 000 miesięcznie. Z pewnością na tę statystykę wpływają aplikacje do wysyłki mailingu, które wymagają odpowiedniej konfiguracji.

*na podstawie badania z kwietnia 2016 roku, na bazie 160 tysięcy kont pocztowych

 

 

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm