Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze motywy do blogowania w WordPressie – marzec 2018

Najlepsze motywy do blogowania w WordPressie – marzec 2018

Instalujesz właśnie WordPressa lub zastanawiasz się nad odświeżeniem wyglądu swojej dotychczasowej strony WWW? Zainwestuj w nowy motyw. Dzięki ogromnej społeczności skupionej wokół WordPressa możesz wybrać pośród dziesiątek tysięcy tzw. „skórek”. W tym artykule przedstawimy najciekawsze naszym zdaniem motywy płatne, skierowane do użytkowników planujących blogowanie lub uruchomienie bloga jako jednej z podstron swojego serwisu na WordPressie. Nasze propozycje pochodzą z serwisu ThemeForest – największego serwisu z zasobami do aplikacji CMS i nie tylko.

Dlaczego warto korzystać z płatnych motywów do WordPressa?

Motywy bezpłatne są bardzo popularne ze względu na szeroką dostępność bezpośrednio w repozytorium WordPressa (poprzez panel), a także cenę, a raczej jej brak. Takie rozwiązanie jest optymalne, jeżeli stawiamy w WordPressie pierwsze kroki i nie zależy nam, aby strona WWW miała skomplikowaną strukturę. Bezpłatne motywy mają jednak swoje ograniczenia – nie są często aktualizowane pod względem bezpieczeństwa, nie posiadają wsparcia technicznego autora np. w kwestii modyfikacji kodu, nie zawierają również ciekawych dodatków, wzbogacających strony WWW (dla doświadczonych twórców stron może to być jednak zaleta – samodzielna instalacja dodatków to większa kontrola nad zasobami).

Płatne motywy z kolei charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dostosowaniem kodu pod SEO, są także regularnie aktualizowane (średni czas wsparcia popularnych motywów wynosi aż 3-4 lata) o łatki bezpieczeństwa. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko złamania i zepsucia strony przez hakera lub szkodliwy skrypt. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność za motyw wykonywana jest jednorazowo (jeżeli chcemy przedłużyć np. po roku wsparcie techniczne potrzebna jest najczęściej dodatkowa, ale mniejsza opłata) – takie rozwiązanie na dłuższą metę świetnie się sprawdza. Na dodatek często można znaleźć w sieci promocje na zakup motywu w niższej cenie, co także pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Innego rodzaju atutem płatnych motywów są narzędzia do importu tzw. wersji demo – dzięki temu w szybki sposób jesteśmy w stanie dostosować swój serwis do wyglądu, jaki był udostępniony w prezentacji motywu.

Coraz więcej znanych i popularnych motywów zawiera w sobie zestaw odpowiednich wtyczek, dzięki którym dodamy na stronę efektowny slider lub skorzystamy z możliwości edytorów drag’n’drop – to ostatnie udogodnienie przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy chcieliby stworzyć witrynę w łatwiejszy sposób.

Najlepsze motywy do WordPressa dla blogerów

1. AVADAjeden z najpopularniejszych motywów do WordPressa (ponad 400 tysięcy pobrań), z bardzo dużymi możliwościami konfiguracji oraz ciekawym dodatkiem, jakim jest kreator Fusion, pozwalający na stworzenie strony z gotowych elementów. Przede wszystkim jednak – dla blogerów – posiada estetyczny, przejrzysty layout dla blogów firmowych i nie tylko.

2. THE7 – bogaty w możliwości motyw, na który składa się kilka wysokiej jakości pluginów tj. Slider Revolution, czy Wp Bakery. Dodatkowo pozwala na łatwą integrację z wtyczką WooCommerce. W przypadku stawiania serwisu typowo blogowego oferuje bardzo ciekawą szatę, opartą na kafelkach ze zdjęć.

3. BeTHEME – jeden z najciekawszych motywów, który jest na dodatek bardzo uniwersalny. Po jego instalacji użytkownik może skorzystać z instalacji aż 300 szablonów strony WWW o różnym przeznaczeniu. Dla samej tematyki blogowej BeTheme posiada kilkadziesiąt wariantów.

4. UNCODE – kolejny motyw z bogatymi możliwościami oraz wieloma szablonami do aktywacji i instalacji za pomocą kilku kliknięć. W kilku wariantach blogowych otrzymujemy estetyczne i responsywne wpisy w postaci kafelków.

5. NEWSPAPER – jeden z najpopularniejszych motywów do tworzenia serwisów informacyjnych, jednakże świetnie nadaje się również do uruchomienia typowego bloga tematycznego. Jego zaletą są częste aktualizacje i bogate wsparcie techniczne.

 

Więcej motywów do WordPressa znajdziecie pod adresem https://themeforest.net