Hosting

Aktualizacja poczty home.pl – sprawdź co zmieni się w nocy 31 stycznia

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego dokonamy aktualizacji Poczty home.pl pod adresem https://poczta.home.pl. Główne zmiany związane są z interfejsem, który będzie bardziej intuicyjny oraz wygodny w użytkowaniu. Aktualizacja nie ma wpływu na działanie skrzynek e-mail utworzonych na serwerach home.pl.

Redagowanie wiadomości e-mail w oknach

Pierwsza zmiana dotyczy nowego mechanizmu wyświetlania otwartych wiadomości e-mail. Dotychczasowy system kart na pasku obsługi poczty zostanie zmieniony na wiadomości email otwierane są w osobnych oknach. Takie rozwiązanie umożliwia wyświetlenie oraz edycję wielu wiadomości jednocześnie. Niepotrzebne wiadomości możesz zamknąć lub zminimalizować, użytkownik poczty może również w wygodny sposób wrócić do edycji konkretnej wiadomości.

Powyższy mechanizm zostanie również wprowadzony w dodatkowych zakładkach tj. kalendarz i książka adresowa. Dodawanie wydarzeń, spotkań oraz kontaktów odbywa się poprzez otwarcie nowego okna edycji. W efekcie użytkownik poczty doda jednocześnie spotkanie, nowy kontakt, a także przejrzy wiadomość email lub wydarzenie w kalendarzu.

 

Nowe menu z narzędziami Poczty

Pasek narzędzi otrzyma nowe, dedykowane menu. Rozwiązanie jest dostosowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu korzystanie z Poczty home.pl będzie jeszcze bardziej wygodne na smartfonach oraz tabletach. W nowym menu użytkownik otrzyma dostęp do kalendarza, książki adresowej, zadań oraz portalu, na którym doda swoje konto na Twitterze lub Linkedin, a także ulubiony kanały RSS.

Nowe menu Ustawienia

Menu ustawień Poczty home.pl umożliwi szybki dostęp do najważniejszych funkcji programu np. podpisu, konfiguracji profilu, zabezpieczeń. Wśród dostępnych funkcji nowością jest monitor aktywnych klientów poczty. W ten sposób sprawdzisz na ilu urządzaniach jednocześnie jesteś zalogowany do skrzynki e-mail i za pomocą jednego kliknięcia automatycznie wylogujesz się ze wszystkich.

Zmiana wyglądu Kalendarza

Zmiany wizualne widoczne są w każdym zakątku Poczty home.pl. Narzędzie Kalendarz zostanie rozbudowane o dodatkowy widok kalendarza co umożliwi jeszcze lepszy dostęp do kluczowych wydarzeń i spotkań. Podobnie jak w przypadku redagowania wiadomości, dodanie lub edycja spotkania następuje w oknie.

Opcja wylogowania

Przycisk Wyloguj się zostanie umieszczony w menu akcji, po kliknięciu na zdjęcie profilowe w prawym, górnym rogu panelu.

Zobacz najważniejsze zmiany na poniższym filmie:

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm