Wiadomości

Łatwa praca dzięki nowym funkcjom Outlook na iOS i Android

Z klasycznej wersji aplikacji Outlook na PC korzystają miliony użytkowników na świecie, ale wersja mobilna nie chce być w tyle. Microsoft systematycznie ją ulepsza, aby każdy pracownik biurowy mógł szybko i sprawnie nadrabiać mailowe zaległości, przejrzeć dokumenty i sprawdzić swój kalendarz spotkań. Nowa aktualizacja aplikacji będzie Ciebie – jeśli korzystasz z mobilnego Outlooka – na pewno przydatna.

Zarządzanie spotkaniami cyklicznymi

Kiedy zaplanujesz powtarzające się spotkanie lub wydarzenie, może zdarzyć się sytuacja, w której potrzebujesz zmienić termin lub lokalizację tylko jednego z zaplanowanych spotkań. Wcześniej było to możliwe tylko z poziomu komputerowej aplikacji Outlook, lecz teraz możesz zrobić to na swoim smartfonie. Wybierając opcję edytowania spotkania zdecydujesz, czy chcesz wprowadzić zmiany tylko do wybranego terminu, czy do wszystkich spotkań w cyklu. Jeśli anulujesz spotkanie lub cały cykl – możesz dodać notatkę dla uczestników, aby poinformować ich o powodzie zmian.

Nowa aktualizacja dla Outlook Mobile
Zarządzaj spotkaniami z aplikacji mobilnej

Kontroluj spotkania wewnątrz wiadomości email

Czasami jednak zdarza się, że wyznaczony termin nie odpowiada uczestnikom i trzeba znaleźć inną datę spotkania. Wcześniej informacje o sugerowanych terminach były dostępne tylko na dużym ekranie komputera. W nowej wersji mobilnego Outlooka pojawiła się wreszcie opcja zarządzania sugerowanymi terminami ze swojego urządzenia mobilnego.

W aplikacji na iOS i Android otrzymasz wiadomość email z informacją o potencjalnej zmianie, a ta z kolei uruchomi Asystenta planowania. Wyświetli on okno zawierające Twoje umówione spotkania, dzięki czemu szybko podejmiesz decyzję o akceptacji lub dalszej zmianie terminu.

Outlook otrzymuje nowe funkcje dla iOS i Android
Wybierz odpowiedni termin z Asystentem planowania

Podobnie jest w przypadku otrzymania maila z zaproszeniem na spotkanie. Wewnątrz wiadomości znajduje się przycisk otwierający Asystenta planowania, który pokaże Twoje dostępne terminy i umożliwi akceptację zaproszenia.

Rozbudowane powiadomienia na Android

Szybki dostęp do wiadomości przez aplikację lub widżet jest bardzo przydatny, aczkolwiek nieraz zdarzyło Ci się przegapić ważnego maila lub szczegóły zaproszenia na spotkanie. W związku z tym Microsoft rozbudował powiadomienia androidowej aplikacji o wyświetlanie lokalizacji. Jeśli powiadomienie dotyczy zaproszenia na spotkanie – zaakceptujesz je (lub odrzucisz) bezpośrednio z karty powiadomienia bez konieczności uruchamiania aplikacji. Obie funkcje były już dostępne w aplikacji Outlook na iOS.

Nowe opcje w skrzynce odbiorczej

W nowej aktualizacji Microsoft dodał do aplikacji Outlook funkcję planowania spotkań wewnątrz konwersacji. Kiedy prowadzisz długą konwersację i chcesz oszczędzić czas, skorzystaj z opcji „Konwertuj na wydarzenie”. Temat wątku email zostanie przeniesiony na tytuł nowego wydarzenia, a członkowie wątku mailowego zostają dodani jako wymagani uczestnicy. Opis wydarzenia będzie zawierał rozmowę przeprowadzoną w mailach.

Możesz zapraszać członków wątku do spotkania
Zaproś członków rozmowy do spotkania

Do skrzynki pocztowej aplikacji Outlook dodano także opcję szybkiego usuwania spotkań z kalendarza. Jeśli ktoś anulował spotkanie w którym miałeś/aś brać czynny udział, nie musisz otwierać kalendarza, aby zwolnić termin. Pod wiadomością email informującą o anulowaniu znajdziesz przycisk, dzięki któremu jednym kliknięciem usuniesz to spotkanie ze swojego kalendarza.

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w sklepie z aplikacjami Google, a Microsoft pracuje już nad kolejnymi usprawnianiem oprogramowania Outlook, w tym również funkcji wchodzących w skład pakietu Office 365.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm