Wiadomości

Hangouts Meet: Dołącz przez telefon i skorzystaj z powiększonego limitu członków spotkań G Suite.

Hangouts Meet jest aplikacją wchodzącą w skład pakietu Google Workspace, służącą do tworzenia wideokonferencji. Jej największą zaletą jest pełna integracja z narzędziami pakietu G Suite, w tym z Gmailem i Kalendarzem Google. W ostatnim czasie otrzymała ciekawą aktualizację, rozszerzającą funkcjonalność niższych pakietów. Sprawdź co się zmienia w pakiecie G Suite Basic i G Suite Business!

Do czego służy aplikacja Hangouts Meet w G Suite?

Sprawdza się doskonale zarówno w użytku wewnątrz organizacji jako komunikator pracowniczy, jak i do stworzenia wideokonferencji na zewnątrz, np. z klientem lub partnerem biznesowym. Jej największą zaletą jest to, że link do wideokonferencji można z pełnym powodzeniem udostępnić osobom, które nie korzystają na co dzień z rozwiązań narzędzi Google.

Dołącz do spotkań Hangouts Meet przez telefon

Google Workspace posiada kilka pakietów, różniących się od siebie możliwościami jakie otrzymuje klient. Użytkownicy na poziomie Enterprise już od dawna posiadają możliwość dołączenia do wideokonferencji za pomocą telefonu z dostępem jedynie do sieci telefonicznej. Obecnie możliwość ta została rozszerzona o użytkowników biznesowych posiadających pakiet Basic i Business.

Jak połączyć się z rozmową w aplikacji Hangouts Meet przez telefon offline?

Aby połączyć się przez telefon z spotkaniem w Hangouts Meet, w czasie trwania rozmowy znajdź numer telefonu w opisie wydarzenia lub w mailu z powiadomieniem. Przed rozpoczęciem połączenia, wpisz kod PIN i naciśnij symbol #. Druga, szybsza ścieżka to bezpośrednie kliknięcie w numer połączenia w aplikacji mobilnej Meet lub Kalendarz. Pamiętaj, że używając telefonu do połączenia z Hangouts Meet możesz skorzystać tylko z rozmowy w formie audio. Do dołączenia do spotkania w formie wideokonferencji nadal potrzebujesz podłączenia do Internetu.

Powiększone limity członków spotkania

Przeprowadzanie spotkań ze swoim zespołem czy z klientami jest jednym z najważniejszych elementów pracy. Zdarzają się jednak momenty, w których potrzebna jest znacznie większa liczba członków danego spotkania. Dlatego Google powiększyło limit użytkowników dla każdej wersji G Suite. Nowe limity wynoszą:

  • 250 dla wersji Enterprise,
  • 150 dla wersji Business,
  • 100 dla wersji Basic.

Spotkania z nowymi limitami wspierają użytkowników łączących się z dowolnych, możliwych platform dzięki czemu przeprowadzisz spotkania z kim chcesz, kiedy chcesz.

Dla kogo została przygotowana nowa aktualizacja w Hangouts Meet?

Rozszerzenie możliwości dołączania do wideo rozmów w Hangouts dla niższych pakietów G Suite jest dedykowane wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą pozostać w kontakcie, nawet bez łączności z Internetem.  Dzięki nowej możliwości, użytkownicy pakietów Google Workspace Business Starter i Business Standard będą mogli wziąć udział w konferencjach, posiadając jedynie telefon i aktywny numer telefonu.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm