Wiadomości

Hangouts Meet: Dołącz przez telefon i skorzystaj z powiększonego limitu członków spotkań G Suite.

Hangouts Meet jest aplikacją wchodzącą w skład pakietu G Suite, służącą do tworzenia wideokonferencji. Jej największą zaletą jest pełna integracja z narzędziami pakietu G Suite, w tym z Gmailem i Kalendarzem Google. W ostatnim czasie otrzymała ciekawą aktualizację, rozszerzającą funkcjonalność niższych pakietów. Sprawdź co się zmienia w pakiecie G Suite Basic i G Suite Business!

Do czego służy aplikacja Hangouts Meet w G Suite?

Sprawdza się doskonale zarówno w użytku wewnątrz organizacji jako komunikator pracowniczy, jak i do stworzenia wideokonferencji na zewnątrz, np. z klientem lub partnerem biznesowym. Jej największą zaletą jest to, że link do wideokonferencji można z pełnym powodzeniem udostępnić osobom, które nie korzystają na co dzień z rozwiązań narzędzi Google.

Dołącz do spotkań Hangouts Meet przez telefon

G Suite posiada kilka pakietów, różniących się od siebie możliwościami jakie otrzymuje klient. Użytkownicy na poziomie Enterprise już od dawna posiadają możliwość dołączenia do wideokonferencji za pomocą telefonu z dostępem jedynie do sieci telefonicznej. Obecnie możliwość ta została rozszerzona o użytkowników biznesowych posiadających pakiet Basic i Business.

Jak połączyć się z rozmową w aplikacji Hangouts Meet przez telefon offline?

Aby połączyć się przez telefon z spotkaniem w Hangouts Meet, w czasie trwania rozmowy znajdź numer telefonu w opisie wydarzenia lub w mailu z powiadomieniem. Przed rozpoczęciem połączenia, wpisz kod PIN i naciśnij symbol #. Druga, szybsza ścieżka to bezpośrednie kliknięcie w numer połączenia w aplikacji mobilnej Meet lub Kalendarz. Pamiętaj, że używając telefonu do połączenia z Hangouts Meet możesz skorzystać tylko z rozmowy w formie audio. Do dołączenia do spotkania w formie wideokonferencji nadal potrzebujesz podłączenia do Internetu.

Powiększone limity członków spotkania

Przeprowadzanie spotkań ze swoim zespołem czy z klientami jest jednym z najważniejszych elementów pracy. Zdarzają się jednak momenty, w których potrzebna jest znacznie większa liczba członków danego spotkania. Dlatego Google powiększyło limit użytkowników dla każdej wersji G Suite. Nowe limity wynoszą:

  • 250 dla wersji Enterprise,
  • 150 dla wersji Business,
  • 100 dla wersji Basic.

Spotkania z nowymi limitami wspierają użytkowników łączących się z dowolnych, możliwych platform dzięki czemu przeprowadzisz spotkania z kim chcesz, kiedy chcesz.

Dla kogo została przygotowana nowa aktualizacja w Hangouts Meet?

Rozszerzenie możliwości dołączania do wideo rozmów w Hangouts dla niższych pakietów G Suite jest dedykowane wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą pozostać w kontakcie, nawet bez łączności z Internetem.  Dzięki nowej możliwości, użytkownicy pakietów G Suite Basic i G Suite Business będą mogli wziąć udział w konferencjach, posiadając jedynie telefon i aktywny numer telefonu.

Dodaj komentarz