Wiadomości

Microsoft Office 365: nowa aktualizacja Outlook zwiększa bezpieczeństwo

Microsoft stworzył nową aktualizację pakietu Office 365, która wprowadza m.in. nowe funkcje bezpieczeństwa do wiadomości email w programie Outlook.

Co zawiera nowa aktualizacja Office 365?

Office 365 został wyposażony w ciekawą aktualizację, która poprawi bezpieczeństwo użytkowników skrzynki pocztowej Outlook oraz zmniejszy ryzyko dostarczania spamu. Nowa aktualizacja, której instalacja rozpocznie się jeszcze w październiku, zawiera nową funkcję o nazwie Niezweryfikowany nadawca.

Czym jest funkcja niezweryfikowany nadawca najnowszej aktualizacji Office 365?

Opcja nieznany wydawca pozwoli na odfiltrowanie niechcianych bądź szkodliwych wiadomości, zawierających np. złośliwe oprogramowanie. Po aktywacji nowej funkcjonalności, oprogramowanie ostrzeże użytkownika, że nie jest w stanie potwierdzić źródła wiadomości e-mail co powinno wzbudzić jego czujność. Wiadomości email, które zostaną zweryfikowane jako potencjalnie niebezpieczne, otrzymają ikonę znaku zapytania w polu zdjęcia/ inicjałów nadawcy.

Znak zapytania w tym miejscu powinien wzbudzić czujność odbiorcy oraz zwiększyć jego świadomość dotyczącą kampanii phishingowych oraz spamowych. Oczywiście nie można ufać sztucznej inteligencji w 100% i nawet jeżeli nadawca otrzyma znak zapytania, nie oznacza to, że jest to oszustwo. Jednak w sytuacji, gdy wymieniasz się się z kimś często wiadomościami i nagle w korespondencji pojawi się znak zapytania, powinno to wzbudzić Twoją czujność.

Aktualizacja Office 365 z funkcją niezweryfikowany nadawca w Outlook  jest w trakcie wdrażania, powinna pojawić się globalnie do końca października.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm