Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft: Pomocnik aplikacji Twój telefon najpopularniejszą aplikacją w sklepie Google Play.

Microsoft: Pomocnik aplikacji Twój telefon najpopularniejszą aplikacją w sklepie Google Play.

Microsoft już od paru lat mocno inwestuje w Androida. Aplikacje pakietu Office 365 odnoszą wielkie sukcesy w sklepie Google Play, zbierając miliardy pobrań. Tym razem w świetle reflektorów znajduje się aplikacja przeznaczona dla wszystkich użytkowników systemu Windows 10, którzy korzystają z Androida.

Office 365 na Android

Tym razem w świetle reflektorów znajduje się niedawno uruchomiona aplikacja „Pomocnik aplikacji Twój telefon”. Pozwala ona na synchronizację smartfonu z systemem Windows 10 i dostęp do m.in. multimediów, powiadomień i wiadomości SMS ze smartfonu, na pulpicie Twojego komputera.

Vishnu Nath, Partner Director ds. produktów mobilnych Microsoft, poinformował na Twitterze, że aplikacja zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej pobieranych aplikacji. Tym samym pokonała najpopularniejsze komunikatory Messenger i WhatsApp oraz aplikację TikTok.

Kolejny sukces aplikacji na systemie Android świadczy o popularności obu systemów oraz narzędzi Office 365 i systemu Windows. Dokładna liczba pobrań nie jest podana, lecz ta lista koncentruje się na popularności aplikacji w ostatnim czasie, na co składa się wiele czynników, nie tylko liczba osób ją pobierających.