Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft za rok zakończy wspieranie Office 2010

Microsoft za rok zakończy wspieranie Office 2010

Dokładnie 13 października 2020 Microsoft przestanie wspierać pakiet aplikacji biurowych Office 2010. Rok przed pożegnaniem się z produktem Gigant przedstawił drogę rozwoju swojego pakietu oraz zaprezentował możliwe alternatywy, np. Office 365.

Dlaczego Microsoft przestaje wspierać Office 2010?

Office 2010 został stworzony w celu uwolnienia potencjału, drzemiącego w możliwości cyfryzacji światowego biznesu. Jednak szybko zmieniające się otoczenie i postęp technologii wymusił na gigancie technologicznym stworzenie nowych rozwiązań opartych o pracę w chmurze. Zdalne narzędzia zwiększają produktywność biznesu oraz dają o wiele więcej możliwości w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami. Stąd naturalną drogą dalszego rozwoju przejście do pakietu Office 365 opartego o pracę w chmurze.

Jak Office wpłynął na pracę biurową?

Pakiet Office przeszedł w ostatniej dekadzie ogromną metamorfozę. Z jednej strony wiązało się to z postępem technologicznym, z drugiej z zmianą nawyków samych użytkowników. Trudno jest wymienić wszystkie funkcje, które zostały zaktualizowane bądź dodane na przestrzeni ostatnich 10 lat. Możemy jednak stwierdzić, że do najważniejszych zmian należy współdzielenie dokumentów i plików w chmurze oraz możliwość edycji i pracy w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na ziemi oraz dowolnego urządzenia posiadającego zainstalowany pakiet Office.

 Dlaczego przyszłość pracy biurowej leży w chmurze? – Przejdź na Office 365

Transformacja cyfrowa światowego biznesu oraz przeniesienie pracy i dokumentów do chmury spowodowało niemal skokowy wzrost efektywności, co przełożyło się na zwiększenie wymagań użytkowników. Przyjmuje się, że rozpoczęcie korzystania z narzędzi chmurowych zakończyło erę pracy zdalnej. Świat poznał zalety narzędzi chmurowych, takie jak mobilność, dostępność, nieograniczona przestrzeń czy współdzielenie pracy. Tym właśnie charakteryzuje się Office 365 od home.pl.