Wiadomości

Microsoft za rok zakończy wspieranie Office 2010

Dokładnie 13 października 2020 Microsoft przestanie wspierać pakiet aplikacji biurowych Office 2010. Rok przed pożegnaniem się z produktem Gigant przedstawił drogę rozwoju swojego pakietu oraz zaprezentował możliwe alternatywy, np. Office 365.

Dlaczego Microsoft przestaje wspierać Office 2010?

Office 2010 został stworzony w celu uwolnienia potencjału, drzemiącego w możliwości cyfryzacji światowego biznesu. Jednak szybko zmieniające się otoczenie i postęp technologii wymusił na gigancie technologicznym stworzenie nowych rozwiązań opartych o pracę w chmurze. Zdalne narzędzia zwiększają produktywność biznesu oraz dają o wiele więcej możliwości w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami. Stąd naturalną drogą dalszego rozwoju przejście do pakietu Office 365 opartego o pracę w chmurze.

Jak Office wpłynął na pracę biurową?

Pakiet Office przeszedł w ostatniej dekadzie ogromną metamorfozę. Z jednej strony wiązało się to z postępem technologicznym, z drugiej z zmianą nawyków samych użytkowników. Trudno jest wymienić wszystkie funkcje, które zostały zaktualizowane bądź dodane na przestrzeni ostatnich 10 lat. Możemy jednak stwierdzić, że do najważniejszych zmian należy współdzielenie dokumentów i plików w chmurze oraz możliwość edycji i pracy w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na ziemi oraz dowolnego urządzenia posiadającego zainstalowany pakiet Office.

 Dlaczego przyszłość pracy biurowej leży w chmurze? – Przejdź na Office 365

Transformacja cyfrowa światowego biznesu oraz przeniesienie pracy i dokumentów do chmury spowodowało niemal skokowy wzrost efektywności, co przełożyło się na zwiększenie wymagań użytkowników. Przyjmuje się, że rozpoczęcie korzystania z narzędzi chmurowych zakończyło erę pracy zdalnej. Świat poznał zalety narzędzi chmurowych, takie jak mobilność, dostępność, nieograniczona przestrzeń czy współdzielenie pracy. Tym właśnie charakteryzuje się Office 365 od home.pl.