Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

PowerPoint i Word z Office 365 otrzymały dostęp do zasobów bibliotek Adobe Creative Cloud

PowerPoint i Word z Office 365 otrzymały dostęp do zasobów bibliotek Adobe Creative Cloud

Adobe Creative Cloud ogłosił integrację z produktami Microsoft Office 365, dzięki której ich system zarządzania zasobami: Creative Cloud Libraries zostanie bezpośrednio dołączony do produktów Microsoft Word i PowerPoint.

Czym są Biblioteki Adobe Creative Cloud?

Biblioteki Adobe Creative Cloud pozwalają użytkownikom na szybki dostęp do kolorów, materiałów, tekstu, pędzli, obrazów, wideo oraz innych często używanych narzędzi graficznych. Można z nich korzystać w aplikacjach na komputer i urządzenia mobilne, które posiadają synchronizację z Adobe. Od tej pory korzystanie z bibliotek będzie również możliwe w aplikacjach Office 365 Word i PowerPoint. Integracja zapewni twórcom m.in. ułatwienie zachowania spójności przy przygotowywaniu materiałów, np. prezentacji, ulotek newsletterów, etc.

Jak uzyskać dostęp do Bibliotek Adobe Creative Cloud w Office 365?

Dzięki integracji z Microsoft, Biblioteki Adobe Creative Cloud będą dostępne w jednych z najczęściej używanych aplikacji Office 365: Word i PowerPoint. Aby wejść w zasoby Adobe, należy kliknąć w ikonę Adobe Creative Cloud, znajdującą się w prawej, górnej części głównego paska narzędzi. Stąd można wybierać spośród zatwierdzonych czcionek, kolorów czy rodzajów czcionek.

Dodatkowo, firmy, które subskrybują Adobe Stock, będą mogły wybrać i udostępnić za pośrednictwem bibliotek wybrane stockowe obrazy. Jednak, aby to było możliwe, użytkownicy muszą posiadać aktywną licencję zarówno na korzystanie z zasobów Adobe Creative Cloud jak i aplikacji Office 365.