Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Windows 7 kończy okres wsparcia: to najwyższy czas na przeniesienie się na Windows 10

Windows 7 kończy okres wsparcia: to najwyższy czas na przeniesienie się na Windows 10

Microsoft poinformował o zakończeniu wspierania systemu Windows 7 i rozpoczął komunikację do użytkowników, w której zachęca do przeniesienia się do najnowszego systemu – Windows 10.

Kiedy Windows 7 przestanie być wspierany przez Microsoft?

Obecnie jeden z najpopularniejszych systemów ostatnich lat – Windows 7 – jest wykorzystywany przez 28,2% użytkowników. Gigant z Redmond przestanie wspierać go już 12 stycznia 2020 roku. Użytkownicy zaczęli otrzymywać powiadomienia, w których Microsoft zachęca do aktualizacji systemu do Windows 10 oraz do wymiany sprzętu na nowszy, z uwagi na lepsze osiągi i moc współczesnych komputerów.

Bezpłatna aktualizacja Windows 7 do Windows 10 – czy jest nadal aktualna?

Microsoft przez pewien czas pozwalał użytkownikom na bezpłatną aktualizację systemu do Windows 10, jednak ta możliwość została wyłączona 29 lipca 2016 roku. W chwili obecnej Microsoft nie udostępnia bezpłatnego przeniesienia się do Windows 10 dla użytkowników komercyjnych.

Jak mogę zaktualizować Windows 7 do Windows 10?

Jeżeli posiadasz Windows 7, ale również 8.1 – w home.pl istnieje możliwość zakupu samego upgrade’u systemu do Windows 10. Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z infolinią home.pl. Dodatkowo, jeżeli posiadasz system w wersji pro i potrzebujesz funkcjonalnych narzędzi biurowych, kupując pakiet Microsoft 365 w home.pl, otrzymasz aktualizację systemu do Windows 10 pro.

Microsoft zakończy wspieranie Windows 7 – 14 stycznia 2020, nie oznacza to jednak ryzyka poważnej awarii czy zakończenia funkcjonowania systemu po tej dacie. Jeżeli prowadzisz firmę i chcesz nadal korzystać z systemu, Microsoft udostępni możliwość wykupienia dodatkowego 3 letniego wsparcia. Dodatkowo pozostając przy Windows 7, pamiętaj, że po zaprzestaniu aktualizacji stanie się on bardziej podatny na ataki i cyberzagrożenia. Warto wówczas zadbać o zwiększenie ochrony komputera, wybierając np. jeden z rekomendowanych antywirusów od home.pl.