Wiadomości

Apple szykuje się do stworzenia „nowej generacji aplikacji multimedialnych” dla Windows.

Apple poszukuje programistów pracujących z systemem Windows. W ogłoszeniu o pracę zauważonym przez portal Neowin, producent iPhone’a wymaga doświadczenia z nowym rodzajem aplikacji Microsoft.

Zmiany w usługach Apple ominęły Windowsa

Już w czerwcu Apple wprowadziło drastyczne zmiany w aplikacji iTunes na własnych systemach. Platforma multimedialna na iPhone i komputery Mac została podzielona na trzy aplikacje: Music, Podcasts i TV. System Windows jednak nie zobaczył takiej zmiany i jego użytkownicy muszą dalej korzystać ze starej aplikacji iTunes. Omijając jej przestarzały wygląd, jej największym problemem jest brak nowych funkcji. Przede wszystkim nie wspiera ona korzystania z subskrypcji usług Apple Music i TV. Obecnie na systemie Windows można z nich korzystać tylko przez aplikacje internetowe w przeglądarce.

Apple Music, TV, Podcasts aplikacja Microsoft

Nowa generacja aplikacji Windows

W ogłoszeniu o pracę zamieszczonym na portalu LinkedIn można przeczytać, że Apple „poszukuje starszego inżyniera oprogramowania do pracy nad nową generacją aplikacji multimedialnych dla Windows.” W poszukiwanych kwalifikacjach zaznaczono, że dużym plusem jest doświadczenie z UWP (Universal Windows Platform). Zaletą aplikacji UWP jest to, że bez większego kłopotu można przenosić je pomiędzy platformami Microsoftu jak Windows, czy konsole Xbox. Nie ma informacji kiedy Apple może wprowadzić zmiany na Windows, lecz taka informacja pozwala patrzeć na przyszłość aplikacji Apple z optymizmem.

Microsoft także inwestuje w rozwój swoich aplikacji na systemach Apple. Podczas konferencji Ignite 2019 zapowiedziana została nowa aplikacja Office 365 na iOS, która ma połączyć Word, Excel i PowerPoint pod jedną ikoną.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm