Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Dataflex: nowe funkcje Power Platform w komunikatorze Teams

Microsoft Dataflex: nowe funkcje Power Platform w komunikatorze Teams

Microsoft wprowadza nowe funkcje do komunikatora Teams, oparte na możliwościach platformy Power Platform. Dzięki nim, organizacje będą mogły samemu wprowadzać i zarządzać usługami bezpośrednio dodanymi do Teams.

Nowe aplikacje i chatboty w Microsoft Teams

[Aktualizacja 12.08.2020] Po ogłoszeniu nowego narzędzia przez Microsoft, okazało się, że istnieje firma, która posiada prawa do marki „DATAFLEX”. Narzędzia do tworzenia własnych aplikacji pojawią się w Teams, lecz prawdopodobnie pod nową nazwą.

Wielu użytkowników korzysta z Teams jako centrum swojej pracy, przez co ułatwienie dostępu do plików czy danych może znacznie wpłynąć na ich wygodę pracy. Dlatego Microsoft wciąż pracuje nad wprowadzaniem nowych sposobów na automatyzację i personalizację pracy z komunikatorem Teams.

W połowie sierpnia Microsoft rozpocznie wprowadzanie nowych możliwości komunikatora Teams dla użytkowników biorących udział w programie testowym Microsoft 365. Oparte na Power Platform i Power Apps, nowe funkcje zostały nazwane Microsoft Dataflex. Dataflex ma być elastyczną platformą do Tworzenia aplikacji zintegrowanych z Teams, bez potrzeby znania się na programowaniu. W nich będzie można obsługiwać dane relacyjne, piki i obrazy oraz dodawać funkcje wyszukujące czy sortujące wybrane dane.

Korzystając z Dataflex, Twoja organizacja otrzyma możliwości jak:

  • Korzystanie ze zintegrowanego „studia” do tworzenia aplikacji i dodawania ich do Teams
  • Tworzenie spersonalizowanych botów do czatu w Power Virtual Agents
  • Sterowanie przepływami danych przy pomocy wiadomości Teams, dzięki Power Automate

Funkcjonalność Power Platform w Teams będzie dostępna bez dodatkowych opłat, dla wszystkich użytkowników pakietów Office 365 i Microsoft 365, którzy obecnie mogą korzystać z Power Apps. Zmiany także w żaden sposób nie wpływają na obecne działanie Power Platform w reszcie pakietu Office.

Automatyzacja przepływów pracy Power Automate i Power BI z Teams

W dodatku do możliwości Tworzenia nowych, spersonalizowanych aplikacji Teams, Microsoft dodaje także nowe możliwości automatyzacji procesów Power Automate. Wraz z wprowadzeniem testowej aktualizacji, czat Office 365 otrzyma lepszą integrację z przepływami pracy, np. przez możliwość uruchamiania procesów wiadomością Teams. W wiadomościach wysłanych do i przez Power Automate będzie można także zawierać @wzmianki, by lepiej informować współpracowników o zachodzących procesach.

Wraz z integracjami usług spod szyldu „Power”, Teams otrzyma nowe, centralne miejsce do przeprowadzania analiz danych generowanych przez zespoły Teams. Użytkownicy będą mieli dostęp do danych i ich wizualizacji w jednym miejscu, w komunikatorze Teams.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Dataflex czy integracji Teams z Power Automate, odwiedź oficjalny blog Microsoft.