Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

home.pl #news odc. 4 – awaria wyszukiwarki w Windows 10,  nowy Outlook na iOS

home.pl #news odc. 4 – awaria wyszukiwarki w Windows 10, nowy Outlook na iOS

home.pl #news to cykl filmowy, w którym dzielimy się najważniejszymi wiadomości z poprzedniego tygodnia. Bądź na bieżąco z nowościami ze świata technologii dla biznesu i obserwuj nasz kanał na Youtube. Zapraszamy do obejrzenia 4 odcinku.

home.pl #news – odcinek 4

Materiał przypadł Ci do gustu? Udostępnij go i dodaj nasz kanał do subskrybowanych. Wystarczy, że najedziesz kursorem na logo kanału i klikniesz na przycisk Subskrybuj:

Wiesz ilu ludzi korzysta z Windows 10?

W ostatnim czasie Microsoft ogłosił, że liczba osób korzystających z systemu operacyjnego Windows 10 przekroczyli barierę 1 miliarda użytkowników, co stanowi niemal jedną-ósmą światowej populacji. Grupa użytkowników Windows 10 odnotowała duży przyrost zwłaszcza w ostatnim czasie. Było to skutkiem zakończenia wsparcia dla systemu Windows 7 oraz szeroko zakrojonej akcji informacyjnej Microsoft, zachęcającej użytkowników do przeniesienia się do najnowszego systemu operacyjnego – Windows 10.

Awaria wyszukiwarki w Windows 10

Gigant z Redmond w ostatnim czasie zaliczył również wpadkę. Przekonali się o tym użytkownicy próbujący skorzystać z funkcji Wyszukaj w Windows 10. Błąd objawia się brakiem jakichkolwiek wyników po wpisaniu zapytania w oknie wyszukiwania. Sprawdź jak naprawić wyszukiwanie w Windows 10.

Japonia postawiła na Microsoft Teams

Japonia cyfryzuje swój system sądownictwa. W chwili obecnej w przypadku konieczności połączenia się ze świadkiem, wykorzystywano telefonię lub wideokonferencję z siedziby lokalnego sądu. Teraz, aby usprawnić proces komunikacji z świadkami bądź przesyłania dokumentów, japoński system sądownictwa postawił na aplikację Microsoft Teams. Jej wdrożenie zakończy się jeszcze w tym miesiącu i znacząco usprawni komunikację w tym obszarze administracji kraju kwitnącej wiśni.

Office z nowościami w interfejsie

Microsoft rozbudowuje automatyczne funkcje swojego środowiska aplikacji biurowych. Główna strona portalu Office otrzyma opcje automatycznego przypinania aplikacji. System będzie wybierał które aplikacje przypiąć na podstawie pracy danego użytkownika. Administratorzy także dostaną możliwość przypinania narzędzi opartych na chmurze Azure. Ostatecznie jednak, każdy użytkownik będzie miał możliwość odpinania i samodzielnego przypinania aplikacji.

Outlook na iOS zyskuje ulepszenie funkcji Split View

Aplikacja Outlook na urządzenia mobilne z systemem iOS otrzyma nową funkcję. Split View pozwoli na wyświetlenie dwóch elementów aplikacji obok siebie, przykładowo okna skrzynki odbiorczej i kalendarza. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli na szybsze planowanie spotkań lub kopiowanie treści wiadomości. Dodanie Split View jest kolejną opcją poprawiającą wydajność w zestawie narzędzi Office 365.

Google wprowadza zmiany w poczcie Google Workspace

Gmail w pakiecie aplikacji Google Workspace posiada funkcje dodania dodatkowej skrzynki pocztowej do głównego ekranu poczty. Google ogłosił, że pod koniec lutego funkcja wielu skrzynek odbiorczych otrzyma kilka zmian poprawiających wygodę konfiguracji i korzystania z funkcji. Między innymi zostaną dodane oddzielne paski przewijania skrzynek, a opcja konfiguracji Wielu skrzynek zostanie przeniesiona do innej zakładki, aby ułatwić dostęp.

Sprawdź, czy padłeś ofiarą phishingu

Temat phishingu nie znika z rozmów o bezpieczeństwie danych, ponieważ jest to najczęściej wykorzystywana metoda ataku. Szwajcarska organizacja Abuse stworzyła portal „I got phished” pozwalający sprawdzić, czy dowolny adres email w firmowej domenie padł ofiarą ataku. Nie każdy jednak ma dostęp do takich informacji – wymagana jest rejestracja i potwierdzenie, że jeden z wyznaczonych adresów należy do firmy, a nie osób trzecich.