Wiadomości

G Suite: Dynamiczny email w Gmailu na iOS i Android

Gmail to jedna z najpopularniejszych poczt elektronicznych, która w ostatnim czasie przekroczyła ponad miliard użytkowników na całym świecie. W ostatnim czasie Gmail dodał funkcję dynamicznych maili w poczcie dostępnej na platformy mobilne na iOS i Android.  Sprawdź co zmieni się pod kątem wyświetlania wiadomości w twoim telefonie!

Czym jest dynamiczne wyświetlanie maili w Gmail na iOS i Android?

W pierwszej kolejności Google udostępnił opcję dynamicznego wyświetlania e-maili została udostępniona dla użytkowników korzystających z poczty Gmail w Internecie. Teraz funkcjonalność ta została dodatkowo udostępniona na platformy mobilne iOS i Android.

Dynamiczna poczta w aplikacji poczty mobilnej pozwala na interaktywne działanie bezpośrednio w polu podglądu wiadomości email. Działania jakie można podjąć, to między innymi odpowiedzenie na komentarz, zarezerwować miejsce na wydarzeniu, zarządzać preferencjami subskrypcji oraz wiele więcej.

Najważniejszą funkcją dynamicznego wyświetlania e-maili jest możliwość stałego aktualizowania treści znajdujących się w wiadomości. Może to okazać się bardzo przydatne zwłaszcza w branży e-commerce np. w sytuacji aktualizacji statusu zamówienia bądź uaktualniania informacji na temat kolejnych kroków wybranego procesu.

Kiedy funkcja dynamicznego wyświetlania wiadomości email będzie dostępna w telefonach z iOS oraz Android?

Zmiana została zaimplementowana 21 listopada. Jej propagacja może potrwać 15 dni, jednak Google zastrzega, że proces wdrażania widoczności nowej funkcji w Google Workspace może się delikatnie opóźnić.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm