Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czy w tym roku zostanie zamknięty Microsoft Store for Business oraz Education?

Czy w tym roku zostanie zamknięty Microsoft Store for Business oraz Education?

Microsoft jest ogromną firmą informatyczną, która sprzedaje wiele produktów oraz współpracuje z niejedną firmą. Przy takiej liczbie partnerów i rodzajów oprogramowania, gigant z Redmond starał się znaleźć miejsce, aby móc sprzedawać oraz zarządzać produktami. Miał temu służyć Microsoft Store, lecz z ostatnich informacji wynika, że może on zostać zamknięty.

Problemy Microsoft Store for Business

Microsoft Store to kolejna wersja sklepu stworzonego przez giganta z Redmond, który wbudowany jest w system Windows. Znajdują się w nim między innymi aplikacje pakietu Office 365, narzędzia systemu Windows oraz aplikacje partnerów jak Adobe czy Apple. Po wprowadzeniu Windowsa 10 na rynek stworzono dwie dodatkowe wersje sklepu: for Business oraz for Education. Pomimo początkowych starań Microsoftu, sklep oraz jego dwie wersje nie cieszą się dużą popularnością.

Czy Microsoft zakończy wsparcie Microsoft Store?

Ze strony konsumentów brak zainteresowania wynikał ze względu na możliwość samodzielnej instalacji znacznej większości aplikacji dostępnych w sklepie Microsoft. Deweloperzy aplikacji natomiast nie chcieli pracować z Microsoft Store, ponieważ wymagało to konwertowania istniejących programów lub pisanie ich od nowa w formacie Universal Windows Platform (UWP).

Czy wsparcie dla Microsoft Store zostanie wycofane?

Najświeższe informacje o przyszłości Microsoft Store dla biznesu i edukacji pochodzą z artykułu ZDNet, którego autorka powołuje się na źródła wewnątrz Microsoftu. Według nich, Microsoft zaczyna planować sposób wycofania własnego sklepu i wprowadzenia innych metod weryfikacji i dystrybucji zaufanych aplikacji. Wewnątrz zespołu obsługującego oba sklepy krążą informacje związane z zakończeniem obecnego roku fiskalnego (30 czerwca 2020).

Możliwe, że jest to data zakończenia lub ogłoszenia zakończenia wsparcia dla sklepów. Autorka ZDNet poprosiła rzecznika Microsoft o komentarz, lecz jedynie dowiedziała się, że Microsoft nie ma nic do powiedzenia w tym temacie. Zakończenie wsparcia jest dość prawdopodobne, ponieważ sklep Microsoft for Business nie otrzymał żadnej aktualizacji od 2018 roku, a większość z użytkowników używa go w celu masowego odinstalowywania aplikacji, zamiast je kupować i instalować.

Możliwe, że do czerwca dowiemy się, jakie są oficjalne plany giganta z Redmond w kwestii swojego sklepu aplikacji biznesowych. W międzyczasie, użytkownicy aplikacji Office 365 czy innych narzędzi Windows mogą korzystać z nich bez zmian.