Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Teams Personal do użytku prywatnego. Co oferuje darmowy komunikator od Microsoft?

Teams Personal do użytku prywatnego. Co oferuje darmowy komunikator od Microsoft?

Teams to komunikator stworzony dla pakietu Microsoft 365 (wcześniej Office), który podczas epidemii zyskał ogromną liczbę nowych użytkowników. Wraz z wprowadzaniem nowych funkcji i udogodnień w aplikacji, Microsoft zdecydował się udostępnić go prywatnym użytkownikom, by mogli się komunikować i lepiej organizować spotkania czy wydarzenia. Sprawdź z jakich funkcji możesz skorzystać w darmowej wersji Teams dla użytkowników prywatnych.

Teams Personal – co znajduje się w aplikacji?

Osoby korzystające z Teams w pracy znają możliwości komunikatora Microsoft. Potrafi być niezwykle przydatny w celach organizacji wydarzeń firmowych oraz znacznie poprawia jakość komunikacji w zespołach. Funkcje zawarte w Teams mogą być wykorzystane poza firmą, w codziennym życiu rodzin i znajomych. Microsoft nie próbuje konkurować z Messengerem, WhatsAppem czy iMessage – wersja Personal to zbiór możliwości Teams, które mogą spodobać się nowej grupie użytkowników. Teams Personal będzie dostępny na iOS i Android.

Microsoft stara się przenieść lata doświadczenia i nową technologię poza pracę swoich użytkowników. Niezależnie czy jesteś zapracowanym rodzicem czy chcesz być na bieżąco z przyjaciółmi – Teams Personal ma na celu ułatwić codzienną komunikację.

Aplikacja Teams na iOS i Android

Czat i rozmowy grupowe przez internet

Microsoft Teams to przede wszystkim komunikator, więc czat, dzwonienie przez internet i wideorozmowy są dostępne jako podstawowe funkcje. Działają one tak samo jak w wersji dla firm i pozwalają na tworzenie grup użytkowników czy planowanie spotkań.

Udostępnianie treści w czacie

Teams Personal, tak samo jak profesjonalna wersja, jest zintegrowany z całym kontem Microsoft użytkownika i jego dyskiem OneDrive. Oznacza to, że w czacie i podczas rozmów możesz udostępniać pliki jak obrazy czy zabawne GIFy oraz dokumenty, np. listy zakupów czy harmonogramy.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przy codziennej komunikacji i ciągłej wymianie informacji, trudno nadążyć za tym, co się dzieje i co jest w planach. Teams Personal wprowadza dodatkową zakładkę w oknie czatu, która ma działać jako pulpit rozmowy, zbierający najważniejsze dane z tej rozmowy. Będą widoczne w nim widoczne udostępnione lokalizacje, zdjęcia czy nadchodzące wydarzenia.

Sejf na dane

Prywatna wersja Teams posiada niezwykle przydatną funkcję – sejf na dane. Możesz w nim bezpiecznie przechowywać ważne informacje jak hasła do wspólnych kont, numery telefonów lub hasło do domowego Wi-Fi.

Sejf na hasła Microsoft Teams

Obecnie aplikacja jest w fazie testowej, a Microsoft zapowiada, że będzie bardzo pilnie słuchał opinii użytkowników, by jak najlepiej dostosować ją do ich wymagań. Sprawdź jakie funkcje oferuje profesjonalny komunikator dla firm, dostępny w pakiecie Microsoft 365, które potencjalnie mogą trafić do wersji Personal: