Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Aplikacje Teams zostaną dodane do Office 365 w przeglądarce

Aplikacje Teams zostaną dodane do Office 365 w przeglądarce

Możliwość dodawania aplikacji do komunikatora Teams jest świetnym rozwiązaniem dla firm korzystających z zewnętrznych usług. Microsoft właśnie zapowiedział, że trafią one także do Teams w przeglądarce oraz aplikacji Office.

Zewnętrzne aplikacje Teams w Office.com

Jak wiele osób pracujących z pakietem Office 365 już wie, Teams nie jest tylko komunikatorem. Poza umożliwianiem czatów i rozmów, spełnia on rolę centrum zarządzania zespołami, kalendarzem i plikami. Microsoft Teams także posiada funkcję dodawania zewnętrznych aplikacji do okna komunikatora, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Dzięki nim można pracować w m.in. Trello, PowerBI oraz GitHubie, bez wychodzenia z okna aplikacji Teams.

Popularność tej funkcji sprawiła, że Microsoft zdecydował się rozszerzyć jej dostępność. Na oficjalnej roadmapie aktualizacji pojawił się wpis zapowiadający dodanie aplikacji Teams do przeglądarki oraz aplikacji Office na Windows. Oznacza to, że ulubione aplikacje zintegrowane z komunikatorem Teams będzie można używać w dowolnym miejscu.

Zobacz nowe funkcje w pokojach spotkań Teams

Dodawanie aplikacji w Teams

Jest to kolejny krok Microsoftu do stworzenia jednego, spójnego ekosystemu własnych narzędzi Office 365, który współpracuje z narzędziami innych firm. Na chwilę obecną jednak nie znamy detali tej aktualizacji. Możliwe, że Microsoft wybierze aplikacje, które zostaną dodane do przeglądarki lub stworzy system do uruchamiania każdej z nich w chmurze.

Kiedy możemy spodziewać się pracy w aplikacjach Teams w przeglądarce? Funkcja ma trafić do testerów już w marcu tego roku, a jej wdrożenie do wszystkich organizacji zaplanowane jest na grudzień.

Gdzie kupić Office 365 z Microsoft Teams?

Jeśli chcesz wdrożyć Teams w swojej firmie, skorzystaj z oferty pakietów Office 365 dla firm. Dzięki nim zyskasz nie tylko profesjonalny komunikator, ale także m.in. 1TB w OneDrive dla każdego użytkownika i pocztę Exchange Online.