Wiadomości

Narzędzie Whiteboard już dostępne w przeglądarce i Microsoft Teams!

Aplikacja Whiteboard to niezwykle przydatne i funkcjonalne narzędzie, zwłaszcza podczas rozmów zdalnych i telekonferencji. Do tej pory była dostępna jedynie w systemie Windows 10 i iOS.

Jednak w ostatnim czasie aplikacja otrzymała funkcjonalność korzystania w oknie przeglądarki. Dzięki temu, niezależnie od urządzenia czy systemu, będzie można korzystać z Whiteboard posiadając jedynie dostęp do Internetu. Dodatkowo narzędzie otrzymało integrację z aplikacją Microsoft Teams, wchodzącą w skład pakietu Office 365.

Pracujesz z domu lub Twoja firma przechodzi na pracę zdalną? Wykorzystaj maksymalnie potencjał pakietu Microsoft. Skorzystaj ze szkoleń Office 365 prowadzonych przez najlepszych specjalistów.

Czym jest aplikacja Whiteboard?

Aplikacja Whiteboard to proste narzędzie, służące do rysowania. Udostępnia 4 rodzaje kolorów pisaka i gumkę. Dzięki swojej prostocie doskonale sprawdza się podczas rozmów zdalnych czy wideokonferencji, gdy chcemy zobrazować np. jakieś zagadnienie lub problem za pomocą rysunku, wykresu lub diagramu. Działanie narzędzia Whiteboard w zintegrowanej aplikacji Microsoft Teams zaprezentowano poniżej:

Co zawiera przeglądarkowy odpowiednik aplikacji Whiteboard?

Aplikacja dostępna na przeglądarki, w pierwszej fazie swojego rozwoju koncentruje się głównie na bezproblemowym pisaniu i rysowaniu w czasie rzeczywistym. Na chwilę obecną nie można oczekiwać bardziej zaawansowanych funkcji, ale nie jest wykluczone, że Microsoft zdecyduje się na dalszy rozwój funkcjonalności Whiteboard.

Jak mogę uruchomić Whiteboard w przeglądarce?

W chwili obecnej narzędzie zostało udostępnione dla użytkowników posiadających licencje biznesowe. Jeżeli korzystasz w swoim biurze z konta służbowego, możesz już teraz przetestować narzędzia Whiteboard w swoej przeglądarce.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm