Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

G Suite: Sprawdź jakie nowości w aplikacjach Kalendarz i Gmail wprowadził Google

G Suite: Sprawdź jakie nowości w aplikacjach Kalendarz i Gmail wprowadził Google

Google wprowadza nowe funkcje w niezawodnych aplikacjach Gmail i Kalendarz. Sprawdź co nowego zyskają użytkownicy pakietu G Suite oraz kiedy nowe funkcjonalności wejdą w życie!

Wysyłaj e-maile jako załączniki w poczcie Gmail!

Zdarzają się sytuacje, gdy przesłanie komuś emaili w formie załączników np., związanych z jednym wątkiem, jest czytelniejsze dla odbiorcy, niż kopiowanie treści wiadomości bądź korzystanie z formy: prześlij dalej. Dzięki nowej funkcjonalności wprowadzonej w Google Workspace, użytkownicy poczty Gmail będą mogli dodawać odebrane bądź wysłane wiadomości email jako załączniki w nowej wiadomości, a odbiorcy otrzymają możliwość otworzyć je bezpośredni w swoim kliencie pocztowym.

Jakie są najważniejsze cechy techniczne nowej funkcjonalności w Gmail?

Gdy wiadomości e-mail zostaną wysłane jako załącznik:

  • Załączony e-mail stanie się plikiem o rozszerzeniu .eml;
  • Funkcjonalność pozwoli załączyć dowolną liczbę e-maili;
  • Po kliknięciu załącznika z rozszerzeniem .eml wiadomość e-mail otworzy się w nowym oknie.

Kiedy możliwość dodawania wiadomości email do załącznika w G Suite zostanie udostępniona użytkownikom?

Funkcja dodawania emaili będzie włączona domyślnie. Wszyscy użytkownicy Google Workspace powinni posiadać widoczną opcję dodania emaila do załącznika w Gmail do połowy stycznia 2020.

Zaproponuj nowy termin spotkania lub dodaj notatkę do zaproszeń kalendarza z Gmaila

Kalendarz Google jest bardzo przydatnym narzędziem podczas planowania i organizacji spotkań w firmach i organizacjach. Teraz, dzięki aktualizacji przygotowanej przez Google, po otworzeniu zaproszenia przesłanego za pośrednictwem Kalendarza, w poczcie Gmail użytkownik zobaczy nowe rozwijane menu, które pozwoli zaproponować nowy termin spotkania lub dodać dodatkową informację w formie notatki.

Kiedy możliwość zmiany daty spotkania lub dodania notatki zostanie wprowadzona w G Suite?

Funkcja zmiany terminu spotkania lub dodania notatki będzie włączona domyślnie. Propagacja zmian dla domen z zaplanowanym wydaniem rozpocznie się 6 stycznia i będzie widoczna do 15 dni od tej daty.

TAGI: / / /