Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Teams w postaci klasycznej aplikacji już dostępny na Linux!

Microsoft Teams w postaci klasycznej aplikacji już dostępny na Linux!

Microsoft odchodzi od usługi Skype, wprowadzając Teams jako centralną aplikację pakietu Office. Przez długi czas użytkownicy systemu domagali się klasycznej aplikacji na swój system, lecz nie wiedzieli kiedy Teams trafi na Linuxa. Microsoft w końcu spełnił ich życzenie, udostępniając oficjalną wersję komunikatora.

Teams – pierwsza oficjalna aplikacja Microsoft na Linux

Już wczoraj została udostępniona oficjalna aplikacja Teams na system Linux w ramach programu Public Preview. Użytkownicy otwartego systemu operacyjnego w firmach i placówkach edukacyjnych mogą pobrać i zainstalować aplikacje na swoich komputerach.

Aplikacja klasyczna Teams jest pierwszą, oficjalną aplikacją ekosystemu Microsoft 365, która trafia na Linuxa. Będzie ona wspierać wszystkie rdzenne funkcje Teams jak czaty, zespoły, spotkania, udostępnianie i współpraca w dokumentach Office 365 oraz wiele innych.

Jak pobrać Microsoft Teams na Linux?

Pobieranie i instalacja klasycznej aplikacji Teams na Linux nie różni się od innych programów. Wystarczy pobrać pakiety w formacie .deb i .rpm z oficjalnej strony Microsoft Teams. Po instalacji i zalogowaniu możesz rozpocząć pracę i korzystać ze wszystkich funkcji Teams na swoim urządzeniu.

Kiedy kolejne aplikacje Office trafią na Linuxa?

Wprowadzenie klasycznej aplikacji Teams na Linux jest niezwykle ważnym krokiem dla Microsoftu oraz użytkowników otwartego systemu z pingwinem. Przed komunikatorem, żadna aplikacja Office nie miała swojej oficjalnej wersji, pomimo znacznej liczby profesjonalistów korzystających z obu rozwiązań.

Obecnie nie ma żadnego oficjalnego komunikatu kiedy aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint trafią na Linux. Premiera Teams jednak może napawać optymizmem użytkowników Office na Linuxie, ponieważ Microsoft zmienił politykę w kwestii udostępniania oprogramowania na obcych platformach. Teams na Linuxie oraz niedawno zapowiedziana aplikacja Office na iOS i Android są tego tylko dowodem.