Wiadomości

G Suite rozwija funkcje swoich aplikacji: Prezentacje, Arkusze i Hangoutsy z nowościami

Google zaplanował kilka ciekawych nowości w swoich narzędziach. Google Workspace wzbogaci się m.in. funkcję kopiowania prezentacji w Google Prezentacje, możliwość wydzielenia wybranych wartości na wykresie kołowym w Arkuszach oraz zarządzania połączeniami w aplikacji Hangouts.

Prezentacje Google zwiększają możliwości kopiowania wybranych elementów

Google wprowadził dodatkową możliwość kopiowania slajdów. Teraz użytkownicy Google Workspace będą mogli wybrać wybiórczo slajdy do skopiowania. Dodatkową nowością będzie usuwanie notatek zamieszczonych w kopii prezentacji.

Jak skopiować wybrane slajdy Prezentacji Google?

W celu skopiowania wybranych slajdów, przejdź do Plik> Utwórz kopię> Wybrane slajdy . W tym miejscu użytkownik może także usunąć notatki z wybranych przez siebie slajdów.

Kopiowanie wybranych slajdów w Prezentacjach Google

Jak usunąć komentarze w wybranych do skopiowania slajdach Prezentacji Google?

Aby usunąć notatki prelegenta z kopii na pełny pokład, kliknij Plik> Utwórz kopię i zaznacz Usuń wszystkie notatki prelegenta.

Usuwanie notatek i komentarzy z wybranych do skopiowania slajdów
w Prezentacjach Google

Arkusze Google z nową opcją wydzielenia wybranej wartości na wykresie kołowym

Nowa funkcja pozwoli użytkownikom Arkuszy Google wyszczególnić wybrany fragment wykresu kołowego. Dzięki temu, np. podczas prezentacji danych można położyć nacisk na omawiany fragment danych.

Wyszczególnienie fragmentu wykresu kołowego w Arkuszach Google w G Suite

Jak wyszczególnić fragment danych w wykresie kołowym w Arkuszach Google?

Aby wyszczególnić wybrany fragment na wykresie kołowym, należy kliknąć w stworzony wykres kołowy, a następnie w Wycinek koła. W tym miejscu można wybrać, który fragment ma zostać wyszczególniony oraz odległość separacji wycinka od koła.

Powyższe nowości będą włączone automatycznie dla wszystkich użytkowników Google Workspace i powinny być widoczne globalnie już pod koniec stycznia. To jednak nie koniec nowości, ponieważ Google wprowadził również zmiany dla administratorów w aplikacji Hangouts!

Zarządzanie rozmowami w Hangouts uproszczone – skorzystaj z jednego ustawienia

Google uprościł zarządzanie rozmowami w organizacji korzystającej z połączeń wideo w Hangouts Meet i klasycznych /Hangoutsów. Do konsoli administracyjnej G Suite, w pozycji sterowania klasycznymi rozmowami wideo dołożono możliwość zarządzania połączeniami z aplikacji Hangouts Meet. Dzięki integracji, administratorzy G Suite będą mogli zarządzać wszystkimi połączeniami w organizacji  jednego miejsca.

Gdzie znaleźć nowe skonsolidowane ustawienia zarządzania połączeniami w Hangouts?

Nowe ustawienia można znaleźć w konsoli administracyjnej Google Workspace, wchodząc w Aplikacje> G Suite> Ustawienia Google Hangouts> Poznaj ustawienia. W przypadku nowych użytkowników G Suite, skonsolidowane ustawienia będą wyświetlane domyślnie. Zmiana powinna być widoczna dla wszystkich administratorów G Suite do końca stycznia.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm