Wiadomości

Rewolucyjne nowości w Microsoft Teams, które ułatwią codzienną komunikację w Twojej firmie

Microsoft od dłuższego czasu dużo inwestuje w rozwój w swojej czołowej aplikacji służącej komunikacji biznesowej, która teraz jest dostępna za darmo na okres 6 miesięcy – Microsoft Teams. Najnowsza aktualizacja komunikatora jest odpowiedzią na problemy, z którymi borykają się zespoły w organizacjach, z pewnością ułatwi i usprawni ona komunikację między pracownikami. Sprawdź co nowego przygotował Microsoft w aplikacji Teams!

Walkie-Talkie w Teams

Pamiętacie Walkie-Talkie z dzieciństwa? Teraz analogiczne rozwiązanie zostaje wprowadzone w aplikacji Microsoft Teams! Funkcja naciśnij i mów umożliwi szybką i bezpieczną komunikację głosową w chmurze, która zmieni firmowe smartfony i tablety w urządzenia walkie-talkie. Nowa funkcja zostanie natywnie wbudowana w aplikację Teams. Dzięki, temu, że urządzenie będzie korzystać z wewnętrznej sieci Wi-Fi lub danych komórkowych, użytkownicy nie będą musieli obawiać się o podsłuchiwanie rozmów przez osoby niepowołane, w tym przez cyberprzestępców. Funkcja walkie-talkie w Teams powinna być udostępniona już w I połowie 2020 roku.

Obraz przedstawiający intuicyjną obsługę funkcji Naciśnij i mów, aby połączyć członków zespołu w Microsoft Teams.  Trzy telefony są wyświetlane na różnych etapach łączenia menedżera z zespołem kasjerów.

Lista celów, tworzenie i raportowanie wykonanych zadań w Microsoft Teams

Funkcja Zadania w Microsoft Teams pozwoli na kierowania wykonywaniem zadań w całej strukturze firmy. Kierownictwo otrzyma możliwość wysyłania listy zadań do wybranych obszarów w strukturze firmy, np. sklepów detalicznych oraz śledzić postęp ich realizacji w czasie rzeczywistym dzięki tworzonym raportom. Menadżerowie otrzymają narzędzia, dzięki którym będą mogli łatwo kierować działaniami w swoich w swoich sklepach. Pierwszoliniowi pracownicy otrzymają natomiast prostą listę priorytetów, dostępną z poziomu urządzenia (komputera, smartfona), która będzie pomagać w realizacji kolejnych zadań. Funkcja Zadania zostanie wdrożona w Microsoft Teams w I połowie 2020 roku.

Obraz zadań przypisywanych zespołom w Microsoft Teams.

Rozwiązania do integracji zarządzania pracownikami

Użytkownicy Microsoft Teams, korzystający z systemów zarządzania pracownikami, takimi jak Kronos lub JDA otrzymają możliwość integracji za pomocą Shift, korzystając z API i SDK Shifts Graph. Rozwiązanie będzie wspierać takie scenariusze, jak zarządzanie zmianami, harmonogrami, grupami etc. Wtyczka JDA dla Shifts opiera się na oprogramowaniu open Source i jest dostępna w GitHub. Wtyczka dla Kronos będzie dostępna w I kwartale 2020.

Logowanie za pośrednictwem SMS

Dzięki logowaniu za pośrednictwem SMS, pracownicy będą mogli zalogować się na swoje konto w Azure Active Directory (Azure AD) korzystając z jednorazowych kodów wysyłanych za pośrednictwem kodów SMS. Pozwoli to na łatwe zalogowanie się do Microsoft 365 i innych niestandardowych aplikacji, bez konieczności zapamiętywania wielu haseł.

Po rejestracji nowy użytkownik jest proszony o podanie numeru telefonu, na który zostanie wysłany SMS-em jednorazowe hasło. Logowanie poprzez SMS będzie można włączyć dla wybranych grup i skonfigurować na poziomie użytkownika.

Obraz jednorazowych kodów SMS używanych do logowania do urządzenia.  Trzy telefony wyświetlają kod otrzymany i używany przez pracownika Firstline.

Wylogowanie z konta pracowniczego na urządzeniu współdzielonym

Wylogowanie z urządzenia współużytkowanego jest przydatną funkcją, np. w sytuacji, gdy wielu pracowników korzysta z jednego urządzenia (telefonu, tabletu lub komputera). Jest to dość problematyczne z uwagi na to, że poszczególni pracownicy mają dostęp do różnego poziomu danych i zabezpieczeń. Nowa funkcja pozwoli na wylogowanie się ze wszystkich aplikacji Microsoft 365 oraz niestandardowych aplikacji i sesji przeglądarkowych za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu, np. podczas zakończenia zmiany i przekazania urządzenia drugiemu użytkownikowi, organizacja chroni się przed nieautoryzowanym dostępem osób nieuprawnionych do danych klientów bądź informacji niejawnych.

Obraz wylogowania z urządzenia współdzielonego używanego na współdzielonym urządzeniu z Androidem używanym jako narzędzie skanujące.

Kontrola dostępu pracowników do aplikacji Teams poza godzinami pracy

Administratorzy IT w organizacjach otrzymają możliwość konfiguracji Microsoft Teams, tak aby ograniczyć dostęp pracowników do aplikacji poza godzinami ich pracy. Konfiguracja blokady pozwoli upewnić się, że pracownicy nie pracują poza oficjalnymi godzinami pracy, co przełoży się na lepsze udokumentowanie przestrzegania prawa pracy.

Microsoft Teams obraz prezentujący zablokowanie aplikacji poza godzinami pracy

Zdalne zarządzanie pracownikami w Microsoft Teams

Microsoft Teams udostępni menadżerom możliwość zdalnej akceptacji hasła oraz umożliwić pracownikom w organizacji logowania poprzez wiadomość SMS. Funkcja udostępni menadżerom dostęp do portalu My Staff, dzięki czemu w proces nie będą musieli być zaangażowani pracownicy IT.

Integracja Azure AD z SAP Success Factor

Usługa zatwierdzania użytkowników dostępna w Azure AD została zintegrowana z SAP SuccessFactors. W rezultacie ułatwi to przeprowadzanie onboardingu nowego pracownika i zarządzanie tożsamością globalnie, tj. we wszystkich aplikacjach opartych o Azure AD. Nowość została już udostępniona w publicznej wersji zapoznawczej.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm