Wiadomości

Czy Google jest bezpieczny? Sprawdź narzędzie do zarządzania prywatnością aktywności w sieci

W chwili obecnej Google skupia wiele usług, od najpopularniejszej wyszukiwarki i poczty Gmail po YouTube i polecany pakiet biurowy Google Workspace. Im więcej użytkownik spędza czasu w sieci, tym więcej wie o nim Google. Z tego względu warto wiedzieć jak zablokować narzędzia śledzące Google i odzyskać kontrolę nad swoją prywatnością w sieci.

Jak zablokować śledzenie aktywności w Google?

Google, aby dać użytkownikom większą kontrolę nad prywatnością, stworzył narzędzie pozwalające na przetestowanie bieżących ustawień prywatności oraz zwiększenie poufności aktywności w sieci. Nowe narzędzie umożliwi przeglądanie kluczowych ustawień i danych, które Google wykorzystuje w celu personalizacji treści wyświetlanych użytkownikowi.

Nowe narzędzie od Google jest podzielone na sześć ogólnych kategorii:

  • Personalizacja obsługi Google;
  • Personalizacja reklam;
  • Kontrola widocznych treści przez innych użytkowników;
  • Połączenia z innymi użytkownikami;
  • Zarządzenie ustawieniami Zdjęć Google;
  • Zarządzanie treściami udostępnianymi w YouTube.

Każda kategoria zawiera sporą listę ustawień, które użytkownik może dowolnie modyfikować. Jeżeli wcześniej na koncie był już przeprowadzany audyt prywatności, warto jedynie sprawdź aktualny stan poufności konta. Jeżeli użytkownik będzie robił to pierwszy raz, warto przeznaczyć na sprawdzenie stanu zabezpieczeń trochę więcej czasu.

Użycie przygotowanego narzędzia nie sprawi, że użytkownik stanie się niewidzialny dla Google. Jednak, aby zwiększyć poufność aktywności w sieci i zminimalizować wykorzystywanie zbieranych danych w celach marketingowych, warto ograniczyć funkcje śledzące przeglądarki.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm