Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

G Suite – podsumowanie nowości dodanych w maju 2020

G Suite – podsumowanie nowości dodanych w maju 2020

Maj 2020 roku przyniósł sporo nowości i zmian w pakiecie aplikacji od Google. Sprawdź, co nowego trafiło do Google Workspace i dowiedz się, jak skorzystać z nowych funkcji.

Google Meet dostępny za darmo dla wszystkich

Największą nowością wśród aplikacji Google Workspace było udostępnienie komunikatora Google Meet dla wszystkich użytkowników usług Google – nawet tych darmowych. Decyzja zapadła ze względu na wzmożone zapotrzebowanie na narzędzia do komunikacji nie tylko dla firm, ale także zwykłych ludzi, odizolowanych od rodzin i przyjaciół przez zakazy związane z epidemią koronawirusa. Google podjął decyzję, że do 30 września 2020, komunikator Google Meet będzie dostępny za darmo dla wszystkich, którzy posiadają konto w usłudze Google, jak np. Gmail.

darmowy komunikator Google Meet

Wraz z udostępnieniem komunikatora Meet za darmo, Google dodało nowy skrót, widoczny w oknie poczty Gmail. Po lewej stronie dostępne są dwie opcje, które pozwolą Ci szybko rozpocząć i dołączyć do spotkania. Możesz je ukryć, wchodząc w Ustawienia (ikona koła zębatego) i w zakładce Chat i Meet zaznaczając Ukryj sekcję Meet w menu głównym.

Jak usunąć Google Meet z Gmail?
Istnieje możliwość ukrycia Meet w Gmail

Dodawanie osób spoza organizacji w Google Chat

Aplikacja wcześniej znana jako Hangouts Chat, pod koniec miesiąca otrzymała nową możliwość – czatowanie z osobami spoza organizacji Google Workspace. Od teraz, w Google Chat możesz utrzymywać kontakt ze wszystkimi członkami Twojej organizacji oraz klientami czy kontrahentami. Jak dodać kogoś spoza organizacji do czatu? By rozpocząć czat z osobą spoza organizacji wystarczy wpisać jej adres mailowy w polu wyszukiwania kontaktów lub dodając nową osobę do pokoju czatowego. Użytkownicy spoza organizacji oznaczeni są plakietką „Z zewnątrz”. Obecnie nie można dodawać zewnętrznych użytkowników do pokojów utworzonych przed 26 maja.

Jak dodać kogoś spoza organizacji w Google Meet?
Etykieta „Z zewnątrz” w Meet

Nowy wygląd i funkcjonalność Grupy Google

W ostatnim czasie, Google testowało nowy interfejs i funkcje w aplikacji Grupy Google. Testy zakończyły się powodzeniem i odświeżona aplikacja zaczęła już trafiać do użytkowników. Nowa aktualizacja wprowadza wiele zmian, takich jak nowy interfejs (zgodny z wyglądem innych aplikacji Google Workspace), nowymi opcjami kontroli i wyszukiwania oraz poprawioną nawigacją po aplikacji.

Kiedy nowe Grupy Google?
Porównanie starego i nowego wyglądu Grup Google

Szybkie ustawienia poczty Gmail

Poczta Gmail w przeglądarce pozwala na dostosowanie jej interfejsu, zgodnie z wymaganiami użytkownika. Google wprowadził nowe menu, zbierające wiele opcji w jedno okienko Szybkie ustawienia, które znacznie przyspieszy zarządzanie wyglądem aplikacji. W nim znajdziesz ustawienia jak typ skrzynki, wyświetlanie panelu wiadomości, zmiana motywu i ilość widocznych wiadomości na stronie. Nowe ustawienia trafią do pakietu Google Workspace oraz do darmowej aplikacji Gmail.

Nowe opcje interfejsu Gmail

Nowy pakiet Google Workspace Essentials

Do oferty pakietów Google Workspace została dodana nowy wariant: Google Workspace Essentials. Ma on być przeznaczony dla firm już korzystających z usług synchronizujących pocztę i kalendarz, jednak szukających chmurowych narzędzi biurowych. W pakiecie dostępne będą klasyczne aplikacje jak Dokumenty czy Arkusze, przestrzeń na Dysku Google, oraz integracja Google Meet z zewnętrznym kalendarzem, np. z usługi Exchange. Organizacją Google Workspace Essentials będzie także można zarządzać z konsoli administracyjnej Google.

Nowości w weryfikacji dwustopniowej dla administratorów

Weryfikacja dwustopniowa (2FA) jest bardzo ważną opcją, która zabezpiecza konta użytkowników organizacji Google Workspace. Administratorzy otrzymają kilka aktualizacji konsoli, aby móc lepiej zarządzać w weryfikacją logowania. Między innymi została dodana nowa sekcja na stronie ustawień bezpieczeństwa, dodano możliwość zarządzania 2FA w wybranych jednostkach organizacji oraz poprawiono interfejs konsoli, by ułatwić pracę administratorom.

Certyfikaty dla urządzeń spoza firmowej sieci

W maju, do konsoli administratorów dodano także możliwość wystawiania certyfikatów dla urządzeń Android i iOS nie połączonych z firmową siecią, w Google Workspace Enterprise, Enterprise for Edu oraz Cloud Identity Premium. Dzięki nowym funkcjom, pracownicy będą mieli łatwiejszy dostęp do swoich zasobów, ponieważ urządzenie będzie posiadało autoryzację.

Dowiedz się więcej o darmowym komunikatorze Meet: