Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Współpraca w Visio Online już dostępna – diagramy Office 365 otrzymują ważną aktualizację

Współpraca w Visio Online już dostępna – diagramy Office 365 otrzymują ważną aktualizację

Pakiet Office 365 jest znany z możliwości udostępniania i wspólnego edytowania dokumentów. Funkcjonalność współpracy w najbardziej popularnych aplikacjach dostępna jest od dawna, jednak kilka narzędzi Microsoft wciąż jej nie wspiera. Wraz z pierwszą połową lutego, Microsoft Visio otrzymał długo wyczekiwaną funkcjonalność.

Visio otrzymuje możliwość współtworzenia online

Od dziś, użytkownicy Visio w Planie 1 czy 2, mogą wspólnie tworzyć i edytować projekty w aplikacji na przeglądarki internetowe. Podobnie jak w Office 365 w chmurze, podczas współpracy w Visio Online, aplikacja będzie wyświetlać zmiany wprowadzane przez innych użytkowników oraz zaznaczać, które elementy są edytowane. Zaletą współpracy w Visio Online jest to, że nie zależnie od rodzaju subskrypcji (Plan 1 czy 2) użytkownicy mogą udostępniać i edytować te same pliki.

Jak współtworzyć w Visio Online?

Jak udostępnić plik Visio Online by wspólnie na nim pracować?

Jak edytować pliki Visio z innym użytkownikiem? Wystarczy stworzyć nowy lub otworzyć gotowy projekt i kliknąć opcję Udostępnij. W oknie udostępniania należy zaznaczyć opcję umożliwiającą edytowanie osobom otwierającym plik i wybrać osoby, którym chcemy udostępnić dokument. Osoba otwierająca dokument musi tylko wybrać opcję edytowania w przeglądarce, po czym można rozpocząć współpracę na dokumencie.

Współpracując z innymi użytkownikami Visio Online będzie zaznaczać, które elementy są edytowane przez inne osoby. Kiedy drugi użytkownik edytuje element, zostanie on otoczony czerwoną ramką, a w przypadku edycji kilku elementów lub obszaru, pojawi się przerywana linia wokół wszystkich zaznaczonych elementów.

Microsoft ogłosił, że do narzędzie do tworzenia diagramów i schematów Visio otrzyma jeszcze wiele funkcji mających na celu poprawić wydajność współtworzenia i edytowania plików przez internet. Zbierając sugestie od użytkowników mają na celu doprowadzić Visio Online do poziomu równego z resztą narzędzi pakietu Office 365 online.