Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft wprowadzi dzwonienie między Teams i darmowym Skype

Microsoft wprowadzi dzwonienie między Teams i darmowym Skype

Microsoft Teams jest następcą już wysłużonego Skype’a dla Firm, z którego wciąż korzysta dużo osób i firm. W ramach umożliwienia wygodniejszego przejścia na nowy komunikator, Microsoft dodaje funkcję dzwonienia pomiędzy starym i nowym komunikatorem.

Dzwoń z Teams do Skype

Skype dla Firm ma już wyznaczoną datę zakończenia wsparcia technicznego. Wraz z końcem lipca 2021 roku Skype zakończy swoje działanie, a jego miejsce w stu procentach zajmie Microsoft Teams. Zbliżające się wielkimi krokami zakończenie działania aplikacji nie oznacza jednak, że użytkownicy przestali z niej korzystać.

Skype dla Firm ma wciąż dość dużą grupę użytkowników, przez co Microsoft wprowadził możliwość dzwonienia i czatowania pomiędzy dwoma komunikatorami. Od lipca zeszłego roku Microsoft Teams czeka rozszerzenie funkcji dzwonienia i rozmów z użytkownikami darmowej aplikacji Skype. Według ogłoszenia Giganta z Redmond wprowadzenie współpracy z darmowym Skypem ma nastąpić do końca kwietnia 2020 roku.

Czy warto przejść na teams?

Jak zadzwonić z Teams na Skype?

Funkcja interoperacyjności komunikatorów będzie domyślnie wyłączona, jednak administrator organizacji będzie mógł ją uruchomić w centrum administracyjnym Microsoft 365. Do połączenia się z użytkownikiem Skype’a wystarczyć będzie jego adres email.  

Rozszerzenie funkcjonalności Teams wciąż umacnia pozycję komunikatora jako centralnej aplikacji pakietu Office 365. Dodatkowo, wprowadzanie współpracy z innymi aplikacjami może służyć za przypomnienie o zbliżającym się końcu wsparcia technicznego Skype.

Dowiedz się więcej o aplikacji Microsoft Teams: