Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Zsynchronizuj służbowy i prywatny kalendarz oraz zarządzaj zadaniami To Do w Outlook

Zsynchronizuj służbowy i prywatny kalendarz oraz zarządzaj zadaniami To Do w Outlook

Często korzystamy z kalendarzy by śledzić swoje zdania w pracy oraz plany w życiu prywatnym. Od dziś możesz dodać swój prywatny kalendarz w służbowym Outlooku, by móc lepiej zarządzać czasem i obowiązkami.

Służbowy i personalny kalendarz w jednym oknie

Zrównoważenie czasu w pracy i poza nią stawia pewne wyzwania. Zarządzanie dwoma kalendarzami na raz oraz porównywanie zaplanowanych wydarzeń między nimi jest niewygodne i czasochłonne. Dzięki nowej funkcji w Outlook możesz dodać swój personalny kalendarz, który będzie widoczny dla innych użytkowników w Asystencie Planowania Outlook i Teams. By zachować prywatność, Asystent pokazuje tylko zajętość godzin, nie pokazując żadnych innych informacji o wydarzeniu z prywatnego kalendarza.

Do Outlook możesz dodać kalendarze z usług Microsoft (MSN, Hotmail) oraz Google (darmowe konto Gmail i Google Workspace).

Jak dodać prywatny kalendarz do służbowego Outlooka?

Zintegrowanie prywatnego kalendarza ze służbowym Outlookiem jest bardzo proste i szybkie w konfiguracji.

  1. Zaloguj się do swojej poczty Outlook na outlook.office.com,
  2. Wejdź w Kalendarz i po lewej stronie okna przeglądarki kliknij „Dodawanie kalendarza”,
  3. Pojawi się okno dodawania kalendarzy. Na liście z lewej strony wybierz opcję „Dodaj kalendarze osobiste”
  4. Wybierz usługę w której masz prywatne konto i zaloguj się.

Outlook automatycznie pobierze dane z Twojego kalendarza i wyświetli Twoim współpracownikom kiedy masz zajęty czas.

Dołącz do spotkania Zoom i Webex jednym kliknięciem

W dzisiejszych czasach funkcjonuje wiele narzędzi i aplikacji do spotkań online i zdalnej współpracy. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w mobilnych aplikacjach Outlook został dodany nowy przycisk. Kiedy otworzysz wiadomość zawierającą zaproszenie do spotkania w usłudze Zoom lub Webex, zobaczysz opcję „Dołącz”, dzięki której jednym stuknięciem w ekran dołączysz do zdalnej pracy.

Nowości w Outlook – planowanie wiadomości i lepsza integracja To Do

Do Outlook w nowej aktualizacji, poza dodawania prywatnego kalendarza, trafiło kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest panowanie kiedy wiadomość ma zostać wysłana. Taka czynność może się przydać jeśli chcemy upewnić się, że istotne informacje trafią do adresata w wybranym momencie, np. przed spotkaniem lub po weekendzie.

Poczta Microsoft 365 otrzymała także kolejne poprawki dla integracji z To Do. Pierwszą z nich jest możliwość utworzenia zadania bezpośrednio z treści wiadomości email. Zaznacz część tekstu, która ma być tytułem zadania i kliknij w ikonę aplikacji To Do, by stworzyć nowe zadanie na liście.

Kolejną integracją z To Do jest bardzo łatwe dodawanie zadań do kalendarza. Wystarczy, że otworzysz zakładkę To Do na stronie kalendarza Outlook i przeciągniesz zadanie z listy na wybrany dzień lub godzinę w widoku dnia. Po dodaniu możesz edytować zadanie by zmienić godzinę, lokalizację czy szczegółowy opis.

Opisane zostały wybrane, najciekawsze funkcje z najnowszej aktualizacji Outlook. Aby poznać wszystkie nowości, także w aplikacji na iOS i Android odwiedź oficjalny blog Microsoft.